Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 22:10, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
bdan napisał(a)
Ani ja tez robiłam zakupy w bylinowym. Więc, żeby sobie tak na dobrej opinii na ogrodowisku reklamy nie robili, to poświęce trochę czasu, żeby napisać, że cudów nie było.
Pierwsze sadzonki, które miałam od nich kupione przywiózł mi na spotkanie u Kapiasa Łukasz. Sadzonki były wypasione, bo jak przypuszczasz Łukasz wybrał dla mnie takie, jakich ja sama bym nie wyszukała.
Potem zamawiałam internetowo, mieli mi dowieźć na giełde w Gliwicach, ale zapomnieli. Zdarza się. Wobec powyższego umówiliśmy się, że wyśla mi na adres domowy bez kosztów przesyłki (ostatecznie robiłam takie zamówienie, że kosztów i tak nie było) Nie wnikam już w opóźnienia w dostawie i ich powody, ale ostatecznie sadzonki jeżówek były malutkie, ogólnie mierne.

Bo zakupy przez neta to zawsze jest rosyjska ruletka. Nigdy nie wiesz co dostaniesz. Łukasz ma dobrze że mieszka tak blisko takiego wyboru
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:11, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Filemon24 napisał(a)


W Pęchcinie i w tym roku nie będzie odmianowych jeżówek, oni raczej sa nastawieni bardziej na krzewy niż byliny.
Z odmianowych jeżówek na pewno mogę polecić meteor pink, pink double delight, white double delight, cocconut lime, milkshake, magnus, fatal attraction, leilani na tych na pewno się nie zawiedziesz

No właśnie Pęchcin nie jest bylinowy. Niestety.
Zaraz zerknę na te jeżówki co napisałaś. Dzięki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:16, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Przyjedź maj/czerwiec do mnie to Cię zabiorę do szkółki bylin - oszaleć tam można od nadmiaru wszystkiego

Zobacz na wątek tematyczny o jeżówkach - wszystkie moje z nazwami wstawiłam

Mirella z wielką chęcią gdyby do Ciebie nie jechało się 5 godzin. Nawet gdybym chciała poświęcić temu dwa dni i przenocować i wrócić w stanie człowieczym to nie wiem czy eM by się zgodził.
Jeśli miałabym wybierać to wolałabym jechać do tej szkółki co mi Joanna polecała z ogrodu Joanny i Andrzeja. Jej kilkuhektarowa szkółka jest pod Serockiem a to zdecydowanie bliżej.
Dziękuję Mirella za dobra chęci. Kochana jesteś.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 22:18, 17 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)

Na pewno mówimy o tej samej Soul? Na ogół wszędzie napisane jest że parkowa albo krzaczasta. Że pnąca to pierwsze słyszę. Ma być spora 150cm więc może jakieś podpory się przydadzą.

o tej samej ja tez byłam w szoku i w ostatniej chwili wywaliłam z koszyka bo pnących mam 5 Louis Odier
z podporami bedzie ok
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 22:34, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja szukałam sporej róży. Najlepsza byłaby taka 2m ale tej co chciałam to nie ma nigdzie więc wybrałam tą. Myślę że dam podpory bo chcę by w szeroki krzak rosła.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
JoannA 22:36, 17 sty 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Makao_J napisał(a)

Mirella z wielką chęcią gdyby do Ciebie nie jechało się 5 godzin. Nawet gdybym chciała poświęcić temu dwa dni i przenocować i wrócić w stanie człowieczym to nie wiem czy eM by się zgodził.
Jeśli miałabym wybierać to wolałabym jechać do tej szkółki co mi Joanna polecała z ogrodu Joanny i Andrzeja. Jej kilkuhektarowa szkółka jest pod Sierpcem a to zdecydowanie bliżej.
Dziękuję Mirella za dobra chęci. Kochana jesteś.

Ta szkółka Aniu jest pod Serockiem
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao_J 22:39, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No nie wiem czemu zawsze mylę Sierpc z Serockiem. No zawsze
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
tulucy 22:42, 17 sty 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Serock mam bliżej jak Sierpc... Naprawdę taka duża szkółka?
Ale po co mi ... Już nie mieszczę nic
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
JoannA 22:52, 17 sty 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Makao_J napisał(a)
No nie wiem czemu zawsze mylę Sierpc z Serockiem. No zawsze


Możemy się umówić w Pęchcinie bo w czerwcu tradycyjnie robimy sobie krótką wycieczkę do ogrodu. Jak będziesz już zdecydowana na jeżówki to może się jakoś dogadamy.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao_J 22:54, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Poważnie?? Mogłabyś?? Ależ byłoby cudnie
W Pęchcinie będę na pewno - niem to tamto
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies