Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

Toszka 10:32, 24 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Śliwę moja Droga można wyprowadzić, dość szybko wyżej. Wprawdzie i tak by się sama "wyprowadziła" ale zajmie jej to dobrych kilka lat. Na przyszłość - drzewka kupujemy szczepione min. 2,20 = tak by można było przejść pod nimi nie waląc się w głowę i tak by można było pod nimi sadzić chciejstwa

Druga sprawa - jeśli teraz ją chcesz przesadzać to musowo trzeba będzie oberwać wszystkie zalążki owoców. Z owocami jest wielkie prawdopodobieństwo, że padnie w przyszłym sezonie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 17:30, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)
Śliwę moja Droga można wyprowadzić, dość szybko wyżej. Wprawdzie i tak by się sama "wyprowadziła" ale zajmie jej to dobrych kilka lat. Na przyszłość - drzewka kupujemy szczepione min. 2,20 = tak by można było przejść pod nimi nie waląc się w głowę i tak by można było pod nimi sadzić chciejstwa

Druga sprawa - jeśli teraz ją chcesz przesadzać to musowo trzeba będzie oberwać wszystkie zalążki owoców. Z owocami jest wielkie prawdopodobieństwo, że padnie w przyszłym sezonie


Wiem, wiem, teraz wiem, że ma być szczepiona na co najmniej 2 m
Toszko, podasz instrukcję, jak wyprowadzić ją wyżej, podejrzewam, że musze znaleźć jakiś przewodnik.

Może teraz nie będę jej się czepiać jednak, szkoda by było jakby padła, kiedy najlepiej ją przesadzić?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 18:02, 24 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
najlepiej w formie bezlistnej, czyli jesień lub wczesna wiosna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 18:13, 24 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alicja ta śliwa już tam rośnie tak?
Jeżeli tam rośnie to bym nie przesadzała (sory nie doczytałam, że ona tam jest) tylko szukała innego rozwiązania. Nie jestem zwolennikiem przesadzania roślin.
A może hortki wysunąć bardziej do przodu, a po obu stronach śliwy posadzić np.Miskanty ML po jednej sztuce, a jak się zmieści to po dwie sztuki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 18:25, 24 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mirello, a jaką masz propozycję co do tej śliwy?

A może śliwę pozostawić tam gdzie jest, nie przesadzać jej i niech ten szpaler hortek będzie nieprzerwany?


Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł. Wówczas bym widziała 5 sztuk hortek tak, aby jedna była centralnie pod śliwą
Coś takiego jak na rysunku.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
alis 18:36, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Edit: Dubelek
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 18:36, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Rośnie Mirelko, wiem że słabo widać na tej fotce, ale jak spojrzysz dobrze to w okolicy taczki ją dostrzeżesz.

Dzisiaj myślałam o tej rabacie (tylko kiedy ja nie myślę ) spróbuję może jutro, o ile pogoda pozwoli, poustawiać doniczki z hortkami w równej odległości od buksików, zobaczę ile miejsca mi zostanie za nimi, wtedy miskanty z powodzeniem się zmieszczą.

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 18:50, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Kurcze, cos mi net szwankuje dzisiaj :/

Mam dokładnie 5 sztuk hortensji śliwa rośnie tak bardziej na lewo, pisałam post wcześniej Ci o tym, no i nisko szczepiona.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MirellaB 19:28, 24 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Alcja tak czytałam o śliwie i jej niskim szczepieniu.
Ja myślę, że tak jak piszemy to będzie ok
Jak porozstawiasz jutro doniczki to fotki zrób i wstaw
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
anbu 20:41, 24 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ja myślę, że jednak śliwa na prawo, w kąt powinna iść
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies