Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Kasiek 21:57, 09 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Madziu nie mam doswiadczenia z lawenda, ja posadzilam tak na oko i nie przed Edenka tylko przed innymi rozami. Nie wiem jaki bedzie efekt, czy nie za blisko posadzilam, jak za duzo podrosnie to po prostu przesadze
Ale tak sobie mysle ze Edenka jest w miare naga i nawet jakby troche blizej wsadzic lawende to chyba by to fajnie wygladalo...Takie przeplatane. No nie wiem, tak sobie mysle
Trzeba zapytac znawczynie bo nie chce zle poradzic
____________________
Bawarka
LenaMagda 22:01, 09 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ok dzięki za szczerość polecisz mi jeszcze jakieś róże pnące? mam w projekcie z tarasem 2 miejsca z kratkami, nie mogę się zdecydować
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
sylwia_slomc... 20:36, 10 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nie wiem czy pomogę, ale jakiś czas temu było w Mai.... , że nie należy róż lawendą podsadzać bo prędzej lub później róż padnie.....lawendy ograbiają ją ze składników pokarmowych i zagłuszają Znawca róż się wypowiadał , a róże to głodomory i konkurencji pokarmowej nie lubią.Na pewno nie sadziłabym zbyt blisko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LenaMagda 20:43, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem czy pomogę, ale jakiś czas temu było w Mai.... , że nie należy róż lawendą podsadzać bo prędzej lub później róż padnie.....lawendy ograbiają ją ze składników pokarmowych i zagłuszają Znawca róż się wypowiadał , a róże to głodomory i konkurencji pokarmowej nie lubią.Na pewno nie sadziłabym zbyt blisko


Dzięki Sylwio za info, cała rabata się jeszcze zmieni.... z Danusią rozmawiałam, za dużo roślin na wąskiej rabacie....:/ sama nie wiem jak ją teraz zmienić żeby było ok
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anda 20:48, 10 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Pokaż tą rabatę tutaj na wątku to na pewno dziewczyny coś doradzą. Tam gdzie Danusia pisała jest wątek tematyczny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LenaMagda 21:01, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ok więc wrzucam jeszcze raz, niestety za dużo roślin będą miały za ciasno... ;(


i z wymiarami


ta część chyba jest ok ale też jeszcze wrzucę


na kratce róże pnące różowe + biały powojnik
kulki bukszpanu, obwódka z lawendy, przy tarasie żywopłot z bukszpanu, róże na pniu, magnolia gwiaździsta Rosea, Miskant Morning Light

____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anda 21:17, 10 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Wiesz, nie jestem taka mocna w planowaniu, ale może po prostu zrezygnuj z derenia. Zostaw tylko jednego miskanta. Zrób obwódkę z kocimiętki przetkanej rozplenicą i zobaczysz, czy coś jeszcze potrzeba i ewentualnie dosadzisz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LenaMagda 21:28, 10 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Anda napisał(a)
Wiesz, nie jestem taka mocna w planowaniu, ale może po prostu zrezygnuj z derenia. Zostaw tylko jednego miskanta. Zrób obwódkę z kocimiętki przetkanej rozplenicą i zobaczysz, czy coś jeszcze potrzeba i ewentualnie dosadzisz.

Ada z lewej strony tarasu mam już lawendę wsadzoną 11 szt. chciałam ją choć w jednym miejscu powtórzyć żeby był jakiś akcent. Kocimiętkę dałam w innej rabacie ...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anda 21:52, 10 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Acha, to posadź lawendę, ale nie za blisko róży, tak 50 cm odstępu być powinno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anusia 22:27, 10 lut 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dokładnie róże sadzi się od lawendy w odpowiedniej odległości, 0,5 m powinno wystarczyć ponieważ rośliny te mają inne wymagania glebowe.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies