Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Pszczelarnia 10:23, 16 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marta, dziękuję bardzo za spacer po ogrodzie i szkółce. Bardzo się ucieszyłam z bylin, że były właśnie te, które chciałam mieć.

Ostróżki robiły furorę - mama do tej pory "wypomina"mi, że nie pozwoliłam jej kupić. Ale nie widziałam szans na bezpieczną podróż w naszym samochodzie. Anabelki ojciec z namaszczeniem wyciągał z bagażnika.
Fajnie, fajnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ewa 09:47, 17 lip 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Pozdrawiamy z Lądka i też szykujemy się na zakupy Marta u Ciebie.
W Wojsławicach na Twoim stanowisku bardzo podobały mi sie ostróżki i hortensje
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
grupa_trzyma... 10:19, 17 lip 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Marta, wszyscy robią u Ciebie zakupy...ja też chcę. Jak tylko będę miała projekt ogrodu SIĘ ZJAWIAM!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
ania_wesola 12:01, 17 lip 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Marto zauważyła w którymś z watków że masz żywopłot z choiny kanadyjskiej. Czy mogłabyś mi napisać czy jesteś z niego zadowolona. Planujemy posadzić coś przed domem na żywopłot właśnie. Wachamy się właśnie co, czy ona szybko rośnie???
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
mira 17:30, 17 lip 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj Marto - oglądam i podziwiam
relacja z Wojsławic mnie zauroczyła
planuję więc w week się wybrać w Twoje strony i zajechać do Twojej szkółki - prosze napisz mi do której masz otwarte i namiar
widziałam zdjęcie z Ząbkowic z zmikiem w tle - kiedyś zwiedzałam ten zamek - ma zachwycającą historię
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 17:43, 17 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira, ja też w sobote może pojadę do Finki, to może się spotkamy u niej na kawie i zakupach
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 21:38, 17 lip 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale fajnie by było
ja w czwartek będę precyziwać plany i dam znać - tylko gdzie Finka?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
finka 21:54, 17 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
ania_wesola napisał(a)
Marto zauważyła w którymś z watków że masz żywopłot z choiny kanadyjskiej. Czy mogłabyś mi napisać czy jesteś z niego zadowolona. Planujemy posadzić coś przed domem na żywopłot właśnie. Wachamy się właśnie co, czy ona szybko rośnie???


Choina to mój typ nr 1 na żywopłoty cięte z roślin iglastych. Nasz ma jakieś 12 lat. Początkowo rósł jak dla mnie dość wolno. Był cięty od samego początku, aby roślina była gęsta. Teraz jego roczne przyrosty mają po 30-40 cm. Najbardziej lubię go o majowej porze, gdy młode przyrosty przewieszają się. Potem jest cięty, a na przełomie lipca i sierpnia jeśli trzeba jest jeszcze docinany. Nasz żywopłot jest żywą reklamą i dzięki niemu zachęciliśmy już wielu klientów do zakupu tego gatunku.

Nasze choiny są posadzone w rozstawie co 75 cm, wg mnie jest to optymalna odległość. Są różne opinie, że powinno się sadzić po 2 szt na mb lub co 1 m.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 21:58, 17 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Miro, Irenko zapraszam !!! W sobotę jestem w szkółce, mamy czynne do 13, a ponieważ mieszkam na miejscu, więc jak wiem, że ktoś się zapowie to i dłużej się pracuje...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
alinak 22:20, 17 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Marta przygotuj się na sobotni nalot . szkoda że tak daleko mieszkamy ,
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies