Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a dookoła pole...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a dookoła pole...

frezja 22:47, 21 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
derbowianka napisał(a)
jeszcze kilka zdjęć

altanka z daleka


bardzo pomysłowa ta altankau mnie drewniana..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 22:48, 21 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
derbowianka napisał(a)
hortensje sadzone na wiosnę





gdzie te listki?? pięknie rosną
____________________
Ewa - Ogrodowy song
derbowianka 09:22, 22 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Ewo, ja kiedyś też planuję drewnianą altankę. Na pewno jest solidniejsza.
Co do żółtych listków, to tak w środku krzaka jest klika i już zaczęłam się martwić oby coś się nie działo z resztą. Wkleję później fotkę.
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
Anda 16:37, 22 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
derbowianka napisał(a)
Róża była przesadzana na wiosnę z innego miejsca. Klematis jest posadzony z drugiej strony tej pergoli i strasznie w tym roku urósł. Różę kupiłam rok temu na wiosnę i kwitła zeszłego lata. Nawoziłam ją bioponem do róż, chyba dwa razy.


Zakladam, ze ja dobrze podlewalas w tym roku, skoro byla przesadzana, to musi sie w tym roku dobrze ukorzenic. Prawdopodobnie ma niedobor magnezu lub zelaza. Moze to byc spowodowane susza. W tym roku juz chyba nic z tym nie zrobisz. Za chwile jesien. Na wiosne podaj nawoz, a jesli pojawia sie znowu takie liscie, to dodatkowo nawoz dolistny. Dlaczego nie kwitla? Przypuszczam, ze kwitnie na pedach dwuletnich. Jesli ja na wiosne przycinalas, to wypuscila nowe pedy, tegoroczne i nie zakwitla. Nie przycinaj jej na wiosne. Zobaczymy, czy wtedy zakwitnie. Znasz moze imie tej rozy?



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
frezja 18:00, 22 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
odpowiedziałam u siebie..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
derbowianka 20:54, 22 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Anda napisał(a)


Zakladam, ze ja dobrze podlewalas w tym roku, skoro byla przesadzana, to musi sie w tym roku dobrze ukorzenic. Prawdopodobnie ma niedobor magnezu lub zelaza. Moze to byc spowodowane susza. W tym roku juz chyba nic z tym nie zrobisz. Za chwile jesien. Na wiosne podaj nawoz, a jesli pojawia sie znowu takie liscie, to dodatkowo nawoz dolistny. Dlaczego nie kwitla? Przypuszczam, ze kwitnie na pedach dwuletnich. Jesli ja na wiosne przycinalas, to wypuscila nowe pedy, tegoroczne i nie zakwitla. Nie przycinaj jej na wiosne. Zobaczymy, czy wtedy zakwitnie. Znasz moze imie tej rozy?




Róża była dobrze podlewana, jest tam nawodnienie. Niestety nie wiem jak to odmiana. Spróbuje na wiosnę zrobić jak radzisz, nie będę przycinać. Dziękuję za wsparcie i pomoc.
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
frezja 11:22, 23 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
derbowianka napisał(a)
Czy ktoś mógłby mi doradzić czym zastąpić te tawuły i zrobić nowe skarpety dla tujki? Tawuły są mało atrakcyjne i w tym miejscu trochę słabo rosną. Jest to miejsce w półcieniu. Myślałam o carex ice dance lub hakone. Co wy na to?
Może ktoś ma lepszy pomysł?
Będę wdzięczna za pomoc.



obrzeże obsadziłabym żurawkami lub trzmieliną..taki prostokąt.Cokolwiek tam dasz to -moim zdaniem-raczej niskiego wzrostu.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
derbowianka 16:57, 23 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Żurawki to fajny pomysł. Przyszło mi jeszcze do głowy że może hosty. Mam fire and ice do podziału. Tylko że nie będą zimozielone.
Dziękuję Ewo za podpowiedz. Żurawki mi chodzą po głowie
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
sarenka 18:44, 23 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wpadam z rewizyta i widze, że masz bardzo ładnie u siebie- też bym taka chciała

W razie co jakbyś miała jakies inf o dobrych cenach roslin - jakies szkółki, kora itp to prosze o inf na priv
____________________
Magda W samym sloncu
makkasia 20:52, 23 sie 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Witam , obejrzałam od początku altana podoba mi się, Na hortensjach nie widać żółtych listków
Pod kulką jeśli ma być zimozielone to carex evergold, carex elata dość wysoka, trzmielina cięta w dywanik, runianka variegata, żurawka citronella, Lime Rickey.
Barwinek variegata...Macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies