Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja pierwsza hortensja w ogródku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja pierwsza hortensja w ogródku.

IwonaX 15:21, 09 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2016
Posty: 3
Witam wszystkich serdecznie Chciałbym zadać pytanie w spr. Hortensji. Mam odmianę Wankia Fraise (?) przezimowałam ją a teraz wystawiłam na balkon. Niepokoji mnie wygląd jej listków. Troszkę czytałam w tym temacie, bo jestem "zielona" w uprawie kwiatków. Czy ona ma za mało żelaza, bo ma żółtawe listki z zielonymi żyłkami czy tak wyglądają młode listki Hortensji?
____________________
Aska 20:41, 10 kwi 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Dobry wieczór. Przeglądając Pani wątek zauważyłam Umbraculifiery przy tujach szmaragdowych. Za kilka dni planuję posadzić Umbry również koło tuji. Jednak cały czas zastanawiam się co ile metrów je posadzić (planuję ok.3-4 m) i jaką odległość zachować od tuji ( planuję 2m). Można wiedzieć jakie odległości zachowała Pani sadząc Umbry? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
____________________
Aśka
agata19762 20:54, 10 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ewa uwielbiam te Twoje białe dekoracje
masz super elegancki styl
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Ewa 11:57, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Dziekuję bardzo za odwiedzenie mnie i pozostawienie śladów bardzo miłych.



Asiu odpisałam Ci w wiadomościach.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 11:59, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
IwonaX napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie Chciałbym zadać pytanie w spr. Hortensji. Mam odmianę Wankia Fraise (?) przezimowałam ją a teraz wystawiłam na balkon. Niepokoji mnie wygląd jej listków. Troszkę czytałam w tym temacie, bo jestem "zielona" w uprawie kwiatków. Czy ona ma za mało żelaza, bo ma żółtawe listki z zielonymi żyłkami czy tak wyglądają młode listki Hortensji?


Iwonko tu na zdjęciu rzeczywiście wyglądaja listki za jasne. Czy sa rzeczywiście w kwaśnej ziemi, bo częstko tak jest gdy sa posadzone w zwykłej ziemi.
Ciekawa jestem czy inni sa tego samego zdania.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
IwonaX 12:19, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2016
Posty: 3
Ewa napisał(a)


Ewuniu, chyba musiałabym sprawdzić rzeczywiście kwasowość gleby mojej hortensji. A tu znalazłam filmik, aby w prosty sposób sprawdzić czy gleba jest kwaśna czy zasadowa
http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacja-ogrodu/podlewanie-roslin-nawozenie-roslin/gleba-kwasna-czy-zasadowa-jak-sprawdzic-odczyn-gleby,15_141.html
Więc dzisiaj do dzieła
____________________
Wiola 13:23, 17 kwi 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ewa pokaż proszę te Nigre w całości, śliczna jest!!!! Wystrój przed domem jak zwykle gustowny bardzo, zazdroszczę umiejętności
____________________
Ogród Wioli
Ewa 08:23, 20 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Wiola napisał(a)
Ewa pokaż proszę te Nigre w całości, śliczna jest!!!! Wystrój przed domem jak zwykle gustowny bardzo, zazdroszczę umiejętności



Wiola dziękuje bardzo za miłe słowa
Juz dla Ciebie szukam Nigry. Posadzilismy 2 obok siebie, jednak nie rosną tak samo. Wyglada na to,ze jedna zabiera wszystko dla siebie i jest dorodniejsza.







____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
mikami 09:31, 20 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Trochę mnie nie ma na forum a u każdego takie zmiany wiosna u Ciebie cudowna
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Pola 16:19, 11 maj 2016


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Ewa, u mnie nigdy też różne ale może taki ich urok....buziaki zostawiam i upraszam o więcej fotek bo robisz je piękne.....front domu bajkowy ......
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies