Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

Zagajanka 11:30, 26 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)



Ja to rozumiem ale żeby aż taka była różnica w systemie korzeniowym, miałam porównanie bo kupowałam róże w doniczkach w tym samym czasie w trzech różnych szkółkach,tych nawet nie było możliwości posadzić z bryłą ziemi bo wszystko się osypywało

Widocznie tym z f. zostalo malo doniczkowych egzemplarzy z poprzedniego roku (bo wiadomo, sa dosyc popularni) i dawali juz nowe, niepodrosniete.
Mi sie zdazylo dosyc liche angielki doniczkowe dostać posrodku lata z Rosarium, bo oni to sciagaja golasy wiosna od Austina i dopiero u siebie doniczkuja. Wtedy widocznie slabe okolicznosci przyrody lub inne warunki nie pozwolily rozom dobrze sie rozwinac na czas. Na szczescie po dwoch latach po posadzeniu i te krzaczki sa calkiem ok.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
anulajda 14:27, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Oj, chyba czas odkurzyć wątek
za momencik będą fotki
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 15:05, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Tu już jest bez Limek,zostały ciachnięte przy samej ziemi bo zbyt późno je podwiązałam i zdążyły się pognieść między sąbą. Skorzystała na tym choina kanadyjska bo wreszcie ujrzy światło



i Bailando z Burgundy Ice
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 15:11, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Subtelna Claire Austin
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 16:02, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Po wiosennym dzieleniu żurawki Lime Marmalade wreszcie zaczynają rosnąć hip hip hura

Na pierwszym zdjęciu po lewej stronie są dwuletnie ale ich nie ruszałam do dzielenia bo tam maja jeszcze gorzej ze startem dosyć że prawie cień to jeszcze zadaszenie a ja z konewką podlewać nie bardzo mam kiedy (czyt. mi się nie chce )

Po kolei od betonu brrr...
mikruski Lime Marmalade, Marmalade i cis Elegantissima


Ciekaw gdzie ja teraz wsadzę tulipany jak tu taki gąszcz się szykuje
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 16:05, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Hmmm.... Pewnie trawnik się zmniejszy
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Figielka 16:28, 11 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witam
Masz bardzo ładny ogród , pooba mi sie zestawiwnie żurawek i cisów.
Dodaję do obserwowanych

anulajda napisał(a)
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Aneta1309 16:33, 11 wrz 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
anulajda napisał(a)
Subtelna Claire Austin

Śliczna jest a moje limki wypuściły nowe pędy i kwitną sobie w najlepsze
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
anulajda 16:37, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
c.d
Byliny to ja nie za bardzo kofam ale przetaczniki i kłosowce są jak na razie ok, przynajmniej ślimaki ich nie lubią. Nigdy nie miałam ze ślimakami problemu w ogrodzie(te w restauracji uwielbiam)ale jak kupiłam szałwie to normalnie plaga nadciągła z każdej strony na nie nie wiadomo skąd a w Mai mówili że ślimaki nie lubią szałwi.....i bądź tu mądry,dosyć że ślimaki,liście pozjadane to po ścięciu kwiatów długo brzydko i gdzie je ukryć w takim stanie jak ona lubi słońce.
I jak tu róże nie kochać
Zostaje mi podziwiać wasze szałwie chyba że znajdę sposób na nie u siebie

Przetacznik Frist Lowe który cały czas kwitnie




____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 17:17, 11 wrz 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Figielka napisał(a)
Witam
Masz bardzo ładny ogród , pooba mi sie zestawiwnie żurawek i cisów.
Dodaję do obserwowanych



Dziękuję
Jak tylko mogę pomogę,pytaj
Ja też prawie 18 lat mieszałam u teściów w domu....ogród mieli ale to nie mój był, sama rozumiesz....

Danusia ma swoją żelazną listę roślin którą ja wykorzystałam jak zakładałam sama ogród ....Tego się trzymaj a będzie ok.Zurawki i cisy że u mnie zagościły to zasługa forum
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies