Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 15:20, 16 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Chłopaki śpią (i jest szansa, że ten stan potrwa ok. 15 minut jeszcze), obiad prawie zrobiony, to można coś napisać na forum

Dzień, kiedy krajobraz zrobił się monochromatyczny uznałam za niebyły, jednak oznaki nadchodzącej wiosny bardziej mnie teraz cieszą. O na przykład tak:
tulipki

forsycja

Wzrosła mi efektywność. Młodszy potrafi przespać w ogrodzie 1-1,5 godziny, więc ja w tym czasie staram się nadganiać z robotą. Starszy rwie się do pomagania (tak na 5 minut), albo bawimy się tak, że coś udaje mi się z doskoku porobić.
I tak zaczęłam przygotowywać teren pod skrzynie na warzywa. Zaatakowałam pobliski skup palet i czeka na mnie 18 nadstawek paletowych. Muszę je tylko odebrać mężem, a potem zorganizować malowanie i prawie będzie warzywnik I może nawet uda się nie spóźnić jakoś strasznie z terminem siania. W każdym razie dyniowe powinny być

Zaczęłam też ściągać darń z rabat, nie mogę się doczekać wiosny!

W kolejnym odcinku spróbuję pokazać Wam, jak wyobrażam sobie pierwsze rabaty.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 15:30, 16 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
hanka_andrus napisał(a)
No i pięknie oswajacie swój po zimowy chaos! Czekam na zdjęcia! To obrazuje ogrom pracy wykonanej, Zagrabianie trawnika, to ja wykonałam w alejce ogrodowej wspólnej, za dużo tam liści nawiało, A swój wewnętrzny trawniczek jeszcze do roboty, Może w poniedziałek?

Dobrych chłopaków masz, jak nie pracują, to śpią i Ciebie nie angażują!
Powodzenia w sezonie wiosennym! Potem już będą widoczne skutki tych prac, Miłego weekendu!


Haniu! Bardzo dziękuję za ciepłe słowa, miło mi, że mnie odwiedziłaś! Na chłopaków nie narzekam, cieszę się, że w ogóle udaje się coś zrobić, choć nie jest lekko Bardzo motywują mnie te wyczekiwane skutki prac! Miłego tygodnia życzę.


omelka1 napisał(a)
Przyszłam się przywitać po długiej zimowej przerwie.Podobnie do ciebie zaczęłam działać w ogródku ale u nas ciągle pada i zimno.
Aparat musowo przewietrzyć.

Z okazji okrągłego zestarzenia życzę dużo zdrówka bo ono potrzebne przy dzieciach i ogrodzie żeby jakoś jedno z drugim pogodzić i ogarnąć.


Agato, dziękuję za życzenia i za wizytę Obiecuję wpaść do Ciebie na dłużej, jak tylko chłopaki mi dadzą dłuższą chwilkę.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
omelka1 17:10, 16 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
No to czekam na projekty.Jak ty taka aktywna jesteś teraz to na pewno dasz radę je zrealizować.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
olga80 08:00, 17 mar 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
pierwsze wiosenne kwiatki ciszą najbardziej
____________________
Teresa Moje małe królestwo
iwka 10:10, 17 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
forsycja jeszcze nie kwitnie? czekam i czekam obiecałam sobie że dopiero róże przytnę jak będzie żółto
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Shemsi 10:40, 17 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
iwka napisał(a)
forsycja jeszcze nie kwitnie? czekam i czekam obiecałam sobie że dopiero róże przytnę jak będzie żółto


No właśnie nie. Też na nią czekam z różami.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
lorka 11:47, 17 mar 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
iwka napisał(a)
forsycja jeszcze nie kwitnie? czekam i czekam obiecałam sobie że dopiero róże przytnę jak będzie żółto

ups , to ja juz swoje pociachalam:/.... gdzies na pewno juz kwitną prawda?
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Shemsi 19:38, 17 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
lorka napisał(a)

ups , to ja juz swoje pociachalam:/.... gdzies na pewno juz kwitną prawda?


Na pewno Poza tym Danusia pisała, że już można ciąć, także myślę, że nie masz co się stresować
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 21:07, 17 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Będzie kolorowo Do zagospodarowania długa i wąska rabata {w sumie ok. 20 metrów):


Wykoncypowałam to tak:


1 - forsycja prowadzona w kulę
2 - miskanty (myślałam o gracimilusach, ale może uda się znaleźć coś wysokiego i kwitnącego)
3 - berberysy kolumnowe
4 - tuja mirjam, ew. pomieszana z danicą, ew. z innymi kulkami (bukszpan?), pomiędzy może też jakaś mini trawka?
5 - rozplenica Hameln
6 i 7 - róże z powojnikami - miks kremowo-bordowy
8 - hortensje bukietowe

Wiosną dorzuci się do tego jakieś cebulowe. Zastanawiam się, czy przed miskanty warto byłobby dać jeszcze coś, co będzie kwitło latem, czy to już będzie za dużo? Myślę też, czy nie powinnam zróżnicować bardziej środkowego piętra przed miskantami.

Ogólnie czekam na wszelkie słowa krytyki, pomysły, sugestie, co zrobić, żeby było pięknie.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Karol99 22:53, 17 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy nie chcesz tam żywopłotu i dopiero coś przed nim posadzić? Jeśli nie, to miskanty mogą tak zostać, mi się podobają. Berberysy tez okej.
I teraz dolne piętro. Według mnie za dużo kulek, nie ładnie będzie. Daj je ale jako akcenty, w zamian za to dosadzilbym rozplenic co najmniej jeszcze z 4, może też szalwie. Mam takie zestawienie, będzie coś w podobie do Twojej rabatki.
http://pin.it/Scpi-DP
http://pin.it/zPothPb
http://pin.it/IBcd6MX

http://pin.it/Ap2skUZ

Luknij jeszcze na te rozplenice.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies