Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

alis 18:50, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
paulina_ns napisał(a)


Dziękuję Alicjo, jesteś mega!! i nawet Iwonka ma dokładnie takie zestawienie jak moje i widzę,że intuicja mnie nie zawiodła, a jednak parę lat tutaj coś daje


Znaczy jesteś już Ogrodniczką w pełnym tego słowa znaczeniu
Mi to zestawienie bardzo, bardzo leży

Paula, widziałam brązowe czuprynki u Ciebie i przymiarkę z berberysami Tam je będziesz sadzić? Co to za turzyce? Pięknie to wygląda z szafirkami, a ja myślałam o białych krokusach przed swoimi brązowymi carexami
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 18:55, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Niemoc Cie dopadła? Zaraz poczarujemy i niemoc pójdzie precz
Pogoda rzeczywiście dołuje u nas strasznie zimno


Czaruj, czaruj Aniu, bo rośliny czekają.
Ja to zawsze zrzucam winę na pogodę, jak nie przesilenie jesienne, to przesilenie wiosenne
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 20:17, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Ponawiam swoje pytanie, jaki cis będzie najodpowiedniejszy na żywopłot od strony drogi (zielone kreski) długość około 5 m.
Dzwoniłam dzisiaj do jednej ze szkółek, powiedziano mi, że mają Dawida Wojtka i Hicksii.

Po przeciwległej stronie będzie cis Wojtek z clematisami.

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 23:52, 26 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
bierz Hicksi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 11:37, 27 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To już Ci Toszka podpowiedziała jaki cis

I co z tą śliwą? Jak zdecydowałaś?

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
alis 22:33, 27 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kupiłam dzisiaj Wojtka na wąską rabatę do towarzystwa clematisom i Hicksi na ekran od strony ulicy, dzięki Toszka.

Mirelko, śliwa na razie zostanie tutaj gdzie jest, poczekam na odpowiedni czas żeby ją przesadzać, teraz skupię się na jej wyprowadzeniu wyżej.

Hortensje będę jednak sadzić w równych odległościach od buksików. zobaczymy ile miejsca zostanie mi z tyłu na miskanty.

Dzisiaj byłam w szkółce, gdzie mieli sporo różnych roślin, już nie biorę wszystkiego jak kiedyś ,,bo mi się podoba"
Mieli też sporo Żurawek, ale jeszcze nie były przygotowane do sprzedaży, tylko takie śpiące jeszcze, pani nie umiała mi nazwać ich, a ja nie potrafię zidentyfikować na podstawie zdjęcia w necie, chyba nie znajdę tych marmoladek a może tam były tylko ja nieświadoma?
Ta mi trochę podobna do marmmolade


Spodobały mi się takie Żurawki mocno różowe Czy to może Żurawka "Berry Smoothie?


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MirellaB 08:34, 28 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Na nazwach żurawek się nie znam. Mam tylko cztery sztuki ciemnowiśniowych

Alicja czyli śliwa będzie jednak przesadzona, tylko nie teraz?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
goska 09:15, 28 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Nie pamietam nazwy ale mam troszke ich w swoim ogrodzie...w tym roku przesadzilam je w miejsce gdzie nie ma caly dzien slonca. W slonecznym miejscu palilo je slonce i nie rosly tak pieknie jak te w polcieniu
____________________
gosia
alis 14:24, 28 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
Na nazwach żurawek się nie znam. Mam tylko cztery sztuki ciemnowiśniowych

Alicja czyli śliwa będzie jednak przesadzona, tylko nie teraz?


Jak mi się ładnie wyprowadzi to tak, bo w tej postaci jaka jest teraz zgubi się w rogu w tych hortkach i miskantach, a może mi się spodoba jak jest Zobaczymy.

Chciałabym coś podziałać w ogrodzie, ale boląca ręka nie pozwala jeszcze Może chociaż cisy eM pod moim kierunkiem posadzi jak będę go wspierać merytorycznie i duchowo, może się uda
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anbu 14:26, 28 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Alicjo a masz już cisy? Zdjęcia zapodaj
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies