Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Truskawki - polecane odmiany, wskazówki uprawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Truskawki - polecane odmiany, wskazówki uprawy

popcorn 07:56, 27 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
dzisiaj dostanę swoje sadzonki, liczę że ładne. Zadołuję w gruncie, okryję, wiosną się będę zastanawiała co z nimi zrobić
____________________
Mój nowy ogródek
Elzee34 17:25, 15 gru 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 14
ja też miałam obydwie uprawy i potwierdzam , ze jest smaczniejsza, ale to pewnie rzecz gustu.
mmarta1982 11:16, 21 kwi 2016

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 4
Mi w tym roku coś się podziały z henoje ma żółte liście i dostała jakiś brązowych plam
Mazan 17:17, 22 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmarta1982

Podejrzewam, ale tylko podejrzewam, że truskawkę zaatakowała zgnilizna korony truskawki, na którą - wg naukowców - honeoye jest b. wrażliwa. Możliwe, że uda Ci się ograniczyć lub zwalczyć stosując Switch i Topsin, a podłoże podlewać Aliette. To groźna choroba i dlatego polecane są takie środki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kasya 08:36, 24 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Czym najlepiej wysciolkiwac truskawki ?
Agro odpada bo truskawki Juz rosną a do tego niredularnie
Czy mogą to być takie jasne trociny ? (czy wiatr mi je wywieje ? )
Czy drobna kora ?
Zagonki malutkie w mimimalnie podwyzszonyvh skrzynkach.

Karola, wydaje mi się ze mam odmianę albion częściowo, tak mi się kojarzy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Basilikum 11:10, 26 maj 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasy ja sciolkuje sloma i jak czytalam o truskawkach to sloma jest bardzo polecana.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
syswia 02:57, 31 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 37
Ja tez sciolkuje sloma. Mam wiekszosc odmiany Kent i ze 4 krzaki takich owocujacych cale lato - nie wiem, jaka to odmiana, bo nie zwrocilam uwagi w sklepie a byly kiepsko ometkowane.
Zaczelam scilkowac sloma, kiedy zauwazywam, ze okoliczne farmy owocowe tak wlasnie robia.
____________________
Syswia-Ogrodek warzywny bijou
zieloniutka 18:54, 27 cze 2016

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Na niektórych truskawkach u taty pojawiła się szara pleśń.
Czy w tym sezonie można jeszcze coś z tym zrobić? Czymś opryskać czy to już po ptokach?
Druga kwestia, która mnie ciekawi to zrywając taką chorą truskawkę, żeby ją wyrzucić trochę tego pyłku fruwa. Mój tata lubi takie truskawki prosto z krzaka a na bank na nich się to osadza. Czy ona jest szkodliwa dla ludzi?
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
popcorn 12:02, 31 sty 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zieloniutka

chyba wolałabym te truskawki zdrowe chociaż umyć, a nie zjadać te zarodniki.

Moje truskawki ładnie sobie radzą na włókninie. Chyba polecam takie rozwiązanie. Nie ma pielenia!
Podlewanie jest niezbyt łatwe, bo się woda po tej włókninie rozlewa i minie trochę zanim przesiąknie, ale nie jest źle
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 13:41, 29 mar 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Odgrzebuję wątek truskawkowy, bo muszę wymienić truskawki i nie czekam z tym do sierpnia.
Dzisiaj odwiedziłam ogrodniczy i jest bardzo dużo nowych odmian, ze starszych była tylko Senga-Sengana (zwana też Murzynką)i Honeoye.
Obejrzałam szkółki internetowe - czy np. odmiana Polska rzeczywiście ma smak i zapach poziomek?
Co polecacie, albo jakie odmiany wymieniacie właśnie na waszych truskawkowych polach?
Mam zamiar zamówić sadzonki frigo.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies