Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

Iwk4 16:46, 03 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Masz Ewuniu szybciej wiosnę.
____________________
Ogródek Iwony II
Mazan 17:00, 03 kwi 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Eh, co za dyskusja. Wymagające są gdyż zimą, jaka była, nie śpią, ale zużywają co zgromadziły po kwitnieniu w poprzednim sezonie. Należy także 'brać poprawkę' na składniki nawozowe, które różnie się zachowują: jedne są przyswajane w wyższych temperaturach inne blokują się /antagoniści/, a nawet są związane, co czyni je nieprzyswajalnymi lub po prostu wypłukiwane. Taka sytuacja jest powodem osłabienia wiosennego roślin, a w konsekwencji chorób najczęściej fizjologicznych choć duże problemy w tym czasie dają infekcje oraz szkodniki glebowe korzystające z takich niedomagań. Ogród bez wymagań istnieje tylko na obrazku choć też do pewnego czasu, bo potem konserwator potrzebny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
zbigniew_gazda 17:41, 03 kwi 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Ewa piękna wiosna u Ciebie. Co do Rh to nawożę i pryskam środkami Bożenki. Nie widzę lepszej metody. Postaraj się wprowadzić do ogrodu małą sosenkę aby w jesieni mieć igliwie. Podsypuj nim wszystkie kwasoluby.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 18:05, 03 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Iwk4 napisał(a)
Masz Ewuniu szybciej wiosnę.
Iwonko, szybciej niż w innych rejonach i troszkę szybciej, niż w ubiegłym roku
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 18:11, 03 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Eh, co za dyskusja. Wymagające są gdyż zimą, jaka była, nie śpią, ale zużywają co zgromadziły po kwitnieniu w poprzednim sezonie. Należy także 'brać poprawkę' na składniki nawozowe, które różnie się zachowują: jedne są przyswajane w wyższych temperaturach inne blokują się /antagoniści/, a nawet są związane, co czyni je nieprzyswajalnymi lub po prostu wypłukiwane. Taka sytuacja jest powodem osłabienia wiosennego roślin, a w konsekwencji chorób najczęściej fizjologicznych choć duże problemy w tym czasie dają infekcje oraz szkodniki glebowe korzystające z takich niedomagań. Ogród bez wymagań istnieje tylko na obrazku choć też do pewnego czasu, bo potem konserwator potrzebny.



Pozdrawiam
Dyskusja potrzebna
Teraz bierzemy się za wzmocnienie roślin i czekamy na efekty. Dzięki za głos w sprawie. Pozdrawiam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 18:16, 03 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)
Ewa piękna wiosna u Ciebie. Co do Rh to nawożę i pryskam środkami Bożenki. Nie widzę lepszej metody. Postaraj się wprowadzić do ogrodu małą sosenkę aby w jesieni mieć igliwie. Podsypuj nim wszystkie kwasoluby.
Witam Zbyszku u mnie . Wiosnę kochamy. Biorę się intensywnie za ratowanie rh. Metodę wybiorę... sosenka mi się nie zmieści, ale blisko las.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anabuko1 10:54, 04 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
frezja napisał(a)
Witam Zbyszku u mnie . Wiosnę kochamy. Biorę się intensywnie za ratowanie rh. Metodę wybiorę... sosenka mi się nie zmieści, ale blisko las.

Jestem ciekawa w jaki sposób będziesz ratowała Rodki ?
U mnie jeden jest marny.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
frezja 19:14, 04 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
anabuko1 napisał(a)

Jestem ciekawa w jaki sposób będziesz ratowała Rodki ?
U mnie jeden jest marny.
Aniu, dzisiaj porządnie podlane wszystkie i pinivit dostały.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 19:19, 04 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Na jutrzejszy dzień planuję zastosować herbatkę oreganowo-tymiankową i przy okazji "rozsiewać" ziołowy zapach w ogrodzie. Zaraz biorę się za przygotowanie; produkty czekają.

____________________
Ewa - Ogrodowy song
19:21, 04 kwi 2019
Też muszę te nawozy kupić, czytałam u Asi o miksturze na hloroze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies