Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

viva 21:46, 04 lip 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Marto, dziękuję, za poświęcony dla nas czas . Bardzo sie cieszę, że mogłam Cię bliżej poznać i pobyć w Twoim ogrodzie.
Roślinki, mimo naszej dłuższej podróży dojechały w dobrym stanie, teraz na nie dmucham w te upalne dni. Szkoda, że mieszkam tak daleko od Ciebie, Miałabym dobry punkt zaopatrzenia

Ja równiez życzę Ci miłego wypoczynku, myślę, że synuś już zdrowy.


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
finka 00:24, 11 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witajcie po przerwie mojej wakacyjnej. Odpoczęłam i to bardzo, że aż zapomniałam o całym świecie... na szczęście szybko przestawiłam się na real i dziś w pierwszy dzień mojej pracy wykosiłam trawniki i zrobiłam kanciki bo takie niemiłosierne brody miały, że hej.

Ogród zaskoczył nas bardzo. W 9 dni wszystko baaaaardzo urosło, łącznie z chwastami, ale to przemilczę. Jeżówki urosły chyba z pół metra, dzielżan kwitnie na całego, a czosnek , eh ten mnie powalił. Myślałam, że dopiero będzie się wybarwiał i będzie w mojej ulubionej fazie zielono bordowej, a on już cały w bordach...

Zaczyna się festiwal lilii i liliowców, ale jeszcze nie zdążyłam im zrobić zdjęć.

Oczko zakwitło na zielono, bleee i jutro czeka mnie czyszczenie, a potem coś jeszcze będę sadzić.

Miały być zdjęcia, ale mam problem ze zgraniem...tak więc jutro znów spróbuję.

Dobranoc..


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Pszczelarnia 00:27, 11 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marta, dobrze, że już jesteś!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martek 00:28, 11 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Oj to ja tu zajrzę do ciebie Finko,witaj po urlopie
Dobranoc
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:22, 11 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Finka i Viva jak Was fajnie zobaczyć w realu też będę czekała na pokaz kwitnących piękności w Twoim ogrodzie , mam nadzieję,że zaczniesz sprzedaż wysyłkową, to ode mnie się nie opędzisz pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:15, 11 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj Finko po urlopie !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Martek 13:57, 11 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Finko,a ja mam pytanie
Mam czosnki olbrzymie sadzę je w odległości około 80 cm od siebie w równy rządku .Jak inaczej mogę je wsadzić .Jest ich z 5 szt dałoby radę w kupie ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Pszczelarnia 14:00, 11 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Martku, teraz masz czosnki - skąd? Dałoby, im ciaśniej tym lepiej, w plamie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zbigniew_gazda 14:33, 11 lip 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Również się witam Finko po urlopie. Tak tak - gdybyś zdecydowała się na sprzedaż wysyłkową to zatrąb na Caaaałe Ogrodowisko. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
finka 17:16, 11 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Martek napisał(a)
Finko,a ja mam pytanie
Mam czosnki olbrzymie sadzę je w odległości około 80 cm od siebie w równy rządku .Jak inaczej mogę je wsadzić .Jest ich z 5 szt dałoby radę w kupie ???


Marto, Pszczółka dobrze radzi, w kępie będą świetnie wygladały i podsadź coś pod nimi, bo liście często gęsto są porażane przez mączniaka i żółkną, wtedy nie mają wyglądu, więc dobrze jak coś je maskuje. Nie wiem jakie masz akurat czosnki, ale wybieraj rośliny do 40 cm, np. Tawuły japońskie, niskie Krzewuszki, lub inne takie które się tnie. oczywiście możesz też wprowadzić jakieś byliny, np. wilczomlecz, jakieś trawy np. owies wieczniezielony, takie które w maju tworzą już jakąś kępę.

Pozdrawiam
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies