Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nowoczesny w pradolinie Warty

HanaK 15:39, 11 wrz 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witam Was, od ponad roku podglądam Wasze ogrody i główkuję jak osiągnąć taki efekt, jaki widzę u Was Mam duży ogród na działce ok 30 arowej, zakładany przez firmę zajmującą się tym profesjonalnie, ale niestety nasadzenia wyglądają bardzo chaotycznie, pstrokacizna i jeszcze raz pstrokacizna. Zaczęłam karczować moje .... CHWASTOWISKO, zachęcona Waszymi opowieściami. Mam system nawadniający, mnóstwo roślin i cichą nadzieję, że z Waszą pomocą za rok, może dwa, uda mi się doprowadzić kawałek po kawałku moją ogrodową przestrzeń do ładu, pojawi się symetria i geometria, które dają mi przede wszystkim przyjemność przebywania w ogrodzie. Na razie wygląda on tak:
Skarpa przy tarasie - totalna porażka, tę chciałabym poprawić w pierwszej kolejności, bo widzę ją tuż po wstaniu, w trakcie śniadania, pijąc popołudniową kawę Nie wiem od czego zacząć, czy zrobić stopnie i na nowo uformować skarpę (mam kilka ton łupka szarogłazowego jednostronnie ciętego), bo przy naturalnym spadku woda ze zraszaczy wyżłobiła sobie koryta i powymywała ziemię ... Podobają mi się ogrody nowoczesne i taki mi się zawsze marzył.

skarpa z dołu





skarpa z sypialni



widok ogólny na ogród

____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Efffa 16:23, 11 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam Cię, mnie sie dom bardzo podoba, a dziewczyny napewno Ci pomogą, bo mają fajne pomysły.Nowoczesny i ładny ogród ma Gosia(malkul),Tusiawka, Marzenka,Nawigatorka,widziałaś?
Ja nic nie doradzę bo sama sie jeszcze uczę.
A gdy zlecałas projekt firmie,wtedy tez miałas załozenie zeby było nowoczesnie?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Karol99 17:07, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Bardzo fajny dom
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Luki 19:40, 11 wrz 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witaj masz bardzo ładny dom...ah te przeszklenia Dobrze, że chcesz pójść w proste linie i minimalizm tym bardziej, że masz pole do popisu. Szkoda tylko, że trafiłaś (wybacz) na beznadziejną firmę ogrodniczą bo nawet terenu dobrze nie wyrównali, a jeżeli masz nawadnianie to przydałoby się to.
Masz chyba duży spadek na działce i aż się prosi aby zrobić ogród trasowy, przynajmniej z jednym murem oporowym, aby podzielić tą przestrzeń, lub bez 'tarasowania by troszkę skrócić ogród, chociaż nie wiem czy chcesz zasłaniać sobie widoki... są genialne, Chociaż nie koniecznie musi się to wiązać z zasłanianiem widoku.

Myślę, że musisz podejść do ogrodu całościowo i zaplanować sobie linię rabat i jego układ przynajmniej w okolicach domu, aby to wszystko było spójne. Później po kolei można tworzyć rabaty z planem. Teren z bardzo dużym potencjałem
O ile można zapytać, miałaś projekt ogrodu od firmy? czy tylko tak sobie wykonali pracę.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Flower1 20:34, 11 wrz 2015


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam , widze piekny ,nowoczesny dom Podstawy niezle (system nawadniajacy) teraz potrzebny jest dobry plan , mysle ze jest tu sporo ludzi z doswiadczeniem i chetnie pomoga .Napewno musisz poszperac i popatrzec ,Ogrodowisko to kopalnia inspiracji tylko zaczac kopac! sama ucze sie i podpatruje . Bede zagladac i kibicowac ,pozdrowionka zostawiam
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
HanaK 22:43, 11 wrz 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witam wszystkich Tak, pomyłka, czytałam regulamin i ... tam pozostałam Przepraszam bardzo. Czy można go jakoś przenieść w odpowiednie miejsce ?
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
HanaK 00:15, 12 wrz 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
O ... jestem już przeniesiona Dziękuję bardzo.

Efffa - dziękuję za sugestie, nie wszystkie wymienione ogrody widziałam

Dom, hm ... fakt nam taki minimalizm odpowiada najbardziej, przekażę Wasze pochwały koledze, który go narysował Teraz muszę dopasować do niego ogród.

Luki - teoretycznie plan nasadzeń był, ale w niektórych miejscach grunt osiadł, w innych wyszło krzywo, w trakcie prac niestety nie mogłam się przyglądać, a wiosną, kiedy rośliny zaczęły rosnąć bałam się ruszać czegokolwiek, bo jestem zielona i pojęcia o tym nie miałam, a poza tym rośliny i prace ziemne dużo kosztowały Teraz jestem już zdesperowana i dosłownie karczuję teren ... Gdyby nie ogrodowisko nigdy bym się nie odważyła, dopiero, gdy zaczęłam oglądać Wasze dzieła, czytać sugestie Pani Danusi, spróbowałam sama coś zmienić.

Część roślin, wydobyta z Chwastowiska, już czeka w pojemnikach na nowe towarzystwo
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
malkul 12:45, 14 wrz 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jak tam , pokaż pojemnikową przechowalnię
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
HanaK 23:56, 14 wrz 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Witam, pokażę jutro, bo coś mi internet zbiesił
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
Jana 22:00, 15 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
dom nowoczesny, to i ogród konsekwentnie też taki, faktycznie Twój ogród to potencjał, dasz radę
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies