Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 10:09, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz, odnośnie potrzeby parawanów w ogrodzie to sama wiem po sobie jak są ważne. Jak się sprowadziliśmy to u sąsiada był dziwny twór architektoniczny zbudowany z kontenerów (pozostałości po ichniejszej firmie).
Po 3 latach wywieziono kontenery. Ku naszej uldze i radości. Już pierwszej zimy okazało się, że od pól wieja zimne wiatry - przemroziło na amen morelę, brzoskwinia dostaje w kość co roku. Podmroziło mi dwa klony japońskie, i takie tam. Na szczęście żywopłot rośnie i z roku na rok widać efekty, a mniej widać chwastowisko i pier...nik sąsiadów.

Klona na zimę można zabezpieczyć tak: wokół nasady pnia dać gąbkę piankową (izolacyjną jak do rur). Gąbka zabezpieczy przed dotykiem kory nasady pnia. System korzeniowy obsypać sporą ilością kory. A całego klona albo otoczyć dużym kartonem, albo mu naokoło postawić plażowy parawan z grubszego płótna.

Czy jeszcze w tym roku likwidujemy nerkę i przenosimy kulkowisko? Emuś dojrzał jak jabłuszko na jesień?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 10:22, 18 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Super u Ciebie wszystko rośnie ☺nie spodziewałam się że postanowisz usunąć nerkę pamiętam jak dawno temu pisałam że nie ma na to szans a tu niespodzianka☺ tylko czekać aż ją winnicę zacznę ograniczać
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 10:34, 18 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ostatnio przenosiliśmy darń z rabaty hortenskowej na przedpłocie Ku naszemu zdziwieniu operacja się udała, trawa się przyjęła i przedpłocie mamy równe jak stół Chociaż wiadomym jest, że trudniej zrobić trawnik z rabaty niż odwrotnie
Emuś połechtany tym sukcesem, popijając kaffę na tarasie oznajmił, że likwidujemy nerkę. Ja mówię, no jak to a cisy to sobie chyba w doniczki powsadzam na zimę Musiałam hamować jego zapędy, bo pomysła na kulkowisko brak
Ostatecznie stwierdziliśmy, że na wiosnę zerwiemy darń i zapełnimy cycki, w tym roku skupimy się jednak na ramach

Wrobelku tak to już jest, że czasem do czegoś trzeba dojrzeć. Sami zauważyliśmy, że to monstrum na środku ani zdobi, ani dodaje uroku a okrążąć trzeba jak sklep spożywczy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 10:42, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
o mamo Ania
nerkę likwidujesz sie twój emuś rozpędził jak pendolino
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Toszka 10:47, 18 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
oj, ulżyło mi, że do wiosny mamy czas z planami. Będzie można mądrze i dogłębnie pokombinować uwzględniając ewoluujący gust właścicielki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 11:57, 18 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aniu ,ale masz super ,że Twój M. chce w ogóle cos robić w ogrodzie!Wykorzystuj jego zapędy poki mu nie przeszły
Mój tylko z ogrodu korzysta bo twierdzi ,że się nie zna
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
12:08, 18 sie 2016
No Aniu likwidujesz nerkę, ja też mam to w planach po radach Toszki, choć mój M niechętnie na to patrzy, ale dał mi wolną rękę. Ci faceci
Ciekawa jestem kulkowiska
gosia_w_ogro... 12:30, 18 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
ojj podziwiam za cierpliwość
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
anbu 21:19, 18 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tak dziewczyny, decyzja zapadła Nerka robi wypad

Dziś znowu zdjęcia
Wszyscy cieszą się z zakupów tulipanowych a ja cieszę się z kory i z .... qpy
Jeszce świeżutkie foto Panowie przed chwilą przywieźli


W całym tym ambarasie nie zauważyłam, że niektóre moje limki zakwitły Są śliczne




____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 21:21, 18 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Moja choina kanadyjska ma aż jedna szyszkę...urocza

I zdjęcia dla Tochy. Położenie klona względem ambrowca
To jest mój przechowalnik


Rojnik zarasta gazon




____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies