Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Agatan24 22:33, 11 maj 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Moim trzmielinom usychaja listki u góry, czy to jakis grzyb czy slonce je przypala?
el
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 00:23, 12 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem. Zapewne podmarzły i teraz opadają Otrzep je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
catherine85 22:51, 18 cze 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
W jakiej odległosci od murku posadzic żółtą trzmielinę? Co jeszcze dosadzic by ukryć murek i by się kolorystycznie z elewacją domu zgrało?

ReKo 21:56, 22 cze 2015

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Witam
Tworzę ogród, w tym roku kupiłam podobno 10 - letnie trzmieliny. Chcę je ciąć w kulki. Kiedy je ciąć i czym je podsadzić?
inag 15:29, 23 cze 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie wiem czy padło takie pytanie (jak tak to przepraszam za dublowanie) ale pobieżnie przeglądając wątek nie znalazłam... W jakich odległościach sadzić te rośliny by stworzyły gęstą, ciętą kostkę??? (Tak jak np. bukszpany) 20cm? 30cm?
Sadzonki kupiłam około 20cm wysokie, w doniczkach. Chciałabym by w miarę szybko stworzyły gęstą kostkę ale żeby się nie dusiły z zbytnim zagęszczeniu...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 08:19, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
catherine85 napisał(a)
W jakiej odległosci od murku posadzic żółtą trzmielinę? Co jeszcze dosadzic by ukryć murek i by się kolorystycznie z elewacją domu zgrało?



Posadzić w takiej odległości jak się da posadzić, czy tam nie ma betonu? Często jest. a więc posadź w odległości 10 - 15 cm od murku, Fajnie jakby na murek trzmielina nieco weszła, ona lubi się wspinac.

Posadź miłorzęba 'Mariken" krtóry jest jasnozielony a jesienią żółty. Do trzmieliny daj bordowe ciemne żurawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:20, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
inag napisał(a)
Nie wiem czy padło takie pytanie (jak tak to przepraszam za dublowanie) ale pobieżnie przeglądając wątek nie znalazłam... W jakich odległościach sadzić te rośliny by stworzyły gęstą, ciętą kostkę??? (Tak jak np. bukszpany) 20cm? 30cm?
Sadzonki kupiłam około 20cm wysokie, w doniczkach. Chciałabym by w miarę szybko stworzyły gęstą kostkę ale żeby się nie dusiły z zbytnim zagęszczeniu...


Możesz ciąć od marca na okrągło, bo one mocno odbijają. Teraz swoje cięłam ale w kwietniu też cięłam. Najpóźniej do poczatku sierpnia, a jeśli nawet przymarzną to utniesz znowu wiosną po ocenie strat zimowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 11:11, 08 lip 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Dziękuję!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
anita_kazmie... 22:01, 14 lip 2015


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Dziewczyny na mojej trzmielinie pojawił się jakiś dziwny nalot.Na liściach jest białawy nalot a pędy które wypuszcza są bez liści. Spryskałam na grzyba ale nic nie pomogło.O co chodzi?
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Karol99 19:30, 15 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Może to mączniak? Przydałoby się zdjęcie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies