Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » I znowu od początku...

Pokaż wątki Pokaż posty

I znowu od początku...

MUZA 09:33, 24 gru 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Życzę zdrowych,pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
eluniak 13:27, 09 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Oj sto lat mnie tu nie było zima mija czas myśleć o ogrodzie. Prace już rozpoczęte m zakończył budowę wiaty zmienia płot mój skalniak na skarpie niestety jescze bez większych planów zastanawiam się jednak nad osoba która wykona profesjonalny projekt . Miło że wogóle ktoś tu zaglądał jak mnie nie było .
____________________
Ela-I znowu od początku
eluniak 13:45, 09 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
A o to zdjęcie. Tylko jeszcze nie posprzątane



____________________
Ela-I znowu od początku
paula23 15:24, 09 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
No drewutnia cudna a co do oczka jeśli Ci się podoba to nie rezygnowałabym z niego tak łatwo to ma być Twój ogród i Tobie się podobać z racje tego z jest w podwyższonej rabacie od razu skojarzył mi się ze studnią życzeń w Sosnowieckim egzotarium. Wracam pracować do ogrodu bo wpadłam do domu na chwile, wieczorem postaram się znaleźć chwile to poszukam jakiś sensownych zdjęci jeśli będziesz miała ochotę zobaczyć o co mi chodzi Ukryta w gąszczu zieleni studnia życzeń Jakie wymiary ma oczko?
____________________
Paula Moje trudne początki
eluniak 16:02, 09 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
paula23 napisał(a)
No drewutnia cudna a co do oczka jeśli Ci się podoba to nie rezygnowałabym z niego tak łatwo to ma być Twój ogród i Tobie się podobać z racje tego z jest w podwyższonej rabacie od razu skojarzył mi się ze studnią życzeń w Sosnowieckim egzotarium. Wracam pracować do ogrodu bo wpadłam do domu na chwile, wieczorem postaram się znaleźć chwile to poszukam jakiś sensownych zdjęci jeśli będziesz miała ochotę zobaczyć o co mi chodzi Ukryta w gąszczu zieleni studnia życzeń Jakie wymiary ma oczko?


Dziękuje że wpadłaś jasne że mam ochotę zobaczyć Jeśli chodzi o wymiary to M musiałabym zapytać kolosem jednak nie jest planowałam tam tylko i wyłącznie lilie wodne tak żeby cała tafla była zakryta. Zazdroszczę pracy w ogródku ja narazie czekam jeszcze. Dziś już poprzesadzałam pelargonie do większych doniczek ( sadzonki robiłam jesienią). Myślę już nad pomidorkami.
____________________
Ela-I znowu od początku
paula23 17:00, 09 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Kurcze nie mogę znaleźć zdjęcia o które mi chodziło ale tak poglądowo chodzi mi o gęste obsadzenie:
[zdjęcia zmoderowane]

Do oczka i kamieni moim zdaniem pasują rododendrony, trawy, klon japoński, azalie japońskie,hosty ale hortensje dorzuciłabym na tył rabaty. Gęsto bym obsadziła oczko tylko musisz zadbać o nawadnianie i dopasować rośliny do ilości słońca. Zależy co chcesz tam uzyskać ale ja tam nie widzę takiej standardowej rabaty hortensje trawy i bukszpany do oczka mi to nie pasuje. Może byś tam znalazła miejsce jeszcze na jabłoń ozdobną albo magnolie. Taki ala "japoński" klimacik.
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 17:48, 09 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Co prawda to całkiem odbiega od tego co widziałam we wcześniejszych projektach ale czasem jest dobrze zobaczyć coś innego może akurat coś z tego Ci się spodoba nie jest to jakiś ścisły projekt tylko tak na szybko żeby obrazować co mniej więcej mam na myśli. Jeśli jest tam miejsca na tyle to po prawej stronie widziałabym jakieś drzewko z parasolowatą koroną (np wierzba) przewieszającą się nad oczko, zakładając że nie jest to mocno słoneczne miejsce i zadbasz o nawadnianie:


Można dorzucić więcej iglaków żeby było zimozielono.
____________________
Paula Moje trudne początki
eluniak 18:04, 09 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Serdecznie Ci dziękuję . Przyjrze się temu wieczorem .
____________________
Ela-I znowu od początku
AsiaK_Z 17:49, 10 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Oj chyba wiosna nadchodzi bo wróciłaś Drewutnia fajowo wyszła
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
eluniak 06:56, 12 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Wróciłam wrocilam Tylko wiosnę słabo widać wczoraj cały dzień śnieg padał.
____________________
Ela-I znowu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies