Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

frezja 10:17, 09 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
____________________
Ewa - Ogrodowy song
marba 10:52, 09 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
frezja napisał(a)


Ewo, jak nazywa się ten kwiatek? Mam go u siebie w ogrodzie, tak ślicznie i długo kwitnie, a nie znam jego imienia.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
frezja 22:08, 09 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
marba napisał(a)

To jest Osteospermum inaczej stokrotka afrykańska. Też je bardzo lubię. Mam jeszcze w fiolecie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Moniq 21:53, 10 sie 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Ewciu od kiedy i jak długo kwitnie ta stokrotka afrykańska?
Jest urocza
____________________
beskidzkie marzenie
frezja 22:01, 10 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Moniq napisał(a)
Ewciu od kiedy i jak długo kwitnie ta stokrotka afrykańska?
Jest urocza


Kwitnie od wiosny tak od maja, potem krótka przerwa i teraz drugi rzut kwitnienia...i tak do września. Mam ją co roku i bardzo lubię.

Ponoć można rozmnażać, tak jak pelargonie. Nie próbowałam, ale jak nie zapomnę poczynię ten eksperyment.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
marba 22:39, 10 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
frezja napisał(a)

To jest Osteospermum inaczej stokrotka afrykańska. Też je bardzo lubię. Mam jeszcze w fiolecie


Dzięki za informację. Też mam jeszcze fioletowe. W przyszłym roku postaram się o więcej. Pod względem długości kwitnienia prześcigają większość bylin.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
MirellaB 23:28, 10 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Oglądałam dzisiaj kilka odmian hacone. Już chciałam kupić, ale nie mogłam się zdecydować na odmianę i nie kupiłam żadnej. Pozostawiam ten zakup na przyszły rok

Jeżówki u mnie zaczynają przekwitać, a Twoje widzę w pełni kwitnienia.

Trawy masz piękne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasja83 09:08, 11 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
frezja napisał(a)

No, proszę i Kasia dostępna Dziękuję..miło mi słyszeć takie słowa na temat ogrodu.
Ogólnie Hakonechloa, z dwóch odmian jakie mam czyli Hakonechloa Macra Aureola i All Gold rosną dobrze; znoszą dobrze słońce, które mają u mnie od wschodu, z łatwością dają się dzielić. Bardzo je lubię i stale powiększam ich zasoby

Ja narazie mam Albostriatę i też nie narzekam. Generalnie są pierwszy rok-zobaczymy jak odbiją w 2018.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
frezja 09:40, 11 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
marba napisał(a)


Dzięki za informację. Też mam jeszcze fioletowe. W przyszłym roku postaram się o więcej. Pod względem długości kwitnienia prześcigają większość bylin.


To prawda, warte wprowadzenia do naszych ogrodów. Moje w donicy.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 09:42, 11 sie 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
MirellaB napisał(a)
Oglądałam dzisiaj kilka odmian hacone. Już chciałam kupić, ale nie mogłam się zdecydować na odmianę i nie kupiłam żadnej. Pozostawiam ten zakup na przyszły rok

Jeżówki u mnie zaczynają przekwitać, a Twoje widzę w pełni kwitnienia.

Trawy masz piękne


Trochę czasu masz..na rozmyślanie

Jeżówki kwitną, ale pojedyncze sztuki też kończą nawet motyli już mniej.

Trawki...oj tak
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies