Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od podstaw ogródek kreta.

Pokaż wątki Pokaż posty

Od podstaw ogródek kreta.

kret 20:55, 12 lip 2015

Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 4
Witam.
Jestem tu nowy i poczytalem troche, co mnie sklonilo do zalozenia watku.
Wyglada na to, ze bedziecie w stanie mnie pociagnac za reke w zalozeniu wlasnego zakatka.
Sprawa jest dla mnie dosc trudna, bo doswiadczenia u mnie brak. Oprocz kilku przypadkowo posadzonych tuj i innych roslinek, nigdy nie zakladalem ogrodu z tak zwanym zamyslem.
Czesc ogrodu ktory chce zagospodarowac byla nieuzytkiem.
Rosly tam tylko chwasty i w rogu byl usytuowany stary garaz, w ktorym i wokol ktorego walaly sie kawalki starych blach i drewna.

Zaczalem od odgrodzenia sie od sasiadow kilka lat temu i posadzilem rzad tuj, oraz 2 szczepione brzozy centralnie przed oknami, bo bardzo je lubie.


Po kilku latach tujki troche podrosly:


Przyszedl w koncu czas na pozbycie sie garazu i zagospodarowanie rogu ogrodu.
Zrobilem z pocietych podkladow kolejowych palisade i wysmarowalem sciany garazy masa bitumiczna w celu zabezpieczenia ich przed wilgocia.
Palisade osadzilem w ziemi na zaprawe betonowa, zeby mi ziemia jej nie wypchnela.


Kolejny krok to nasypanie ziemi.
Przez 3 dni wozilem taczkami ziemie.



Porobilem tez progi z podkladow kolejowych i osadzilem w ziemi kilka pocietych pniakow, zeby sie ziemia nie obsuwala.
Narazie zasadzilem 3 drzewka- klona i pare wierzb.
Ogrod jest od strony poludniowej, wiec bede musial ostroznie dobierac rozlinki, zeby mialy dogodne warunki.

Mysl jest taka, zeby na szczycie posadzic tlo z pecherznic, kilka cisow pospolitych, moze jakiegos perukowca.
Nizej mam zamiar posadzic trzmieliny i tawuly, a jak drzewka podrosna to w ich cieniu kilka funkii.
Zurawki zapelnia dolna pulke z kilkoma niskopiennymi iglakami dla rozbicia monotonii.

Ciag dalszy nastapi.
____________________
Gardenarium 21:03, 12 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na samej górze tło z pęcherznic spowoduje że zarośnie, zasłoni cała górkę, lepiej było zrobić odstęp od murów, zasłonić je wysokimi iglakami, a tak będzie widać nieotynkowane mury

Niepotrzebna jest ta wysepka okrągła, wprowadza zamęt w tym miejscu, do niczego nie jest "doklejona".

Wzdłuż tui wykrój trawę, połóż węża lub sznurek, wytycz rabatę i przekop lub zdejmij ten trawnik, będziesz miał miejsce do sadzenia a tak, tańczysz z kosiarką pomiędzy tujami.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:11, 12 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Zasłonić skłądowisko, albo zabudować drzwiami.

Tuje są za rzadko chyba. długo czekać aż stworzą szczelną ścianę zasłaniającą dom sąsiada i tym sposobem ogród nie ma tła, a ty prywatności.

Spod ściany wywalić pieńki z doniczkami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kret 21:18, 12 lip 2015

Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 4
Doniczki stoja pod sciana w celu zasloniecia odplywu rynny.
Widac ja bylo z ulicy.
Jak mowie, nie jestem w ogrodzi przez caly dzien, ze wzgledu na prowadzenie aktywnego trybu zycia zawodowego, wiec rzeczy dzieja sie w moim ogrodzie powoli, ale systematycznie.
Z czasem pomysle o zagospodarowaniu terenu wokol tuj, narazie rosna sobie powolutku.
Jest jeszcze sporo do zrobienia w tym ogrodzie, ale nie zrazam sie. Z Wasza pomoca na pewno bedzie ladnie
____________________
zielony 21:27, 12 lip 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 18
Noooo to widzę, że mamy podobne doświadczenie w temacie ogród. Trzymam kciuki, wprawdzie doradzić nie doradze ale będę obserwować Twoje zmagania. Zobacze jak się tworzy ogród od podstaw. Pozdrawiam.
____________________
Paweł - Ogród na krecie
kret 21:37, 12 lip 2015

Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 4
Dzieki zielony. Milo miec kibica.
*Gardenarium- nie czytasz dokladnie postow, skladowisko zniknelo, na jego miejscu stoi juz gorka, ktora wlasnie bede upiekszal roslinkami, wiec po co mialbym budowac wrota zaslaniajace cos, czego juz nie ma
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies