Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu

dziatjustyna 21:23, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Witam wszystkich
Jestem tu nowa i zupełnie zielona, nie mam pojęcia jak tu się poruszać. Nie wiem jak wgrać zdjęcia by móc prosić o pomoc w podjęciu odpowiednich decyzji co do projektu ogrodu.
____________________
Ogród Justyny
Syla 21:30, 13 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Regulamin i Sprawy techniczne to pierwsze dwa tytuły wątków jakie znajdujesz wchodząc na forum. W tym drugim czyli sprawy techniczne znajdziesz opis jak wklejać zdjęcia

Lub inaczej ..... po prawej stronie od okienka w którym umieszczasz tekst znajduje się napis przeglądaj naciśnij i poszukaj zdjęcia które chcesz umieścić na forum .... następnie gdy już się pojawi zdjęcie miniaturka kliknij na nie jeden raz myszką i już będzie zdjątko umieszczone w większym formacie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
dziatjustyna 21:35, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Mam pierwsza podpowiedź od pani Sylwii której bardzo dziękuję
Witam jeszcze raz wszystkich!!! N ie dawno wprowadziłam się do nowo wybudowanego domku. W zeszłym roku pomalutku zaczęłam zagospodarowywać obszar w okół domku ale zbytnio to mi nie idzie nie mam pomysłu jak to wszystko zrobić by było skromnie i łanie. Proszę Państwa o pomoc i podpowiedzi za które będę bardzo wdzięczna.oto moje zdjecia.
Front domu.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:37, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


Tył ogordu.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:39, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


Taras z tyłu domku jeszcze nie skończony i wystająca rura odprowadzająca deszczówkę. Co można by tu zrobić???? Nie chciała bym skarpy ((( Poratujcie i podeślijcie kilka pomysłów na nią
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:42, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166


Coś tu mam nie tak, czegoś mi brakuje to moje samodzielne wymyślonka.Przód domu .
Nie mam pojęcia jak podsypać żwirek i korę ? I co jeszcze można by tu dodać by było nie za dużo a ładnie.
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:43, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166

Bok po prawej stronie przodu domku
____________________
Ogród Justyny
dziatjustyna 21:47, 13 kwi 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166

Nie mam pojecia czym wysypac po miedzy roslinkami.
____________________
Ogród Justyny
kaisog1 21:59, 13 kwi 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj.

Między roślinami daj coś zadarniającego albo wysyp korę. Widzę, że rabaty są dość spore i przydało by się więcej roślin (tu z pewnością ktoś podpowie co do kompozycji). Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że ta rabata z motywem japonskim jest troszke za "gruba" ale może to kwestia zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:11, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witam także na Ogrodowisku. Mów nam po imieniu, jesteśmy tutaj przyjaciółmi
Powolutku dojdziemy co i jak działa u nas.
Podoba mi się już teraz. Jeśli chodzi o iglaki to sporo jest już posadzone. Potrzeba bardziej dopracować co między nimi posadzić.
Jak już troszkę zapoznasz się z innnymi wątkami, albo nakierujemy Cię na nie, to zobaczysz ile jeszcze roslin do wykorzystania i kompozycji.
Można podosadzać zimozielone trzmieliny, albo modne żurawki. Hortensje są także u nas na topie.
Juz mam pewne pomysły co do Twojego ogródka. Brakuje kolorów, coś kwitnącego np. lawenda i krzewy liściaste o kolorowych liściach. Z iglaków jeszcze bym widziała Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana", Tsuga canadensis "Jeddeloh" i inne, bardziej kolorowe.

To takie pierwsze rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies