Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja pierwsza hortensja w ogródku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja pierwsza hortensja w ogródku.

Ewa 09:36, 16 kwi 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417



Jestem tu nowa, mieszkam na Śląsku.
Tak mi się tu u Was spodobało, że zapuszczam korzenie. Moja wiedza ogrodnicza jest marna, bo przez lata całe mieszkałam w blokowisku i nie interesowałam się roślinkami. Nawet kwiaty doniczkowe nie chciały u nas rosnąć. Myślałam,że nie mam ręki do nich. Aż tu nagle mąż kupił działkę i wybudowaliśmy powolutku mały domek i jeszcze trochę zostało na ogródek. Zdaje się, że przechodziłam wszystkie etapy miłośników ogrodów, którzy sami chcą zagospodarować ogród (pisała o tym Danusia o ogrodzie Agaty). Teraz jestem na etapie, że najchętniej zleciłabym wykonanie ogrodu fachowcom. Jednak za bardzo mnie cieszy wszystko,co zrobiłam sama. Choć może nieudolnie, ale powoli ogródek nabiera wyglądu. Mam duże braki w wiedzy, ale mam nadzieję większą na zaspokojenie jej odkąd Was znalazłam. Zafascynował mnie ogród Danusi, aż do tego stopnia ,że pierwszy raz w życiu pojechałam na duza giełde kwiatowa i zakupiłam pierwszą HORTENSJĘ .



____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
hanka_andrus 09:45, 16 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękna ,ta Twoja hortensja! Biała! Jak karta w nowej księdze z napisem ,,Ogród"
A jak będą zapisane następne karty?
Mam nadzieję ,na ciekawe posty,które zamieszczać będziesz.
Ja jestem ,,blokowa"I mój ogród z konieczności jest taki,a nie inny-30 lat PRLu- w dodatku 10km od domu.Pracuję tam od przypadku do przypadku,na ile mi zdrowie pozwala.Ale i w moim ogrodzie ,skromnym z natury,też jest ruch.
Zmieniam trochę nasadzenia -może nie wszystkie,ale pod kątem moich potrzeb i zamiłowań.
Zapraszam w odwiedziny.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Danusza 09:49, 16 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
piekna ta hortensja jak słusznie Hania zauważyła taka tabula raza
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
kriss 10:19, 16 kwi 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
To i ja muszę pochwalić,że bardzo piękna ta hortensja,taka bialutka.Ja kupiłam ,ale jeszcze bez kwiatków i nie mogę się doczekać,kiedy je ujrzę
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Ewa 11:46, 16 kwi 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Witam serdecznie wszystkich i dziękuję za miłe powitanie.
Bardzo mi się miło zrobiło, bo wczoraj jeszcze nie wiedziałam jak się tu u Was poruszać i jak wklejać zdjęcia. Będę tu u Was gościć, bo mi się choróbsko przyplątało, a w Ogrodowisku zapominam o tym Serdecznie pozdrawiam ze Śląska.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
hanka_andrus 11:58, 16 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ewuniu,zdrowia Ci życzymy,potrzebne ono teraz jest najbardziej,a już ręce ogrodniczki w ogrodzie są .......niezbędne!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
isia33 13:36, 16 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj Ewuś.U Zbyszka pisałaś, że jesteś z Zarszyna. To rzut beretem od mojego rodzinnego domu. Mieszkają tam moi znajomi. A na Śląsku studiowałam i mam duży sentyment do Ślązaków
No a hortensja jest dokładnie taka, jakiej sama szukam.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Ewa 15:40, 16 kwi 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A to ci dopiero!!! Witaj Iwonko, ale fajowo, wychodzi na to , że jesteśmy jedna wielką Rodziną. Zaciekawiłaś mnie ogromnie. Ja tęsknię bardzo za Ziemią Sanocką, ale na Śląsku mieszkam .już...prawie....30 lat.
Pozdrawiam , serdecznie Cię pozdrawiam.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
MarekW 19:12, 16 kwi 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Miło gościć krajankę bo ja jestem z Sanoka, choć teraz mieszkam w Przemyślu. Życzę samych radości i sukcesów w uprawie ogródka.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 19:17, 16 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ze zdjęciem naszej ulubionej hortensji fajnie się zaczęło - czekamy na więcej zdjęć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies