Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » A tuż ponad strugą, co wije się kręta...

Pokaż wątki Pokaż posty

A tuż ponad strugą, co wije się kręta...

Pszczelarnia 10:14, 10 sie 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marto, poszukaj w necie zdjęć z Łańcuta - tam od frontu jest piękny żywopłot z irgi błyszczącej. Bardzo ładny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaR 12:11, 13 sie 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Tarnina dziękuję cały czas nie mogę się doczekać, aż będę miała więcej czasu, żeby tam popracować. Mój mąż kazał mi się cieszyć tym co jest (bo działka odpowiada nam w stu procentach - w końcu tak długo i skrupulatnie była wybierana), więc jest i tak bosko!

Poniosło mnie i kupiłam bardzo okazjonalnie sporo funkii i liliowców, posadziłam na skarpie i ku mojemu zdziwieniu wszystko się pięknie przyjęło, a liliowce zakwitły szczerze się tego nie spodziewałam i teraz dochodzę do wniosku, że chyba to był błąd, bo cały czas czekam na kamienie , żeby wzmocnić strukturę skarpy. Chyba będę musiała te funkie poprzesadzać, ale co tam
W ten weekend obiecaliśmy sobie, że podziałamy dużo na działce, więc obiecuję jakięs zdjęcia.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny
MartaR 12:17, 13 sie 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Pszczelarnia dzięki za rady, bardzo wszyscy jesteście pomocni

Jeżeli chodzi o temat naszego przyszłego żywopłotu to przez dwa miesiące czytałam , pytałam , zawracałam głowę wszystkim i wszędzie, bo uparłam się na wysoki , zwarty, zimozielony żywopłot i .... doszłam do wniosku, że bezpiecznie posadzę graby
Mój tata od początku mi tak doradzał, a ja uparcie szukałam roślin spełniających moje bzdurne wymagania
no ale ważne , że wyluzowałam, zatoczyłam duże koło i wróciłam do punktu wyjścia i już mnie to nie dręczy. Jesienią sadzimy! oczywiście zdam relację.
funkia 18:44, 02 mar 2016

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 9
Witam, proszę szukać w zasobach internetowych historii o ogrodzie Tamaryszka. Tam też przez ogród płynie taka "rzeczka", kapitalnie opisała jej zagospodarowanie właścicielka ogrodu. Czyta się wspaniale, a jeszcze przyjemniej ogląda.../inne forum ogrodnicze lub blog/. Pozdrawiam
Gardenarium 08:22, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas ten ogród ma wizytówkę

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat

Polecam też zdjęcia z mojego artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/444-strumienie-muzyka-natury

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
OlgaKol 23:28, 23 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Witaj Marta,

Pytałaś o tulipany - tutaj masz link do strony z nazwami i opisem wielu odmian

https://www.gardenia.net/plants/plant-family/tulipa_--_tulips

Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 23:28, 23 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
sylwia_slomc... 11:13, 28 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Witaj. Ja w sprawie rowu napiszę bo mam podobny choć nie w lesie.
Po pierwsze musisz się zorientować czy jesteś właścicielką rowu, bo to że płynie przez Twoją działkę wcale nie jest jednoznaczne z własnością, z reguły gmina lub spółka wodna lub zarząd melioracji sprawuje nad takim ciekiem wodnym nadzór.... a to oznacza kary jeśli zrobisz coś na własną rękę bez ustaleń z nimi i papierków. Na zmianę kształtu może się okazać potrzebny operat wodno prawny. Piszę bo przerabiam ten temat od podszewki.
my wyłożyliśmy dno płytą chodnikową, żeby było łatwiej czyścić i będziemy boki umacniać bo co jakiś czas przychodzi wieeeelka woda i brzegi się osuwają, ale musiałam wcześniej o pozwolenia wystąpić brzegi będę obsadzała roślinnością brzegową i na wilgotne stanowiska.
A ostrzegam bo życzliwy sąsiad zawsze się znajdzie, po co potem kary płacić.
Najlepiej zapytaj w swojej Gminie na piśmie i niech się ustosunkują. Potrzebny też będzie rysunek, który możesz wykonać sama. Ma zawierać oczekiwaną głębokość , szerokość i kształt. Na tej podstawie kierują Cię dalej. Będę zaglądać bo ciekawa jestem jak beziesz działać i jakie cudeńko będzie. Powalone drzewo wykorzystałabym jako naturalną dekoracje skoro ma być naturalny ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies