Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 12:43, 01 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, większe doniczki potrzeba. Na holenderskiej stronie producenta wyczytałam, że powinno się czosnki przesadzać co 2-3 lata. tak więc dobry kierunek wybrałam
Dlaczego w doniczkach?
Bo:
-łatwo wykopać bez uszkadzania cebul (cebule z wyjątkiem B i L zazwyczaj po kilkanaście złotych - te duże czosnki)
- w trakcie kopania, pielenia, przesadzania na rabacie minimalne szanse na uszkodzenie (tak załatwiłam kilka cebul Zimowitów)
- łatwo wykopać, podzielić cebule, wymienić podłoże na nowy kompost
- nic kopiąc pod ziemią nie wysadzi cebuli

Edit.
Trzeba pamiętać jakie odmiany się sadzi i jaką wartość maja cebule. Dam bolesny przykład - na wiosnę nawyrywałam wysianych (się) trzyletnich cebul czosnka Obliquum. Kilkadziesiąt cebul wywaliłam. I paczam na strony sklepów, a jedna cebula kosztuje ok 16-18zł:/ no comments
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JustynaZ 13:53, 01 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Więc mus wykopać ... dzięki za info
____________________
JustynaMój Eden
hindsight 14:06, 01 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Czyli ja mogę jeszcze czosnki wykopać
? I posadzić znowu?

Ania, ja nie spisuję nic bo bym się załamała. Tyle do zrobienia.

Będziesz się miała z tą nerką. Ale człowiek uczy się najlepiej na własnych błędach
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
JustynaZ 14:08, 01 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Aniu a tulipany i inne cebule też do doniczek?
____________________
JustynaMój Eden
anbu 14:13, 01 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Justyna wątpię, ogrodomaniacy tulipany sadzą w setkach. Kto by taką ilość w doniczki pakował? Są podobno jakieś koszyczki ale ja się nie znam Poszukaj co to te koszyczki

Domi, Tocha pisze przełom sierpnia-września więc chyba tak
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 14:41, 01 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
To dziś wykopię

Słuchajcie, wstyd jak beret, ale mam jeszcze czosnki z zeszłego roku mają kiełki małe. Jest sens sadzić?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Mira104 14:50, 01 wrz 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Tosia Tosia, jak chcesz coś wywalić to mów chętnie przygarnę "kropkę"
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
czyzykowa 15:34, 01 wrz 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 88
Moja babcia zawsze co drugi rok wykopywała tulipany i dzieliła je na kilka cebulek. Tz po bokach wyrastały mniejsze cebulki, a ona je odrywała i sadziła na inną rabatkę. Zawsze miała pełno tulipanów, a rzadko coś kupowała Czosnki też da radę tak dzielić??
____________________
Dominika Czyżykowy zakątek
Toszka 16:03, 01 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Duże czosnki te drogie typu Giganteum, Gladiator, Mont Blanc, Globmaster na przełomie sierpnia/wrzesnia (można do końca września) mają już dwie, czasami 3 (i 4 jak ktoś szczęściarz) duże wykształcone cebule. Wystarczy oderwać delikatnie. I sadzić od razu na nowo.

Stare odmiany tulipanów warto jest ratować. Te nowe jeszcze jako tako kwitną w następnym roku, a później cebule drobnieją, duże gniją... po 6 latach powiedziałam dość

Dominiko, sadź!

Miro, spokojnie, wiem w którą skrzynię kompostu wrzuciłam Będę przerzucać do drugiej skrzyni i wiem na bank, że będą (testowałam z innymi cebulami)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
lojalna_ 16:06, 01 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Toszko czy mozesz mi powiedziec jaki powinnam kupic kompostownik zeby te wszystkie czynności przerzucania, przesiewania i mieszania szły sprawnie i wielkosc ta minimalna jaka byc powinna )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies