Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam wszystkich miłośników roślin i ogrodów! Cieszę się, że jest nas coraz więcej!

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam wszystkich miłośników roślin i ogrodów! Cieszę się, że jest nas coraz więcej!

Adam_86 23:04, 23 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Witam serdecznie wszystkich po dwóch latach nieobecności! Widzę, że nasza społeczność zakochanych w ogrodach i ich mieszkańcach rośnie w siłę! To jest piękne!

Niestety w 2013 roku trafiłem nagle do szpitala z guzem mózgu do natychmiastowej operacji, miałem pozałatwiać i wyprostować wszystkie "moje ziemskie" sprawy bo rokowania były bardzo kiepskie i lekarze nie dawali mi dużych szans na zdrowie i życie. Udało się, z wielkimi problemami wróciłem do żywych, następnie dowiedziałem się, że guz, który rozwijał się razem ze mną jest złośliwy (IV stopnia) i od tej pory mam stwierdzonego raka mózgu. Nie znam przyszłości, jednak marzę o niej bardzo pozytywnie i co raz więcej wymagam od siebie, nie boksuję się z otaczającym mnie Światem, kocham siebie, mi bliskich i uśmiecham się. Choroba dokucza mi, konsekwencje onkologiczne są trudne do akceptowania ale są i muszę z nimi żyć, nie jestem jedyny, najgorsze są bóle związane z pracą w ogrodzie. Przestałem już pracować jako ogrodnik fizyczny. Teraz zajmuję się jedynie moim balkonowym ogrodem, moim ukochanym i zgłębianiem wiedzy dotyczącej szeroko pojętej botaniki. Rozpocząłem studia doktoranckie i uczę się intensywnie angielskiego, pragnę przeżyć życie jak najlepiej i myślę, że z Bożym błogosławieństwem będzie to możliwe.

Proszę dbajcie o siebie i bliskich, o wasze zdrowie i relacje!

Pozwalam sobie na przynależność do tej grupy mając jedynie skromny balkon ale również szeroką wiedzę dotyczącą roślin. Mam nadzieję, że pobyt na "Ogrodowisku" będzie dla mnie inspiracją, poznaniem, zadziwieniem i przeżywaniem najlepszych uczuć związanych z pięknem naszych ogrodów!

Pozdrawiam Wszystkich życząc uśmiechu!

____________________
Gardenarium 23:18, 23 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozdrawiam Cię Adamie i zawsze twierdziłam, że ogród można mieć wszędzie Ja go zawsze miałam, nawet na balkonie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jona 23:37, 23 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj . Chyba tak naprawdę nie ma znaczenia czy ma się mały balkonik czy duży ogród. Ważne jest to, że ma się kontakt z roślinami, można je obserwować, podziwiać, dotykać, wąchać i jest to źródłem dużej przyjemności .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Kasiek 23:52, 23 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Witaj Adamie,
Przypomniala mi sie ksiazka z dziecinstwa Wandy Wasilewskiej pt,, Pokoj na poddaszu´´. Jedna z moich ulubionych. To tak na marginesie...Pokazuj nam prosze swoj balkon i swoje rosliny i badz mile widzianym gosciem w naszych ogrodach i gospodarzem na balkonieWitaj Adasiu
____________________
Bawarka
Adam_86 19:00, 24 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Bardzo dziękuję za powitanie i pozdrawiam serdecznie!
____________________
Adam_86 19:00, 24 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Bardzo dziękuję za powitanie i pozdrawiam serdecznie!
____________________
jona 11:13, 25 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
No to teraz Adam poprosimy fotki kwiatków: pojedynczo, grupami, w aranżacjach, ciekawe fragmenty kwiatków i co tylko zdołasz wymyślić i sfotografować
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Adam_86 23:01, 25 maj 2015


Dołączył: 23 maj 2015
Posty: 5
Witam Joasiu,

Fotki są, prezentacja jest i będzie o wiele więcej! w wątku balkony i tarasy "Mój ukochany ogród na piątym piętrze" pokazuję moje cacko haha

ps zapoznałem się z treścią "pokoju na poddaszu" W. Wasilewskiej, ja niestety nie miałem z tą pozycją nigdy do czynienia ale tak to bardzo pozytywny przekaz choć w czasach minionych bardzo pro sowieckie ale zostawmy politykę, nie o to w tym miejscu chodzi, przekaz jest pozytywny i faktycznie bardzo mi bliski!


pps na zdjęciu kwiat ukochanej rośliny orlika pospolitego,miał być niebieski bo ten kolor ubóstwiam ale różowy też jest piękny, byłem dzieckiem i u babci w ogrodzie zawsze na wiosnę kwitły te rośliny, babcia je uwielbiała, ja również, zawsze jak na nie patrzę to widzę moją uśmiechniętą babcię Paulinę i wiem, że przez to jest bliżej mnie, choć już patrzy na mnie z nieba. Sorry, to tylko dygresja

pozdrawiam

____________________
jona 23:11, 25 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Lecę w takim układzie zameldować się Twoim wątku
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Kasiek 23:12, 25 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jest piekny, bardzo lubie roz w ogrodzie Mam go sporo w ogrodzie, w sumie przez przypadek, ale juz go zdazylam polubic.
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies