Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozpoznawanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie traw

Graszka 22:26, 27 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Znalazłam w internecie taką kompozycje z traw i poprosiłabym o ich nazwy Do wiosny daleka jeszcze droga, ale szukam do swojego ogrodu traw, czym więcej czytam na ten temat to wydaje mi się , że nie mam większej wiedzy a jedynie większy mętlik w głowie

____________________
Pod starą jabłonią
Gardenarium 14:30, 28 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę o wklejenie tylko linka do zdjęcia, zdjęć z netu nie wklejamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:46, 28 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudno jest rozpoznać na podstawie zdjęcia dokładną odmianę, ale postaram się podpowiedzieć takie trawy, przy pomocy których osiągniesz podobną kompozycję.

Falująca trawa:

Miscanthus sinensis "Gracillimus" (wyższa) lub Adaggio - bedzie niższa. Linki do różnych miskantów możesz sobie wybrać podobną.

Kolejna, srebrno-niebieska trawa to można zastosować Festuca glauca (kostrzewa sina), sesleria Heuflera (Sesleria heufleriana) - zimozielona trawa o niebieskawym odcieniu, kolejna to owsica wiecznie zielona (Helictotrichon sempervirens syn. Avena sempervirens) Ta ostatnia jednak będzie miała beżowe kwiatostany, więc do tej kompozycji nie bardzo będzie pasowała.

Podobny efekt da Elymus magellanicus.

Najniższe poduchy mogą powstać z kostrzewy miotlastej - Festuca scoparia

Tutaj zdjęcia dla niej

Jednak wydaje mi się, że tutaj posadzono zawciąg, czyli Armeria maritima Zdjęcia dla niej, tylko już przekwitnięta, bo listki nie wyglądają na sztywne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Graszka 17:15, 28 paź 2012

Dołączył: 02 paź 2012
Posty: 62
Danusiu bardzo Ci dziękuje
____________________
Pod starą jabłonią
adom1206 20:50, 05 lis 2012

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
chyba cos takiego tez mam.jak znajde zdjecie i nazwe dam znac.

____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 09:10, 06 lis 2012

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Jagna napisał(a)
A ja dostałam takie 3 i nie wiem co to za jedne:
to maleństwo przypomina mi trawkę którą ja też od kogoś dostałam.była to jakaś turzyca zaostrzona chyba.rozrasta się rozłogami.ma taki charakterystyczny kłos jak kwitnie: czarny,sztywny trochę pózniej zmienia barwę na brązową.niestety zdjęcie mi gdzieś wcięło.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
marzena 23:53, 18 lis 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
proszę o identyfikacje tej trawy/turzycy, ktorą umieściła Małgosia na zdjeciu

malgocha1960 napisał(a)


____________________
marzena O....!
Sebek 22:36, 23 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ta metka przy niej? to nie jest odmiana?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:29, 23 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Typuję Glyceria maxima "Variegata"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 10:18, 25 lis 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Witam Proszęo radę kupiłam brązową trawę i nie wsadziłam jej do ogrodu a zostawiam na nie ogrzewanej górze czy mogę tam ją trzymać oczywiście zabezpieczę ją choć woda tam nie zamarza.Dzięki .Zdjęcia nie wkleję bo dalej nie mogę Pozdrówka
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies