Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 23:08, 16 sty 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Olga, Dominika i to jak!

Za dnia też było uroczo


I rudy diabeł w siódmym niebie Zgłasza nieustanną gotowość do asystowania w odśnieżaniu
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Karol99 00:09, 17 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nieźle u Ciebie zasypalo. U mnie też biało.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:12, 17 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Shemsi napisał(a)
Jest śnieg! Nareszcie! Od razu nawet brzydki ogród staje się dziełem sztuki



Fajnie ze śniegiem wyglądaA buzia jak Ci się śmieje to ja też się uśmiecham
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
iwka 10:14, 17 sty 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Piękne widoczki ja uwielbiam taka czystą białą zimę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
agnieszka_m 12:17, 17 sty 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
iwka napisał(a)
Piękne widoczki ja uwielbiam taka czystą białą zimę

Zgadzam się Iwonka z Tobą też lubię taką zimę jest pięknie
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Shemsi 22:49, 09 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Rety! Wraz ze zmianą scenerii z zimowej na szaroburo-byle-jaką traciłam zupełnie rozpęd i popadłam bez reszty w matkowanie moim chłopakom. I obudziłam się w marcu, z trawnikiem wołającym grabi jak zbawienia i bez planu na najbliższe miesiące. Kiedy to minęło?

Ale, że wczoraj się zestarzałam na okrągło, postanowiłam sprawdzić, czy nie ubyło mi mocy, humoru czy innych sił witalnych i dziś, rzuciłam się na grabie. A grabie na trawnik. Na tyle, na ile chłopaki mi pozwoliły (i tak było super, bo dzieć nr 2, mimo ogólnej awersji do dłuższego wózkowania przespał w wózku całe 1,5 godziny). Stan na dziś: mocy i humoru pokłady duże, pytanie co mnie jutro (nie) będzie bolało

Muszę się wziąć do roboty, zdążyłam wyczytać, że jeszcze nie wszyscy ścieli trawy, więc nie jestem jakoś bardzo w tyle. Mam nadzieję, że uda mi się choć trochę ponadrabiać co u Was słychać

Aaaaa! I namierzyłam dziś tulipanki! Hurra, moje pierwsze tulipanki, sztuk naście, ale będą
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
iwka 23:17, 09 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Spiochu Ty fajnie ze już wstałaś no i wszystkiego najlepszego
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 16:14, 12 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Dzięki Iwka

Od środy powoli, powoli coś tam działam. Od razu lepiej Okazuje się, że matkowanie to całkiem angażujący sport, bo po rzuceniu się na grabie nie odnotowałam żadnych bólów w kolejnych dniach. Czyli jakieś mięśnie są i nawet czasem pracują, skoro się nie zakwasiły

Dziś wzięliśmy się we dwójkę z mężem i udało się domknąć akcję pt. grabienie trawnika. Potem, kiedy wszystkie moje chłopaki udały się na drzemkę, wykonałam operację: ścinanie traw i przycinanie krzewów. Oczyściłam też resztki żurawek - niektóre zupełnie do zera, ciekawe czy przetrwają. W przyszłym roku chyba spróbuję je jednak jakoś okryć.
Żeby nie było mi za wesoło, przy okazji powyższych czynności z odpowiednią gracją zdeptałam tulipanka, gupia ja!

Plan na kolejne dni: w końcu wynieść z domu aparat i zrobić jakieś sprawozdanie stanu po zimie
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
hanka_andrus 16:29, 12 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No i pięknie oswajacie swój po zimowy chaos! Czekam na zdjęcia! To obrazuje ogrom pracy wykonanej, Zagrabianie trawnika, to ja wykonałam w alejce ogrodowej wspólnej, za dużo tam liści nawiało, A swój wewnętrzny trawniczek jeszcze do roboty, Może w poniedziałek?

Dobrych chłopaków masz, jak nie pracują, to śpią i Ciebie nie angażują!
Powodzenia w sezonie wiosennym! Potem już będą widoczne skutki tych prac, Miłego weekendu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
omelka1 18:39, 12 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Przyszłam się przywitać po długiej zimowej przerwie.Podobnie do ciebie zaczęłam działać w ogródku ale u nas ciągle pada i zimno.
Aparat musowo przewietrzyć.

Z okazji okrągłego zestarzenia życzę dużo zdrówka bo ono potrzebne przy dzieciach i ogrodzie żeby jakoś jedno z drugim pogodzić i ogarnąć.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies