Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Milka 13:50, 22 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A jak w tej chwili wygląda kwiatostan, jeszcze bym sobie popatrzyła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
waldek727 17:40, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gosiu, Irenko.
Kwiatostany dopiero wydostają się z pękniętej kolby. Będzie ich dużo więcej i jak zrobią się pióropusze to zamieszczę kolejne fotki. Zdjęcia są z soboty 20,09,2014.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Margo 21:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Super, czekamy
____________________
Gosia
Tygrys 16:11, 24 wrz 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
waldek727 napisał(a)
Gosiu.
Mój Miscanthus sinensis 'Zebrinus'ma trzy lata, ale to nie wiek decyduje o pojawieniu się u niego kwiatostanów. Niektórzy mają dziesięcioletnie egzemplarze i nigdy nie widzieli ich w pełnej krasie.


To prawda, mój "Zebrinus" ma już przeszło 10 lat, a kwitł tylko raz. Kępa już jest pokaźna, ma dwa metry z hakiem wysokości (okolo 2,3m) i 1,2m średnicy, a byłby jeszcze większy, bo dwa razy ciąłem skrajne częsci karpy, coby obdarować sąsiadów.

-----

Z innej beczki, lecz w temacie - ma ktoś z Was miskanty "Cabaret" i "Gold Bar"? Mam zamiar zakupić wysyłkowo (w "moich' szkółkach nigdzie nie ma) i zastanawiam się jak to to wygląda na żywo, w naszym polskim klimacie, bo te fotki w necie często są zbyt piękne.
____________________
Mariusz 17:14, 24 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Cabaret, bardzo piękna trawa, na fotce trzylatka - 1,6 m

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Margo 19:11, 24 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Tygrys napisał(a)


To prawda, mój "Zebrinus" ma już przeszło 10 lat, a kwitł tylko raz. Kępa już jest pokaźna, ma dwa metry z hakiem wysokości (okolo 2,3m) i 1,2m średnicy, a byłby jeszcze większy, bo dwa razy ciąłem skrajne częsci karpy, coby obdarować sąsiadów.

-----

Z innej beczki, lecz w temacie - ma ktoś z Was miskanty "Cabaret" i "Gold Bar"? Mam zamiar zakupić wysyłkowo (w "moich' szkółkach nigdzie nie ma) i zastanawiam się jak to to wygląda na żywo, w naszym polskim klimacie, bo te fotki w necie często są zbyt piękne.


A masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawce ?
Ja poszukuję miskanta Morning Light i od 3 miesięcy nie mogę zdobyć.
Zastanawiam się czy właśnie z netu nie zamówić, ale chciałabym ze sprawdzonego źródła.
____________________
Gosia
kachat 19:52, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Margo, w szkółce koło mnie są wielkie piękne miskanty ML, rok temu kupowałam i jestem zachwycona. Gdybyś była bardzo, bardzo zdesperowana to mogę ci kupić i wysłać paczką za zwrot kosztów. Niedawno dokupiłam kolejnego przy okazji zamawiania innych trawek w trawkowej wyspecjalizowanej szkółce internetowej, i przyjechał 3 razy mniejszy Siedzi w ziemi i ledwo go widać.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Tygrys 20:51, 24 wrz 2014

Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 42
@Mariusz - Faktycznie ładny ten "Cabaret". Muszę go mieć!


Margo napisał(a)


A masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawce ?
Ja poszukuję miskanta Morning Light i od 3 miesięcy nie mogę zdobyć.
Zastanawiam się czy właśnie z netu nie zamówić, ale chciałabym ze sprawdzonego źródła.


Ja nie zamawiałem, ale znajoma tak i sobie chwali pewną szkółkę specjalizującą się tylko w trawach. Będę zamawiał właśnie od nich. Nie chcę robić reklamy na forum, więc wyślę Ci na PM.
____________________
waldek727 21:37, 27 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Przez tydzień Miscanthus sinensis ,,Zebrinus" nie pokazał ani jednego kwiatostanu. Kolby są nabrzmiałe i zaczynają pękać. Czy zdąży zakwitnąć cała trawa? Wszystko teraz będzie zależało od pogody.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ZbigniewG 19:38, 28 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
miskant chiński Ferner Osten i Dronning Ingrid

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies