Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » I znowu od początku...

Pokaż wątki Pokaż posty

I znowu od początku...

eluniak 10:48, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Witam wszystkich serdecznie !

Od wielu lat przeglądam to forum ale dziś postanowiłam zwrócić się o pomoc. Problemem jest obrzydliwy skalniak na który nie mam kompletnie pomysłu .
Oczko wodne też w stanie opłakanym .


a to moja ukochana trawa niestety dziś po deszczu nie wygląda tak efektownie



i pelargonie



____________________
Ela-I znowu od początku
eluniak 10:57, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
A to przed-ogródek




a to donica w której po upałach niewiele zostało. Wiosną planuje tu tulipany kremowe niskie i hiacynty jasno różowe
____________________
Ela-I znowu od początku
AsiaK_Z 12:09, 25 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj w Klubie Znajdziesz tu wiele inspiracji, pomocnicy też się znajdą. Odwiedź wątek Danusi, Sebka, i wielu wspaniałych Ogrodników.
Aaaa, i zrób sobie link w podpisie do Twojego ogrodu, żeby łatwiej było do Ciebie trafić
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
eluniak 12:14, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Serdecznie dziękuje za cenne rady )
____________________
Ela-I znowu od początku
MirellaB 12:26, 25 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj Ja jak najdalej od kamieni. Zaliczyłam kamienną ogrodową porażkę i teraz będę poprawiała.
Ale Twój watek fajnie się zapowiada
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
eluniak 13:11, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Tak skalniak wyglądał wiosną. Wczoraj ze skalniak zabrałam krzewuszkę i tawułkę rozrosły się za bardzo i zasłaniały cały skalniak. Jeśli chodzi o kamienie w ogrodzie to takie zwykłe polne też mi się nie podobają. Zamysł był taki żeby wszystko było mniej więcej w jeden deseń. A te polne kamienie na skalniaku to pomysł męża ( zostały po prostu po starym skalniaku)



____________________
Ela-I znowu od początku
eluniak 17:06, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
A tak wyglądało miejsce przed budową skalniaka





i teraz

____________________
Ela-I znowu od początku
Malgosik 18:35, 25 wrz 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Obrzeży skalniaka bym nie rozbierała. Tworzą fajny murek. Poprostu zabierz z tego miejsca kamienie i zapomnij o nazwie skalniak, a wyczarujesz piękną podwyższoną rabatę z falującymi trawami i kwiatami.
____________________
Ogród na glinie
eluniak 19:06, 25 wrz 2015


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Obrzeży nawet nie zamierzałam rozbierać. Tez myślałam o trawach i o dużej ilośsci hortensji na górze skarpy. Teraz posadzę cebule niskich tulipanów , szafirków , narcyzów i krokusów żeby od wiosny już coś się działo
____________________
Ela-I znowu od początku
Toszka 19:23, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witam i od razu zaznaczam, ze nie krytykuję, ale zauważam olbrzymią potrzebę założenia na podwyższonych rabatach nawadniania. Wyrażnie widać niedomagania wodne roslin, co przy -zdaje się- niewielkim ogródku nie powinno mieć miejsca, a ma, bo podwyższona rabata ma zabite właściwości kapilarne ziemi (po babsku tłumacząc -krwioobieg)
Trudno wywnioskować po zdjęciach jaka jest wystawa nasłonecznienia, ale tam aż się prosi o zwisające trawy (turzyce, np Frosted Curle lub hakonechloa), a powyżej szpaler hortensji na tle soczystej zieleni tuj lub cisów.

Widać tez po zdjęciach, że gleba ma wiele braków i teraz na jesieni można by ją przygotować, by na wiosnę posadzone rośliny wybuchły zielenią i kwieciem ze zdwojona siłą. Trzeba zakupić (lub zdobyć) obornik, dużo obornika, kompost lub próchnicę, drobną przekompostowana korę, mączkę bazaltową i to wszystko przekopać pracowicie... zostawić do wiosny, a gleba ożyje, nabierze próchnicy, pulchności i zacznie żyć
Na froncie drzewko obsypane kamieniami woła o odsunięcie tychże na ok 10cm od nasady pnia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies