Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:16, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Mariposa napisał(a)
U nas już drugi dzień leje non stop i 13 stopni...
Wcześniej też były burze i wichury.
Kwiaty róż po raz drugi zagniwają... Wszystko tak szybko trzeba usuwać z rabat, bo szpeci, nie zdobi.
Oj, kiepskie to lato było. Może dobrze, że już jesień idzie?
Pozdrawiam serdecznie


Lato było w tym roku mniej suche a upał trwał krócej niż w zeszłym roku. Ja tak wolę nawet. Ogród warzywny w tym roku trochę zawiódł, ale trudno... Są gorsze rzeczy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:17, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
sylwia_slomczewska napisał(a)

No wiesz....Foch....jak ja mogę pokazywać ogród zalany mułem, to Ty możesz wywiany i nieuczesany


Nie mogę, bo przez pomyłkę skasowałam kartę ze zdjęciami. Myślałam, że już wszystko zgrałam na kompa, a tu niespodzianka Ech... starość nie radość...

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:18, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Kokesz napisał(a)
U mnie też leje i do piątku ma padać...
Pomidorki mi pękają na krzakach od tego deszczu
Za to trawnik po sobotniej wertykulacji pięknieje w oczach


O tak, trawnik mogłabym kosić co trzy dni. Dziś niedziela, więc kosić nie mogę, ale jutro to już mus.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Magda70 napisał(a)


Nieuczesany...znaczy się fajny


Hehe Niestety, kartę skasowałam przez nieuwagę i po fotkach.

Pokażę za to fotki z innych ogrodów OK?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:20, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Nowalijka napisał(a)
Ewuniu i tak kolejny sezon umknął. Nadchodzi jesień, deszcz i chłód. Jak to wszystko przemija. U nas dzisiaj w miarę ciepło, ale niebo chmurzy się. Może da się wpaść do ogrodu. Ewa zerknij proszę do mnie, potrzebuję Twojej pomocy w identyfikacji róż.


Bardzo szybko minął ten sezon. Nie wiem, jak to się dzieje, że czas tak szybko ucieka. Może to monotonia życia codziennego tak wpływa na odbieranie naszego czasu?
Byłam, ale nie pomogłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:22, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Kasya napisał(a)
Szkoda ze juz wrzesień
Sierpień to minął jak mrugnięcie okiem
Ale ogólnie kiepski sezon, bardzo mokry bez umiaru, postem sucho ponad miesiąc... i teraz znowu pada ciagle...


U nas początek sezonu był fajny, nie za mokry, taki akurat. Jedynie noce były zimne. Warzywa nie rosły, zwłaszcza ogórki i pomidory. Susza i upały były krócej niż w zeszłym roku. Ja tak wolę. Warzywa jakoś przeżyję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:25, 06 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
gosika67 napisał(a)
U nas pada od trygodnia, wczoraj było oberwanie chmury. Ewka a może jakieś fotki? Jak róże rosną?


Gosiu, fotki skasowałam przez pomyłkę. Myślałam, że już je zgrałam na komputer, ale niestety, na kompie ich nie ma. Pewnie zaczęłam to robić i jak to się często zdarza ktoś coś ode mnie chciał i zapomniałam o tym.

Róże rosną dobrze. W donicach miałam mrówki, więc te trochę gorzej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 23:11, 06 wrz 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6953
Ewcia, prośba o radę
W ramach powrotów do dzieciństwa zamówiłam 30 cebul, podpatrzonych uprzednio u Ciebie, babcinych kwiatków, które się zamykają czyli śniedka baldaszkowatego (Ornithogalum Umbellatum)
I w oczekiwaniu na przesyłkę myślę intensywnie jak je sadzić i komu dać do towarzystwa
Sprzedający pisze, że preferują słońce ale tolerują półcień - prawda to wg Twego doświadczenia? Wstępnie właśnie ten półcień dla nich planowałam...
I czy one po przekwitnięciu jakoś wyglądają? Liście zamierają czy może zostają?
I czy roślinka ekspansywna - zostawić jej zapas miejsca czy jako wypełniacz potraktować?
Z góry dziękuję

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 14:30, 07 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Magara napisał(a)
Ewcia, prośba o radę
W ramach powrotów do dzieciństwa zamówiłam 30 cebul, podpatrzonych uprzednio u Ciebie, babcinych kwiatków, które się zamykają czyli śniedka baldaszkowatego (Ornithogalum Umbellatum)
I w oczekiwaniu na przesyłkę myślę intensywnie jak je sadzić i komu dać do towarzystwa
Sprzedający pisze, że preferują słońce ale tolerują półcień - prawda to wg Twego doświadczenia? Wstępnie właśnie ten półcień dla nich planowałam...
I czy one po przekwitnięciu jakoś wyglądają? Liście zamierają czy może zostają?
I czy roślinka ekspansywna - zostawić jej zapas miejsca czy jako wypełniacz potraktować?
Z góry dziękuję



Dobrze, że piszesz, bo muszę ich dokupić
U mnie sie wysiał skądś i mam go jeszcze mało. Lubi być w pobliżu krzewów czy drzew. U mnie wysiał się pod piwonią. Lubi się rozrastać gdy nie ma konkurencji w pobliżu. Natrętny nie jest, bo mimo, że mam go od chyba 3 lat, to muszę dokupić cebulek. Słońce i półcień to prawda. U mnie jest w półcieniu. Już w czasie kwitnienia zamierają mu liście. Potem po prostu nagle znika, zapada się pod ziemię
Ładnie wygląda z narcyzami, Ajugą, Lithospermum purpurocaeruleum, Silene dioica.

Jestem ciekawa, z czym i gdzie go posadzisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 14:59, 07 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Anda napisał(a)


Nie za bardzo jest co focić, bo po dwóch ulewach i wichurach ogród jest wywiany i nieuczesany

Mam podobnie u mnie doszedł jeszcze wiosenny grad, który poniszczył hosty,
ale się zbieram i czekam u Ciebie na foty wtedy dostanę weny do focenia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies