Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu

anita_kazmie... 22:26, 24 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Witam wszystkich forumowiczów a raczej ogrodowiczów
Postanowiłam w końcu pokazać co się dzieje w moim ogrodzie czyli totalna metamorfoza,totalna demolka.Likwiduję jedną ogromną rabatę stojącą sobie na środku ogrodu a robię inną.Wstawiam fotki co dziś zrobione.Niestety z powodu braku czasu roboty ogrodowe idą jak krew z nosa ale do zimy mam czas ze wszystkimi roślinami
Aha,dla zainteresowanych jeżeli ktoś szuka żółtego bukszpanu - byłam dziś w Kobylej Górze w szkółce Burziwoda i są tam piękne sadzonki tej rośliny ale to tak na marginesie.
Tak to wygląda po usunieciu-wycięciu trawy i formowaniu rabaty.Tam dalej po prawe stronie będzie wsio przesadzone(choć chyba tych hortensji ogromnych nie przesadzę - nie będę ryzykować )

tak wygląda z drugiej strony oczywiście czereśnia wyleci

i tak już pierwsze nasadzenia

Nie wiem czy nie za gęsto ale ja chcę żeby to z czasem tak weszło na siebie i tak od lewej hosty,z tyłu jaśmin

dalej migdałowiec,szałwia(jeszcze jedną muszę dokupić),dalej veronica,forcysja,hortensje bukietowe vannile fraise,kalina,lawenda..na dziś tyle zrobiliśmy..

Dalej bedą róże,za tą dużą hortensją planuje kupić wąską pergolę i posadzić może powojnika,żurawki będą szły od brzegu rabaty,iglaki z wrzosowiskiem zostaną tam w za nimi będzie skalniak i brzózkę też raczej tam zostawie..eh mnóstwo pracy przede mną.
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Gardenarium 22:41, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hosty niebieskie są chyba za gęsto, one rosną duże, ja bym dwa razy rzadziej posadziła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:50, 24 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - Danusia dobrze pisze. Niebieskie rosną na prawdę gigantyczne i wysadź co drugą gdzie indziej A pracom będę kibicować - widzę, że masz plan i ostro wzięłaś się do działania To najważniejsze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 22:58, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam Anitko w twoim nowym wątku. Widzę, że ty też przesadzasz pod wpływem ogrodowiska. Bardzo ładnie się zaczyna. Tylko czy ten jęzor tak planujesz zostawić? Co tam chcesz posadzić? Mi się wydaje trochę za ostry. Chyba, że masz skryty plan... Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
Magda70 23:24, 24 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Podglądam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Margaret_ka 08:09, 25 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam,
I ja będę kibicowała.
Jestem ciekawa efektu końcowego, póki co już bardzo ładnie.
____________________
Ogród Margaret-ki
anita_kazmie... 08:45, 25 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Tak myślałam,że te hosty są za gęsto ale nie za bardzo mam gdzie je wsadzić z tegoż właśnie powodu,że są ogromne.No nic,na wiosnę ogłoszę że są do oddania sadzonki póki co,musi tak zostać bo kolejnego przesadzania chyba już nie zniosą
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
anita_kazmie... 08:47, 25 cze 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Iwk4 napisał(a)
Witam Anitko w twoim nowym wątku. Widzę, że ty też przesadzasz pod wpływem ogrodowiska. Bardzo ładnie się zaczyna. Tylko czy ten jęzor tak planujesz zostawić? Co tam chcesz posadzić? Mi się wydaje trochę za ostry. Chyba, że masz skryty plan... Pozdrawiam.



Iwonko powiem szczerze,że jeszcze nie mam planu na ten jęzor ale wziął on się stąd,że rosła tam ogromniasta czereśnia no i zostało takie poletko. Trawy dosiewać nie będziemy bo tato chce wymienić trawnik choć nie wiem kiedy więc byłaby to syzyfowa praca muszę jeszcze dużo czytać,dużo podglądać może jakiś pomysł się zrodzi A może ktoś coś podsunie
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Kasial 09:30, 25 cze 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj.
Będę podglądała
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
bozka 21:36, 25 cze 2014


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witaj również zaznaczam wątek bo zaczyna się ciekawie
____________________
Bożena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies