Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaMS 09:03, 15 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
sarenka napisał(a)
Nie wiem i kogo, ale u paru dziewczyn widziałam ciemne żurawki, takie spore- nie takie drobne- poszukuje ich nazwy

Sarenko żurawka o ciemnych i wielkich liściach jak dłoń to 'Magnum', mam ją i jest wielka, kupiłam ją przez internet bo normalnie to jej nie widziałam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Kasia_CS 09:06, 15 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Nie wiem i kogo, ale u paru dziewczyn widziałam ciemne żurawki, takie spore- nie takie drobne- poszukuje ich nazwy

Może chodzi o takie jak ma April u siebie, tylko nazwą nie posłużę..

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
zoja 11:49, 15 lip 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
U mnie na lukowej rosnie żurawka purple petticoats.
A na frontowej purple palace.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sarenka 15:52, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, tylko czy ona na półcień da radę ( słońce do 13 od rana,) odezwę się do April

Zoja, wygooglam czy ona lubi tyle.slonca ile.moge jej zaoferowac
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:06, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W tym roku kupiłam Hameln, rosną, wydaje mi się,że warunki mają ok. Ile centymetrów wysokości mogą mieć o tej porze roku? Moje mają jakieś 30 cm, liście są dosyć ostre. Kiedy pojawiać się powinny kłosy?

Chciał dodać zdjęcia, ale coś telefon odnawia posłuszeństwa.
Zastanawiam się czy nie jest to jakaś inna trawa....
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:16, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Posadziłam tydzień temu jeżówki, ale stwierdzam,że posadzenie ich w linii prostej średnio mi się podoba, czy mogę co druga przesunąć, żeby były na mijankę??( TN raptem dwie) czy dopiero na wiosnę je przesadzić?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 17:39, 22 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz po tygodniu przesadzić. Tylko najpierw podlej obficie niech się opiją, a ziemia nie będzie się rozpadać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 20:55, 22 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka, dziękuję
Chciałam jeszcze zapytać Cię o tą grusze co chyba mój mąż wspominał, że na liściach są brązowe plamy, ale nie mogę dodać zdjęcia

Hortensja limelight słabnie mi, tzn liście jasne, niektóre żółtawe- jutro zdjęcia porobie

Do tego jakieś zwierzę mi się panoszy...nornice też są bo widzę właśnie między innymi przy hortensjach, ale też coś innego, gdzie wejście do tunelu ma średnicr około 4 cm, albo robi tunel na jakieś 40 cm i wychodzi. Szczur jakiś czy co???
Wystarczyła krótka nieobecność i od razu coś się z ogrodem dzieje :/


Edit, już wiem,że to rdza gruszy.
____________________
Magda W samym sloncu
basia3012 00:55, 23 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
sarenka napisał(a)
Nie wiem i kogo, ale u paru dziewczyn widziałam ciemne żurawki, takie spore- nie takie drobne- poszukuje ich nazwy


Sarenko, ja mam duże, ciemne żurawki ale jak one się nazywają to nie wiem. Są dosyć pospolite. Wiem, że Obsidian są ciemne i piękne ale chyba trochę mniejsze od tych moich.
Ja wiśnie Umbraculivera kupowałam w szkółce na Allegro. Jak zechcesz to podam nazwę sprzedającego. Jestem zadowolona. Płaciłam około 60 zł za szt.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 08:53, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Basiu, poproszę o namiary
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies