Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

jolanka 22:17, 01 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Toszka napisał(a)
właśnie Jolu O to chodzi


To może więcej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
alis 22:21, 01 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Monka napisał(a)
Toszko powinnaś założyć wątek tylko z Twoimi radami albo dogadać się z Danusią i zrobić takie pigułki jak Ania , gdzie będzie można pobierać je jak witaminy uszczęśliwisz wiele ludzi , bez prozacu


Jestem za jak najbardziej Tosi rady bezcenne.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 22:25, 01 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jolanka napisał(a)


To może więcej


z tą znajoma jest tylko jeden haczyk - jak pytam o nazwę odmiany, to ona zazwyczaj w danej chwili nie pamięta i mówi "bierz, bierz to ładne"
no i mam już z tego ogrodu kilka roślin o nazwie "bierz, bierz, to ładne", np sedum biało-zielone jakie pokazałam u UrsyMaior
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 23:34, 01 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czosnków główkowatych w zeszłym roku posadziłam ponad 300 sztuk. Warto je mieć.
Fajnie, że kolory wprowadzasz do ogrodu - a nie mówiłam....
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
hindsight 07:06, 02 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Toszka koniecznie się pochwal zdobyczami.

W sumie nazwa odmiany nie taka ważna, jeśli widzisz, jak coś rośnie i wygląda po jakimś czasie, a nie małe w doniczce.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 07:59, 02 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dominiko, wierzaj, przyjdzie i na ciebie taki czas, że nazwa odmiany będzie bardzo pożądana
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 08:12, 02 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Toszka, źle mnie zrozumiałaś. Dla mnie nazwa odmiany zawsze była ważna. Chodziło mi o to, źe jak kupujesz coś bezodmianowego to ryzyko kompletnej porażki (wielkość, kolor, pokrój) jest bardzo duże. Natomiast jak bierzesz patyki od kogoś, gdzie widzisz tę roślinę już podrośniętą, to możesz ocenić, jak roślina się zachowuje.

Ja chyba nie mam nic bezodmianowego. Tyle, że, tak, jak twoja znajoma, niektórych nazw nie pamiętam
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
malgol 08:23, 02 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przyszłam do Ani pożegnać się przed urlopemTutaj zawsze można spotkać najwięcej zaglądających
Toszko, cały urlop będę myślała nad radami od Ciebie odnośnie mojej rabatki
Pozdrawiam wszystkich,pa pa
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 09:16, 02 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiu urlopuj się "bezmyślnie" Zresetuj się. Po powrocie inaczej spojrzysz na róg

Dominiko - fakt - rozmawiając rozmawia się inaczej, rozmawiając - pisząc jeszcze inaczej
Nie mam pretensji do mojej znajomej. Ma to swój cudowny urok. Też mam problemy z pamięcią, a topowym przykładem, notorycznym, jest słowo "ostróżka". No nijak spamiętać nie mogę polskiej nazwy, bo dla mnie ona to delphinium...gorzej z moim rozmówcą Ja mam swoją sekretną przypominajkę - torbę z wszelakimi metkami Głupio tylko tak chodząc z gościem po ogrodzie lecieć po torbę i szukać odpowiedniej metki
A nazwa "bierz, bierz to ładne" to chyba najpiękniejsza nazwa rośliny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 11:20, 02 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Haha, Toszka, wyobrażam sobie ciebie z tą torbą

Ja też często pamiętam nazwy łacińskie tylko, zazwyczaj akurat wtedy, jak polska jest mi potrzebna, np. W ogrodniczym. No i co, przecież nie powiem, że szukam Cornus mas bo pomyślą, że nawiedzona baba


Do takich roślin musisz w takim razie przyczepić etykietkę BBŁ
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies