Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

MirellaB 15:37, 17 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Makao_J napisał(a)

Tak bym chciała ale nie wiem czy Soul i Big Purple nie będą zbyt zbliżone kolorami. Najwyżej dokupię coś jeszcze ale może nie koniecznie już róże.

Novalis faktycznie też w jasnej tonacji. A jakiej wielkości szukasz? Może Meilanein by Ci pasowała?

Ania wydaje mi się, że te dwie róże są bardzo zbliżone do siebie kolorami - tak wnioskuję z przedstawianych zdjęć.

Zdenerwowałam się dzisiaj już na te róże, wybieram ponad miesiąc i nie mogę wybrać. Zadzwoniłam do Rosarium i się zdecydowałam na Romina, Ascot i Novalis. Dwie pierwsze posadzę pod płotem naprzeciw hortensji, a Novalis na bylinową. Więcej róż nie oglądam, musi mi mózg odpocząć.

Novalis jak dla mnie jest ładniejsza od Lavender, jest wyższa i ma bardziej wyraźny kolor.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 15:51, 17 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)


Iwonko Stare Pole gdzie to jest ? czy to jest to za Tczewem?

Tak. Niedaleko Malborka. Tam są targi wiosenne i jesienne.
Tak wystawiali się na jesiennych targach. Oczopląsu dostawałam.


____________________
Ogródek Iwony II
bdan 15:56, 17 sty 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Ani ja tez robiłam zakupy w bylinowym. Więc, żeby sobie tak na dobrej opinii na ogrodowisku reklamy nie robili, to poświęce trochę czasu, żeby napisać, że cudów nie było.
Pierwsze sadzonki, które miałam od nich kupione przywiózł mi na spotkanie u Kapiasa Łukasz. Sadzonki były wypasione, bo jak przypuszczasz Łukasz wybrał dla mnie takie, jakich ja sama bym nie wyszukała.
Potem zamawiałam internetowo, mieli mi dowieźć na giełde w Gliwicach, ale zapomnieli. Zdarza się. Wobec powyższego umówiliśmy się, że wyśla mi na adres domowy bez kosztów przesyłki (ostatecznie robiłam takie zamówienie, że kosztów i tak nie było) Nie wnikam już w opóźnienia w dostawie i ich powody, ale ostatecznie sadzonki jeżówek były malutkie, ogólnie mierne.
Iwk4 16:27, 17 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Danusiu, a o jakiej porze roku zamawiałaś jeżówki?
Jak teraz wyglądają? Rozrosły się?
____________________
Ogródek Iwony II
Filemon24 17:01, 17 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Makao_J napisał(a)

Anitko jeszcze nie zamawiałam z bylinoweg. Pokazałam tylko to co mnie interesuje.
Czytam że mikrusy przyszły do Ciebie ale do końca sezonu może trochę urosły, co?
Może w takim razie poczekam kolejny sezon na Twoją opinię.


Green Jewel jedynie małe przyszły i jarzmianki i w ogóle mi nie urosły przez sezon co mnie bardzo zdziwiło bo zmawiane były w czerwcu ( może po prostu taka odmiana, że słabiej przyrastają?)
Pozostałe jeżówki bardzo ładnie się rozrosły i ogólnie przyszły ładne- meteor pink i milkshake.
____________________
Filemon24 17:14, 17 sty 2017


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Makao_J napisał(a)

Ja wiem że stacjonarnie nie dostanę takich jeżówek i jarzmianek. Chyba żeby Pęchcin ale jeżówek jakoś rok temu nie mieli zbyt szałowo.
Więc będę musiała sobie zamówić i liczyć że się rozrosną.
Mirella stacjonarnie rok temu nakupowała cudne jeżówki. Ja u siebie dostałam tylko jedną i nawet nie wiem jak się nazywa.


W Pęchcinie i w tym roku nie będzie odmianowych jeżówek, oni raczej sa nastawieni bardziej na krzewy niż byliny.
Z odmianowych jeżówek na pewno mogę polecić meteor pink, pink double delight, white double delight, cocconut lime, milkshake, magnus, fatal attraction, leilani na tych na pewno się nie zawiedziesz
____________________
MirellaB 20:19, 17 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Przyjedź maj/czerwiec do mnie to Cię zabiorę do szkółki bylin - oszaleć tam można od nadmiaru wszystkiego

Zobacz na wątek tematyczny o jeżówkach - wszystkie moje z nazwami wstawiłam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makao_J 21:53, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)

Ania wydaje mi się, że te dwie róże są bardzo zbliżone do siebie kolorami - tak wnioskuję z przedstawianych zdjęć.

Zdenerwowałam się dzisiaj już na te róże, wybieram ponad miesiąc i nie mogę wybrać. Zadzwoniłam do Rosarium i się zdecydowałam na Romina, Ascot i Novalis. Dwie pierwsze posadzę pod płotem naprzeciw hortensji, a Novalis na bylinową. Więcej róż nie oglądam, musi mi mózg odpocząć.

Novalis jak dla mnie jest ładniejsza od Lavender, jest wyższa i ma bardziej wyraźny kolor.

Widzisz tak to jest. Myślisz o jednym i przez niedopatrzenie robisz błąd. Będą się różniły kształtem. Może to wystarczy albo dosadzę coś w fioletowym kolorze.

Mirella ale wiesz że są dwie Lawender: Lavender Ice i Lavender Flower Circus i każda jest inna. Ta numer jeden u Marzenki to właśnie Lavender Flower Circuc i wygląda tak
http://www.floribunda.pl/lavender-flower-circus-id-2700.html
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:53, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
dubelek
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:04, 17 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Tak. Niedaleko Malborka. Tam są targi wiosenne i jesienne.
Tak wystawiali się na jesiennych targach. Oczopląsu dostawałam.



Ależ faktycznie oczopląsu można dostać. Do Malborka mam 2 godz 30 min. Nie tak źle.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies