Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Fidelity 13:27, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
Bardzo proszę o podpowiedź czy jest to Hakonechloa macra 'Aureola' , chciałam ją kupić na allegro ,sprzedawca wysłał mi te zdjęcia, ale wydaje mi się że jest to coś innego bo aureola ma paseczki lecące pionowo po liściach?
No chyba że w młodych roślinach tak liście wyglądają?

Toszka 20:34, 26 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to All Gold

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
skarabeusz 21:25, 28 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Czy ktoś wie jak nazywa się ta trawa.

Zdjęcie aktualne z maja, jakaś wczesna


i sierpień, ta sama trawa.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Fidelity 20:54, 17 cze 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
Dzięki Toszka za odpowiedź. Nie kupiłam w końcu tej trawki choć nawet ta odmiana też jest piękna, ale allegrowiczka jakaś niekumata chyba bo nawet nie wie co sprzedaje, komunikacja utrudniona, a komentarze też nieciekawe czasami były, więc się wystraszyłam. A kupując w necie nawet nie wiemy czy to realne zdjęcia.
A teraz kolejne pytanie odnośnie trawki na zdjęciu poniżej:
Kupiłam taką trawę już w realu w szkółce, ale nie było nazwy, pytałam właściciela i on mi mówił, ale nazwy nie pamiętam dokładnie coś brzmiało sil..., poszukałam w necie i czy to czasami nie jest odmiana Silberspinne ?
Trawka u mnie stoi od kilkunastu dni w słońcu i jakby końce przebarwiły się lekko na czerwonanwy kolor. Nie wiem czy dobrze ją na zdjęciach widać, bo listka bardzo wąziutkie i ciężko je uchwycić na zdjęciu.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Toszka 22:54, 18 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jest to ewidentnie miskant potrzebujący wolności w korzeniach. Jest umęczony i ciężko określić odmianę. Przynajmniej ja nie potrafię
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Fidelity 15:34, 19 cze 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
Tak, bardzo jest ściśnięta w tej doniczce i jutro ją przesadzam, najwyżej jak podrośnie-odżyje, to będzie lepiej dało się rozpoznać i wtedy wsadzę w docelowe miejsce.
Sylvestriana 20:22, 20 cze 2016

Dołączył: 21 lut 2015
Posty: 21
Witam , czy ktoś pomoże rozpoznać tą trawę? Znaleziona na łącę. Piękna, szybko opadające części kłosa. Tą którą znalazłam ma 70 cm + 20 cm kłos.
Pomóżcie proszę ... bo nie udało mi się nigdzie w necie odszukać.

dziękuję [img size=640x430]
andzia 01:49, 25 cze 2016


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Trawa o którą pytasz nazywa się Stokłosa bezostna.
wiklasia 23:48, 29 cze 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Szukam posiadacza wiedzy dla mnie tajemnej. Co to za trawa?
Jest niewysoka. Ponoć powinna być ekspansywna. Tak mówiła pani, która je sprzedawała. U mnie jakieś wstydliwe egzemplarze, które jak na razie nie rozpanoszyły się na przeznaczonym dla nich miejscu. Z trzech sztuk, półtora przezimowało mi w gruncie bez jakichkolwiek działań ochronnych z mojej strony. Półtora, bo jedna z nich to ta, którą pokazuję, a z drugiego egzemplarza po długim wiosennym zastanowieniu wystartowało jedno źdźbło. Trzeci egzemplarz padł i nie zamierzał powstać mimo moich usilnych starań.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
jazzy 23:59, 29 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mi to wygląda na hakone
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies