Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:28, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękny jesienny dzień mieliśmy. Po niebie snuły się baranki, słonko świeciło i grzało. Dobry początek weekendu.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 22:34, 23 wrz 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Moje oba jarząby też tak cierpią
____________________
Kasia
Gosiek33 12:09, 24 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Moje jarząby, jakoś mi za dobrze się nie sprawują Mam i szwedzkiego i mącznego - oba wyglądają tak samo zdjęcia wstawiam u siebie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:57, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sobotę ogrodniczka miała bardzo pracowitą. W ruch poszły noże wertykulatora i trawiaste ścieżki zostały oczyszczone i nacięte. Kilkadziesiąt razy opróżniany był pojemnik. Wychodzi na to, że wertykulacja tylko wiosną to za mało. Trzeba to robić częściej. Rabaty i trawnik otrzymały dożywianie w postaci nawozu fosforowego i potasowego wzbogaconego magnezem. W kolejce czeka warzywnik. Truskawki znowu zarosły. Fasolka szparagowa i cukinia wciąż owocuje, pomidory bardzo spowolniły dojrzewanie- na krzaczkach sporo jest jeszcze zielonych owoców, ale czerwienieją niespiesznie.
Na rabatach każdego dnia coraz bardziej spłowiałe barwy.





astry krzaczaste



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:06, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tam



Wrzosy powoli kończą kwitnienie





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zoja 20:11, 24 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
podziwiam za ogrom wykonanej pracy!
ależ ten Twój trawnik ma dobrze
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Gosiek33 20:25, 24 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka kiedy sadziłaś Swoje jarząby?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:50, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiosną 2014. To były patyczki- nie wiem, czy w porywach miały 80 cm. Kupowałam jednocześnie oliwniki, jarzębinę, klony ginnala. Najwyższe są teraz oliwniki. Mają ok. 3 m. Klon tylko jeden mi wystrzelił na ponad 3 m. Pozostałe się zbierają. Te drzewka sadziłam na zewnątrz- chciałam uzyskać efekt zadrzewionej alejki. Z powodu robót ziemnych gleba była nad wyraz gliniasta. Na zdjęciu za sznurkiem trochę widać.



W głębi widać oliwnika

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 20:55, 24 wrz 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja swoje szwedzki też sadziłam wiosną. Jeden do drugiego ma ponad 20 m odległości. Ten, który w lekkim obniżeniu ogrodu rośnie ma liście, ale poobsychane jak u Gosiek. Ten na suchszym miejscu zgubił wszystkie liście ponad tydzień temu. Urosły może z 10 cm. Mam nadzieje, że to tylko obrona przed klimatem.
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 21:02, 24 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pestka, dyć one w nazwie szwedzkość mają. U nas powinny rosnąć jak na drożdżach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies