Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Agduli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Agduli

AGDULA 18:30, 19 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Ostatnimi czasy zbieram się aby uporządkować kolejny kawałek w moim ogrodzie. Ale jakoś nie mam pomysłu.Za każdy pomysł bardzo dziękuję! ) Wpisujcie cokolwiek myślicie, że będzie dobrze

Mam na końcu ogrodu taki narożnik z jednej strony jest płot betonowy a z drugiej siatka, przy której ustawiłam maty wiklinowe.
Słońce świeci tam tylko przed południem.
Za matami wiklinowymi jest u sąsiadów duży modrzew i świerki zwykłe.
Modrzew przechodzi na moją działkę a opadające igły bardzo śmiecą. Generalnie nie rośnie tam trawa, tylko mech. W sumie to mi to nie przeszkadza
Ale chciałabym zrobić tam jaksieś nasadzenia, jako pierwsze, to chcę koniecznie zasłonić ten kawałek betonowego płotu i te maty wiklinowe. poniżej planuję zrobić jakieś nasadzenia.

Spróbuję opisać jak to wyglądało do tej pory. To ejst taki jakby półwysep pomiędzy trawą. jest sosna czarna ( ktorą planuje wyrzucić, bo w tym miejscu cienistym szpeci) Były tam pęcherznice, ale je obciĘłam do zera.. Została irga ( ktorą planuje wyrzucić) został buk pendula, który chyba zaschnął w tym roku albo coś go zjadło,, zdjęcie robione dziś a liści na nim niet... Dalej przy płocie jest krzewuszka i jaśmin a na z przodu świerk conica - To zostaje. Jest tam też lampa oświetleniowa, więc muszę to uwzględnić. Acha, krzewuszka jest czerwona. Trochę kiepsko wygląda, bo do tej pory była zduszona przez wielkie pęcherznice. Ale liczę, że odżyje.
No i teraz myślę co tam by wsadzić aby ładnie wyglądało. Będę wdzięczna za wszsytkie pomysły

____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Imienniczka 12:17, 20 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Bardzo podoba mi się w Twoim ogrodzie Lubię zdjęcia porównujące jak było przed a jak po
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
AGDULA 22:14, 20 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Dziękuję za wizytę
Widziałam w Twoim ogrodzie niesamowitą ilość kwitnących okazów A Twoje rabaty są tak piękne, takie kolorowe, może mi doradzisz co byś wsadziła w ten moj narożnik, co jest na zdjęciu powyżej, Bo jakoś ciągle nie mam pomysłu. Na razie obstawiam wsadzenie cisów wzdłuż płotu. i na tym moje pomysły się kończą.
Co u Ciebie dobrze rośnie w cieniu?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Imienniczka 11:26, 21 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Nie mam doświadczenia w doradzaniu i w projektowaniu W cienistej części ogrodu mam różaneczniki i azalie plus hosty + żurawki + paprocie.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
Pomarancza 13:53, 25 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Podoba mi się u ciebie . Też marzyłam o gęstym od roślin ogrodzie z niewielką ilością trawy, ale plan muszę odłożyć o jakieś +/-10 lat. Dwóch małych chłopców powinno mieć jednak kawałek trawnika, żeby tata mógł ich uczyć grac w piłkę. Jak się wyżyją w ogrodzie, to może nie będą siali aż takiego zniszczenia w domu .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Tesska 14:31, 25 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
faktycznie ten zakatek taki ponury , posadziłabym róże , hosty kloniki róznego koloru jaskrawego i byliny kwitnace i budleje ze 2 kolory )
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
AGDULA 00:08, 26 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Imienniczka napisał(a)
Nie mam doświadczenia w doradzaniu i w projektowaniu W cienistej części ogrodu mam różaneczniki i azalie plus hosty + żurawki + paprocie.



Własnie tez nad tym myślałam aby wzdłuż tego kawałka płotu posadzić cisy, a przed nimi dać jakiś rododendron, azalie Na zurawki.. to mam za kiepską ziemię. Nienajlepiej u mnie rosną. Tj jednego roku jest ok, a na następny kiepsko wyglądają..
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
AGDULA 00:10, 26 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Tesska napisał(a)
faktycznie ten zakatek taki ponury , posadziłabym róże , hosty kloniki róznego koloru jaskrawego i byliny kwitnace i budleje ze 2 kolory )


Ale róże w cieniu to chyba nie za bardzo będa mi się sprawdzać. A czy byliny nie muszą miec dobrej ziemi? bo u mnie to glina..
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
AGDULA 00:17, 26 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
Pomarancza napisał(a)
Podoba mi się u ciebie . Też marzyłam o gęstym od roślin ogrodzie z niewielką ilością trawy, ale plan muszę odłożyć o jakieś +/-10 lat. Dwóch małych chłopców powinno mieć jednak kawałek trawnika, żeby tata mógł ich uczyć grac w piłkę. Jak się wyżyją w ogrodzie, to może nie będą siali aż takiego zniszczenia w domu .


W sumie racja chłopacy muszą mieć miejsce do kopania piłki, i lepiej jak to będą robić na trawie niz pomiędzy roślinkami
Ale iglaki możesz w sumie już wsadzać, bo zanim urosną to minie sporo czasu Za 10 lat gdy chłopcy będą siedzieć przed komputerem, to będziesz mogła wsadzać niższe, bardziej delikatne nasadzenia,a już będziesz miała baze większych roslin
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Pomarancza 10:08, 26 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Sadzę różności i nie zamierzam się aż tak bardzo ograniczać Po prostu przez jakiś czas nie będzie to tak gęsto zarośnięty ogród, jak w moich marzeniach. Za kilka lat na środku trawników porobię nowe rabaty i mam nadzieję, że ogród zamieni się w prawdziwy tajemniczy zakątek z wieloma poplątanymi ścieżkami.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies