Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Kawa 11:14, 25 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękny kanzan
no jestem trochę w kropce ...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AgataP 17:33, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
Agata powiedz mi twoje skrzynie na warzywa stoją na jakis płytach betonowych żeby tak nie dotykały gruntu? masz siatke na nornice też?

Anna stoja na ziemi. Mam siatke tam gdzie starczylo czyli w 4 skrzyniach warzywnych. Reszta bez siatki, czasami kret ryje.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:34, 25 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)
A ja byłam dziś u ciebie , ale od strony drogi , tej asfaltowej . Szkoda że ujęcia stare z hałdą piasku przed domem .

.


To jeszcze z czasow budowy
____________________
Z Pszenicznej...
kasja83 07:45, 26 kwi 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AgataP napisał(a)
A ja mam problem - sąsiad od uprawnego pola znowu czymś pryskał. Choć nie wiem czy nie zapodał oprysku w formie stałej. Wyglądało to jakby siał "piasek" na polu. Kurzyło się strasznie, leciało na wszystko i mam tego takie efekty w ogrodzie.
Najpierw myślałam, że to chloroza, ale po obejściu ogrodu okazało się że takie przebarwienia mam na wicokrzewach, różach, bzach, żywopłocie i wielu innych roślinach ... kurna denerwuje mnie takie podejście
W ubiegłym roku pryskał w taki wiatr że oprysk na drzwiach wejściowych miałam. Na szczęście nic nie padło, ale przebarwienia też były...






No ładnie...oby i w tym roku nic się nie stało.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 07:52, 26 kwi 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)

Anna stoja na ziemi. Mam siatke tam gdzie starczylo czyli w 4 skrzyniach warzywnych. Reszta bez siatki, czasami kret ryje.
bo u mnie znowu przewałka z teściem który koniecznie chce ustawić skrzynie na płytach żeby tak wody nie dostawały od ziemi..ale wtedy jest szpara między deskami a siatką na kreta bo płyty tylko na rogach. no i próbuję mu to wytłumaczyć że to sensu nie ma..
mówię Ci ręce opadają
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 10:01, 26 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kasja83 napisał(a)

No ładnie...oby i w tym roku nic się nie stało.


Niestety róże też mają takie przebarwienia, całe szczęście młode przyrosty wyglądają normalnie



____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:02, 26 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kanzan z dziś





i jej wielkość na tle kasztanowca

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:03, 26 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jarząbki rosną, ale niestety różnią się wielkością. Od najmniejszego do największego, chyba to konflikt z kasztanowcem. Muszę zadbać o te mniejsze
Niestety tam gdzie kupowałam nie mają już tego gatunku, zostały mi więc 4 sztuki i chyba tak zostanie.




____________________
Z Pszenicznej...
sylwia_slomc... 10:05, 26 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
AgataP napisał(a)


Niestety róże też mają takie przebarwienia, całe szczęście młode przyrosty wyglądają normalnie




Moje róże w tym roku niektóre też takie i nie wiem jaka przyczyna Pierwszy raz dałam im nawozu bydlęcego i teraz żałuję po sztucznym tak się nie działo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:06, 26 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kanzan śliczny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies