Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

JoannA 22:58, 17 sty 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Małżonek w moje imieniny zawsze zabiera mnie do Pęchcina, a wtedy mogę sobie bezkarnie szaleć zakupowo
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao_J 23:00, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A na zjeździe Ogrodowiska w Pęchcinie nigdy nie byłaś??
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
JoannA 23:06, 17 sty 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Makao_J napisał(a)
A na zjeździe Ogrodowiska w Pęchcinie nigdy nie byłaś??

Tak się jakoś złożyło że termin nam nie pasował Aniu. Kiedyś to nadrobię
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
MirellaB 01:34, 18 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Faktycznie daleko masz do mnie. Może kiedyś przejazdem wjedziesz
A jakich jeżówek szukasz?
Widziałaś na wątku? ?

Nie wiedziałam, że są dwie Lavender - to mnie uświadomiłaś. Ta co u Madżenki LFC ładniejsza niż LI,ale i tak wydaje mi się, że Novalis ma bardziej zdecydowany kolor. Muszę Madżenkę zapytać, ale czy ona ma Novalis - chciała kupić, ale czy kupiła? Lecę na jej wątek
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 06:42, 18 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Makao_J napisał(a)

Widzisz tak to jest. Myślisz o jednym i przez niedopatrzenie robisz błąd. Będą się różniły kształtem. Może to wystarczy albo dosadzę coś w fioletowym kolorze.

Mirella ale wiesz że są dwie Lawender: Lavender Ice i Lavender Flower Circus i każda jest inna. Ta numer jeden u Marzenki to właśnie Lavender Flower Circuc i wygląda tak
http://www.floribunda.pl/lavender-flower-circus-id-2700.html


Dementuję
LFC jest ładna z tych co Makao wybrała ale czy lavender Ice czy LFC ładniejsza tu bym polemizowała. LI to maluteńki krzaczek z relatywnie duzymi kwiatkami a LFC to spory krzaczek z małymi kwiatkami kolor bardzo podobny. A obok nich mam teraz dosadzona i Novalis i Louis Odier. Bedziemy tonacje lawendowe oceniać


Ania jesli myslisz o duzej rózy krzaczastej a nie pnącej to pomysł o Souvenir du Dr Jamain - to prawdziwy kameleon - na poczatku kwiaty ma bordowo- malinowe a gdy przekwitaja to sa bordowo-fioletowe. Swietnie to wyglada gdyz na jednym krzewie masz rózne odcienie purpury. U mnie kwitła ta róza bardzo obficie juz w pierwszym sezonie po posadzeniu. Sadziłam wiosna a w czerwcu juz oszalałam na punkcie jej kwiatów


Moj ranking rózany wciaz ewoluuje ale niezmiennie w czołówce jest Munstead Wood, Ascot, The Alnwick Rose. To jednak nie znaczny , ze inne mi moich 100 innych róż nie zachwycają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
07:21, 18 sty 2017
no to z lavenderami sie wyjaśniło.

napisze o Novalis ...lubie ja ...szywne pędy duzo kwiatu ...długo kwitnie ...jeden minus kolor po deszczach jak to okrśliła Pszczółka "brudnej szmaty" i niestety to minus ....jak tylko jest to mozliwe to lece i obrywam te wymoczki.

wad dla mnie ta róza nie ma ....takie róze o takim pokroju i obfitosci kwitnienia bym chciała w ogrodzie w innych kolorach .....dość podobny pokrój ...kwitnienie moim zdaniem (u mnie) mniej obfitsze ..... ale kwiat za to bez wad......ma róża Queen of Sweeden
07:25, 18 sty 2017
MirellaB napisał(a)

Ania wydaje mi się, że te dwie róże są bardzo zbliżone do siebie kolorami - tak wnioskuję z przedstawianych zdjęć.

Zdenerwowałam się dzisiaj już na te róże, wybieram ponad miesiąc i nie mogę wybrać. Zadzwoniłam do Rosarium i się zdecydowałam na Romina, Ascot i Novalis. Dwie pierwsze posadzę pod płotem naprzeciw hortensji, a Novalis na bylinową. Więcej róż nie oglądam, musi mi mózg odpocząć.

Novalis jak dla mnie jest ładniejsza od Lavender, jest wyższa i ma bardziej wyraźny kolor.



o Novalis napisałam wyżej ...a lavender Flover Circus kupiłam w zeszłym roku ....jeszcze nie umniem porównać .....choć ładniejszy bardziej żywotny kolor kwiatów ma u mnie LFC. u Novalis kolor kwiatu w pełni rozkwitu idzie bardziej w brudny róz niz w lawendę
AniMa 08:13, 18 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
O i tutaj temat różany.....
A jak ciemierniki?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Makao_J 08:36, 18 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Faktycznie daleko masz do mnie. Może kiedyś przejazdem wjedziesz
A jakich jeżówek szukasz?
Widziałaś na wątku? ?

Nie wiedziałam, że są dwie Lavender - to mnie uświadomiłaś. Ta co u Madżenki LFC ładniejsza niż LI,ale i tak wydaje mi się, że Novalis ma bardziej zdecydowany kolor. Muszę Madżenkę zapytać, ale czy ona ma Novalis - chciała kupić, ale czy kupiła? Lecę na jej wątek

Podstawowe jeżówki jakich potrzebuję to Green Jewel i Southern Belle. Podobają mi się też Aloha i Hope. Jako rarytas kupiłabym Strawberry Shortcake i Raspberry Trufle.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 08:43, 18 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42265
czy tam ze cieplo u ciebie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies