Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

Pokaż wątki Pokaż posty

Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

katarzyna_kubik 13:33, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Witajcie Kochani
Upragniony finisz brudnych robót i "nadejszla chwila" aby zająć się roślinnością wkoło mojego domku. Nie ukrywam ze jestem totalnym laikiem w kwestii roślinności i planowania zieleni, ale szybko się uczę i myślę ze z Wasza pomocą jakiś plan ogrodu/zieleni wstępny przynajmniej uda mis ie stworzyć. Planowałam powierzyć to profesjonalistom, ale życie zweryfikowało moje plany finansowe i niestety to ja będę głównym ogrodnikiem w mojej zieleni....
Liczę na Waszą pomoc w kwestii doboru roślin, gdyż dopiero teraz i na tym forum uczę się nazw i wyglądu roślin. Zatem przejdźmy do sedna....
Działka na której ciągle jeszcze budujemy nasz dom ma ok 1000 m kw.
28 m szerokości, 35 długości. Gleby raczej piaszczyste, wierzchnia warstwa na ok 50 cm to nawieziona ziemia (leśna - była bardzo tłusta). Region centralna Polska - okolice Kielc. Strony świata obrazuje jedno ze zdjęć.


Tutaj rozplanowana kostka i tak jest ułożona ostatecznie:


____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Karol99 13:33, 07 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj na Ogrodowisku
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
paulina_ns 13:44, 07 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj piekny domek, a jak powstanie jeszcze ogrod, bedzie cudnie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
katarzyna_kubik 13:50, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Pomysły i oczekiwania
Patrząc od frontu lewa strona usadzona tujami Szmaragd, przed wejściem do kotłowni - na szerokości wejścia - planuje rabatkę, co poradzicie???

Zamarzyłam sobie niewielki warzywnik w skrzyniach na marchew/pietruszkę, szczypior, seler, cebulkę, cześć ziołową i ewentualnie kilka truskawek i ewentualnie pomidorków. Ja umiejscowiłam to w części za linią domu po stronie lewej patrząc od frontu. Jaka Wasza opinia tej kwestii.


Prawa strona (bardziej reprezentacyjna - stad może być szersza - ) i niestety jest konieczność odgrodzenia się od sąsiada stad pomysł na rząd tui szmaragd, a w kolejnej linii/liniach inna roślinność.



Natomiast totalnie nie mam pomysłu na rośliny w wybudowanych donicach przy tarasie oraz zagospodarowaniu części przed domem, części frontowej, to cześć "ciemna" wiec nie wiem co tu wsadzić.
co tez przy planowanej na przyszły rok furtce i przyszłorocznym ogrodzeniu frontowym.... Przydałby się tez fajne drzewko przed domem, najlepiej zimnozielone coś na pniu




Na stronę tylną działki na razie w ogóle nie mam pomysłu. Przydałoby się trochę ją zaciemnić bo w ogóle nie ma cienia...ale jakie drzewo tutaj...chyba ją na razie odpuszczę...chyba ze to drzewo....



Przepraszam za jakośc zdjęć...ale tylko takimi na chwilę obecną dysponuję...Jeśli cos niezrozumiale napisałam - pytajcie proszę....i wspomóżcie proszę swoją fachową wiedzą...być może coś mi nakreślicie na moim planie jako zaczątek, wtedy będzie mi łatwiej....



KAROL
Dopiero zaczynam śledzić Twój wątek ale musze to napisać::::Masz piękny ogród. Tak trzymaj! Mam nadzieję, że zerkniesz na mój "plac" przyszłego ogrodu i podrzucisz starszej koleżance pomysły na plan ogrodu wg Ciebie
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
sylwia_slomc... 14:25, 07 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Witaj i miej świadomość , że na O... wpada się jak śliwka w kompot Ono uzależnia totalnie Ale to jedno z niegroźnych i baaaaardzo przyjemnych uzależnień jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
katarzyna_kubik 14:28, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj i miej świadomość , że na O... wpada się jak śliwka w kompot Ono uzależnia totalnie Ale to jedno z niegroźnych i baaaaardzo przyjemnych uzależnień jest

chcę poczuć smak tego uzależnienia...na razie bardzo raczkuję i zanim cokolwiek zakumam i będę mieć pomysł upłynie chyba długo czasu....
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 14:31, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
paulina_ns napisał(a)
Witaj piekny domek, a jak powstanie jeszcze ogrod, bedzie cudnie

Dziękuję....ale "plac budowy" teraz ogrodu pozostał
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
paulina_ns 16:25, 07 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Juz nie taki plac budowy,trawka rosnie,a to najwazniejsze od czego chcesz zaczac? Najlepiej od jednej rabatki,wstaw zdjecie i na pewno wiele osob tutaj Ci pomoze, ja jak zaczynalam nawet nie znalam slowa hortensja
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
deszczowymaj 17:50, 07 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
I ja przyszłam się przywitać
Bardzo ładny domek,trawka soczyście zieloniutka
Nic tylko myśleć nad rabatami .
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
katarzyna_kubik 18:29, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
paulina_ns napisał(a)
Juz nie taki plac budowy,trawka rosnie,a to najwazniejsze od czego chcesz zaczac? Najlepiej od jednej rabatki,wstaw zdjecie i na pewno wiele osob tutaj Ci pomoze, ja jak zaczynalam nawet nie znalam slowa hortensja

bardziej myślałam, zeby najpierw zrobić plan takiego ogrodu,zaczzełabym od strony prawej aby odzielic sie od sąsiadów,narazie nie mam wiedzy gdzie w poblizu jest jakas szkółka, stad wolałabym rozrysowac układ, pomogłabyś???
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies