Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Konieczki 09:16, 30 sie 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
A odciągi to gdzie zniknęły. Anula a nie miały być do przyszłego roku?
Okropne masz te drzew, takie duże i okrągłe...wiesz jak możesz mieć takie duże...
____________________
Zielonym do góry... :)
lojalna_ 09:21, 30 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Idziesz jak burza widoki juz zaciekawiaja. Anka to się nam rozkręca fiu fiu
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
anbu 09:25, 30 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dominiko no widzisz, ja nie wiem czy Glauka zawsze jest szczepiona czy też nie
Tak pisze ZSP:
Przez kilka pierwszych lat rośnie w formie nieregularnej, spłaszczonej kuli. Potem wytwarza pęd przewodni, przekształcając się w szeroki, gęsty stożek. Rośnie powoli. Dorasta do 2-3 m wysokości i 2 m szerokości.

Wolałabym aby ta moja Glauka urosła właśnie na kształt choinki 2-3 metrowej. Nie wiem jednak jak będzie, bo nie wiem co mam :/
Moja jest na takim krótkim patyku/kiju. Czy takie na patyku też z czasem zamieniają się w choinki czy ich rozwój zatrzymuje się na kuli?
Domi lista roślin to podstawa. Ja całą zeszłą zimę swoją tworzyłam a i tak widzę, że nie jest zamknięta - kfffiotków przybywa!

Aniu przyjdzie moment, że dostaniesz olśnienia i już będziesz wiedziała co chcesz na żywopłot

Ali masz szczęście, że nie patrzysz na bałagan, bo bym po pooopie zlała

Monia no ja też nawet do tych rozchodników jestem przekonana Coś mi się w głowie porobiło Ursa zapodała fajne rozchodniki, no podobają mi się U mnie ciągle problem z kolorystyką w ogrodzie. Wychodzi na to, że będzie rozpiętość od białego po bordo .... uwaga poprzez róż (!!!!!)

Marta ani się obejrzysz a na swoje drzewa aby popatrzeć będziesz musiała głowę zadzierać

Poli zobaczy się jak losy TEGO ogródka się potoczą

Kasiu dzieje się dzieje, nie bądź skromnisia

Gosiu hi hi wiesz ja ostatnio pod wpływem O weszłam do B i pooglądałam te cebule
Ale tylko pooglądałam Jak doszłam do wniosku, że nie wiem gdzie to wsadzić bo ja w zasadzie jeszcze rabat nie mam a czosnki były tylko białe a mi się fioletowe marzą - to wyszłam. Ale mogę powiedzieć tak jak wszyscy - BYŁAM W B

Kami macham

Konieczki miały być odciągi do wiosny ale nam się odwidziało, tym bardziej że nie jedno z nas w sieć pajęczą się złapało

Joluś cmok
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 09:35, 30 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
A u mnie w B. Zero cebul. Jakaś głupia ta moja B. Chociaż może i lepiej... W L. kiedy mają być cebule czosnków? Ktoś wie?

Aaaa... Moja lista to będzie lista roślin, które mam. Tu i tam znaczy tylko te, które zostają i "tylko" trzeba je jakoś rozplanować, hehe...
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
malgol 09:41, 30 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mnie też cebule w L. interesują A cebulom z B. się nie oparłam i wykupiłam wszystkie Elegant Lady Raptem 5 paczek mieli! Kcem jeszcze czosnki, ale nie byłoooo Moja B. tez jakaś be...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
iwka 09:43, 30 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ania jak Wy te wielkie pale wbijacie, że tak prosto Dziury jakieś wiercicie czy jak? Ja mam dwa małe opalikowane a i tak krzywo
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Toszka 09:52, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kolor w ogrodzie można mieć każdy, ważne by rozplanować na pory roku.

Z założenia miało nie być u mnie różu. Jednak ten róż pcha mi się do ogrodu na chama Czasami dostaję roślinne prezenty i oczywiście TYLKO w różowym kolorze Tak więc uzgodniłam z różem, że jeśli już tak bardzo chce to daję mu pozwolenie na jesień - hortki, rozchodniki...od innych pór roku wara...
ale co mam powiedzieć dwóm sprezentowanym, skądinąd ślicznym azaliom japońskim...? Toż one wiosną kwitną...

Z cebulami trzeba pilnować L. Czujność wzmożona!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 09:53, 30 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Iwona, a jaka to odmiana tych różowych?
____________________
ogród pod lasem
Toszka 09:54, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
UrsaMaior napisał(a)
Iwona, a jaka to odmiana tych różowych?


Czego różowych - azalii?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 10:04, 30 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczynki ja mam chyba ze 4 B w okolicy ale jakoś nie miałam natchnienia a czosnki fioletowe chyba zakupię na all i powsadzam do doniczek jak Toszka radzi..
Kurcze a miałam już przestać, miałam odpoczywać w tym sezonie a tylko se roboty dokładam Głupia ja

Iwonko no ciężka spraw z tymi drzewami Oto instrukcja dla cierpliwych
Hmmm ... wynosimy warsztat, taki metalowy, ciężki z garażu. Na warsztat najpierw stawiamy 3 stopniową, aluminiową drabinkę do mycia okien (tą sławną, moją najulubieńszą )
Em wchodzi na warsztat, następnie na drabinę, ja drżę aby nie spadł
Dobrze, że mój tato się napatoczył (akurat przechodził ) to został zagoniony do trzymania drabiny i odciągania drzewa
Em jak bohater narodowy stoi wysoko, trzymając w ręku wielki młot i ... trzaska Trzeba zachować powagę, bo może krzywo wyjść Co rusz przerywa i nakazuje mi wagą sprawdzic czy równo trzaska
Po kilku mocnych uderzeniach Nasz Bohater ma już za wysoko i zamienia (na warsztacie) drabinkę na skrzynkę od piwa Ja oddycham z ulgą, że już tak wysoko nie stoi. Ufff...
Ciesze się, że nie mam więcej drzew w ogrodzie .... aaaaa chyba w przyszłym roku sobie jeszcze jedno kupię
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies