Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a dookoła pole...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a dookoła pole...

makkasia 20:52, 23 sie 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Witam , obejrzałam od początku altana podoba mi się, Na hortensjach nie widać żółtych listków
Pod kulką jeśli ma być zimozielone to carex evergold, carex elata dość wysoka, trzmielina cięta w dywanik, runianka variegata, żurawka citronella, Lime Rickey.
Barwinek variegata...Macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
derbowianka 08:36, 24 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
makkasia napisał(a)
Witam , obejrzałam od początku altana podoba mi się, Na hortensjach nie widać żółtych listków
Pod kulką jeśli ma być zimozielone to carex evergold, carex elata dość wysoka, trzmielina cięta w dywanik, runianka variegata, żurawka citronella, Lime Rickey.
Barwinek variegata...Macham


Dziękuję za odwiedziny.Myślałam o żurawkach, ale carexy też mnie kuszą.Zobaczę co będzie dostępne w ogrodniczym.Z żurawkami to może być problem, nie widziałam żółtych dawno.
Muszę jeszcze zabrać się za oczyszczenie tarasu i usunięcie między kostkami mchu i chwastów.W przyszłym roku planuję wyrzucić kostkę z tarasu i zrobić piękny drewniany
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
derbowianka 18:46, 25 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Wreszcie pada!!!
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
bacha2224 23:32, 25 sie 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Przyszłam się przywitać,ogród zapowiada się piekny,altanę dobrze zabezpiecz,mialam taką do pierwszej burzy,pózniej znalazlam ją dwa domy dalej.
Z której strony okolic Warszawy jesteś.
____________________
Lawendowy kredens
derbowianka 13:04, 26 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Witaj Bacha. Dziękuję za odwiedziny. W tym roku jeszcze nie było dużej nawałnicy, więc altanka stoi. Jest przytwierdzona do bloczków betonowych, więc mam nadzieję że wytrzyma, choć planuję tu drewnianą kiedyś
Jestem z Białołęki, tu bliżej Marek.

pozdrawiam
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
Atena 12:19, 28 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Witaj Marzenko
wpadam z rewizytą trochę po czasie ale ja zakręcona jestem ostatnio coś bardzo Czekam aż synek wróci do przedszkola to może wówczas przestanę się gubić
Pisałaś u mnie że też ciągle coś przesadzasz więc przyszłam odwiedzić bratnią dusze....a tutaj przepiękna altana, urocze meble wypoczynkowe, trawa dywanowa i rabaty całkiem ogrodowiskowe
Wcale nie widać Twojego zagubienia !
Oj Marzenko ja ciągle chodzę u siebie i podglądam i się zastanawiam...a może mogłam to inaczej posadzić a chyba to zestawienie nie pasuje.... i sama nie wiem jak nasadzić żeby nie przesadzić ?
Chyba brak mi pewności ogrodniczej i niepodważalnego zdecydowania.
Pozdrawiam. Będę zaglądać
____________________
Ogród na wzgórzu
Anda 13:44, 28 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Jak tam po deszczu? Wszystko rośnie?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
derbowianka 14:13, 28 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Atena napisał(a)
Witaj Marzenko
wpadam z rewizytą trochę po czasie ale ja zakręcona jestem ostatnio coś bardzo Czekam aż synek wróci do przedszkola to może wówczas przestanę się gubić
Pisałaś u mnie że też ciągle coś przesadzasz więc przyszłam odwiedzić bratnią dusze....a tutaj przepiękna altana, urocze meble wypoczynkowe, trawa dywanowa i rabaty całkiem ogrodowiskowe
Wcale nie widać Twojego zagubienia !
Oj Marzenko ja ciągle chodzę u siebie i podglądam i się zastanawiam...a może mogłam to inaczej posadzić a chyba to zestawienie nie pasuje.... i sama nie wiem jak nasadzić żeby nie przesadzić ?
Chyba brak mi pewności ogrodniczej i niepodważalnego zdecydowania.
Pozdrawiam. Będę zaglądać


Ta sfotografowana część ogrodu jest po zmianach tegorocznych i rzeczywiście"ogrodowiskowa". Reszta czeka na uporządkowanie. Mam już zrobione zdjęcia, muszę wrzucić, tylko remont w domu spędza mi sen z powiek. Trawy, hortensje, stipy, kosmosy to tegoroczne nasadzenia.To ta ładniejsza część ogrodu.
Wrzucę resztę zdjęć, to zobaczysz że nie jest tak kolorowo.
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
derbowianka 14:18, 28 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Anda napisał(a)
Jak tam po deszczu? Wszystko rośnie?


Witaj Ewo. Po deszczu rewelacja Ogród nabrał innego koloru, wszystko zrobiło się takie żywe, kolorowe. Ten brud się zmył.Nie padało już ponad miesiąc.
Muszę zajrzeć do Ciebie, ale tak jak pisałam remont mnie wykańcza. Po siedmiu latach mieszkania trzeba było ściany pomalować i pęknięcia załatać. I jeszcze ci fachowcy " będzie pani zadowolona "

____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
Anda 14:28, 28 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Hehe, no wiem jak to jest. My w tym roku remontowaliśmy poddasze. Zrobiliśmy dwa nowe pokoje, trzeba było ściany stawiać. Wariactwo. Całe szczęście panowie nie nabałaganili zbytnio, zbili tylko jedną lampę i jako rekompensatę odmalowali cały korytarz - od góry aż na sam dół.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies