Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

frezja 09:46, 11 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
kasja83 napisał(a)

Ja narazie mam Albostriatę i też nie narzekam. Generalnie są pierwszy rok-zobaczymy jak odbiją w 2018.


Muszę poczytać, o tej odmianie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Toszka 19:29, 19 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gdziemożna pacjenta zobaczyć?
Gatunek/odmiana, wiek, stanowisko.... wszystkie niezbędne dane o chorym
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margarete 19:43, 19 sie 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ewa - nowy avaterek...fiu, fiu...dwa razy sprawdzałam czy weszłam do właściwego wątku i ogrodu
Wszystko bujne - pogoda w tym roku służy roślinom, jeżówki i trawki super a trawnik jaki zieloniutki i zadbany
U mnie miejscami gdzie, jest najbardziej sucho lekko podsycha i żółknie po tych upałach ale mam nadzieję że dzisiejszy deszcz pomoże mu się pozbierać - u nas leje z przerwami od rana....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
frezja 19:47, 19 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Gdziemożna pacjenta zobaczyć?
Gatunek/odmiana, wiek, stanowisko.... wszystkie niezbędne dane o chorym



Gatunku ie znam, wiek ok 15 lat..chyba coś koło tego.Rośnie od północy. Zaniedbany trochę...nigdy nie dokarmiany. I wyszło szydło z worka.

Pierwsza fota oddaje całą prawdę o nim.

____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:11, 19 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Margarete napisał(a)
Ewa - nowy avaterek...fiu, fiu...dwa razy sprawdzałam czy weszłam do właściwego wątku i ogrodu
Wszystko bujne - pogoda w tym roku służy roślinom, jeżówki i trawki super a trawnik jaki zieloniutki i zadbany
U mnie miejscami gdzie, jest najbardziej sucho lekko podsycha i żółknie po tych upałach ale mam nadzieję że dzisiejszy deszcz pomoże mu się pozbierać - u nas leje z przerwami od rana....

Miło Małgoś, że wpadłaś trawnik w tym roku cudnie rośnie dzięki deszczom i nawozom. No i w tym roku mam już tanią wodę...nosiłam się z pomysłem zamontowania podlicznika na wodę ogrodową aż 2 lata
U mnie dzisiaj zaczęło padać po południu. Popracowałam sobie troszkę od rana.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Toszka 20:44, 19 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli mamy rozmawiać jak dorosłe dziewczynki to wywal, to świerk srebrny,a o nim i jego chorobach jest cały watek. Kalkulacja strat i słabych zysków przemawia zdroworozsądkowo przy perspektywie lania chemią przez najbliższe kilka sezonów. I nawet przy pozornym wyleczeniu i tak choroby wrócą.

Jak wytniesz i karpę usuniesz koniecznie glebę trzeba kompleksowo wzbogacić w promieniu 3-4metrów.
Od razu uprzedzam, że nie tak łatwo decyduję o kasowaniu drzew, ale tym razem uważam, że gra nie warta świeczki. Te świerki są ładne jak młode, a potem zaczynają się problemy. Z wielkim prawdopodobieństwem jest to grzyb Rhizosphera kalkhoffii. Bardzo dynamiczny i trudny do zwalczenia. A przy dużym drzewie niemożliwy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
frezja 21:01, 19 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Jeśli mamy rozmawiać jak dorosłe dziewczynki to wywal, to świerk srebrny,a o nim i jego chorobach jest cały watek. Kalkulacja strat i słabych zysków przemawia zdroworozsądkowo przy perspektywie lania chemią przez najbliższe kilka sezonów. I nawet przy pozornym wyleczeniu i tak choroby wrócą.

Jak wytniesz i karpę usuniesz koniecznie glebę trzeba kompleksowo wzbogacić w promieniu 3-4metrów.
Od razu uprzedzam, że nie tak łatwo decyduję o kasowaniu drzew, ale tym razem uważam, że gra nie warta świeczki. Te świerki są ładne jak młode, a potem zaczynają się problemy. Z wielkim prawdopodobieństwem jest to grzyb Rhizosphera kalkhoffii. Bardzo dynamiczny i trudny do zwalczenia. A przy dużym drzewie niemożliwy.


Konkretna jesteś dzięki za to. Wywalamy. Jakie zastępstwo tam dać,.. chodzi o ścianę północną. Kupę mchu tam rośnie i część taka zaniedbana..niestety ;(
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Toszka 21:53, 19 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wiem jakie zastępstwo dać. Za to wiem, że po usunięciu świerka zdziwisz się ile tam miejsca na nowe, cudne aranżacje i... jak tam jasno się zrobi.
Jesli usuniesz teraz świerka, to nie spiesz się z sadzeniem czegoś nowego. Glebą się zajmij, bo na pewno "wyżarte" zostały wszelkie składniki. Daj duuuużo obornika, kompostu, kory, mączki. Przekop ile się da i zostaw do wiosny. W takiej opcji może być i świeży obornik.

Edit
byłam konkretna, bo konkretnie i ty napisałaś nie płacząc jak ratować na siłę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 21:57, 19 sie 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
O, szykują się zmiany. Ciekawe co wymyślisz na miejsce po świerku.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
frezja 21:57, 19 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
Nie wiem jakie zastępstwo dać. Za to wiem, że po usunięciu świerka zdziwisz się ile tam miejsca na nowe, cudne aranżacje i... jak tam jasno się zrobi.
Jesli usuniesz teraz świerka, to nie spiesz się z sadzeniem czegoś nowego. Glebą się zajmij, bo na pewno "wyżarte" zostały wszelkie składniki. Daj duuuużo obornika, kompostu, kory, mączki. Przekop ile się da i zostaw do wiosny. W takiej opcji może być i świeży obornik.


Bardzo dziękuję za rady w poniedziałek zostanie wykopany i zajmiemy się glebą. Oby do wiosny..potem planowanie.
Co począć z mchem? jak się zabrać za niego?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies