Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

hanka_andrus 12:07, 26 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Takiej wiosny jak Ty, Kasiu, to ja jeszcze nie mam, ale wiem ,że już u mnie jest. Póki co byłam raz w ogrodzie tydzien temu, i teraz w tygodniu sie wybieram, ale deszczowo zapowiadają, bo z Twojej sytrony te zgbiłe niże nachodzą. Ale to nie Twoja wina, więc osobiście nie mam pretensji!

Pytałas u mnie o krokusy. Ja mam zwykłe botaniczne z górskiej łąki i one sa najwcześniejsze, Nazwy nie mają ,bo i mieć nie mogą, jedni mówią, że to krokus górski, innim, że spiski, a u mnie on nazywa się mamusiny, bo z maminego ogrodu do przywiozłam, i widocznie mama nad nimi czuwa, bo sieją się na potęgę. To w okolicy pierwszy pożytek dla pszczół, wobec czego uwijają sie w słonecznyn dzien i zapylają. Swoje krokusy rozdawałam i rozdawać będę, bo siewki już mam po całym ogrodzie, nawet i tam gdzie nie chcę. Z Tobą też mogę się poidzielić.
Na razie ubiegłorocznymi. Miłego dnia
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 12:09, 26 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dużo krokusów ma Bożenka z Rododendronowego, ale ma z odmianowych, ja z kolei odmianowych mam tylko kilka, one kwitną później niż moje podstawowe.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasiek 12:21, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
hanka_andrus napisał(a)
Takiej wiosny jak Ty, Kasiu, to ja jeszcze nie mam, ale wiem ,że już u mnie jest. Póki co byłam raz w ogrodzie tydzien temu, i teraz w tygodniu sie wybieram, ale deszczowo zapowiadają, bo z Twojej sytrony te zgbiłe niże nachodzą. Ale to nie Twoja wina, więc osobiście nie mam pretensji!

Pytałas u mnie o krokusy. Ja mam zwykłe botaniczne z górskiej łąki i one sa najwcześniejsze, Nazwy nie mają ,bo i mieć nie mogą, jedni mówią, że to krokus górski, innim, że spiski, a u mnie on nazywa się mamusiny, bo z maminego ogrodu do przywiozłam, i widocznie mama nad nimi czuwa, bo sieją się na potęgę. To w okolicy pierwszy pożytek dla pszczół, wobec czego uwijają sie w słonecznyn dzien i zapylają. Swoje krokusy rozdawałam i rozdawać będę, bo siewki już mam po całym ogrodzie, nawet i tam gdzie nie chcę. Z Tobą też mogę się poidzielić.
Na razie ubiegłorocznymi. Miłego dnia

Haniu one sa przecudne...Jezeli to nie sprawi klopotu to bardzo, bardzo bym prosila o chociaz jedna cebuleczke, no cudne sa W zamiam moge inne roslinki oferowac, np ladna piwonie. Pamietasz? Kiedys Ci sie podobala Lub cos innego

Niz idzie, i umnie zapowiadaja i deszcze i ochlodzenia, no ale..W koncu jeszcze luty jest a w marzu jak w ... I kwiecien tez przeplata...

Haniu dziekuje za piekne fotki, az sie jasniej zrobilo
____________________
Bawarka
Tess 12:22, 26 lut 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Kasiek napisał(a)
Raz dwa trzy...Pierwsza A raczej pierwszy


Mam juz wiosne


A ja też już mam! Malutką, nieśmiałą.
Bo Twoja wiosna to wybuchła, że ho, ho.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MirellaB 12:25, 26 lut 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja mam krokusy
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasiek 12:25, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
hanka_andrus napisał(a)
Dużo krokusów ma Bożenka z Rododendronowego, ale ma z odmianowych, ja z kolei odmianowych mam tylko kilka, one kwitną później niż moje podstawowe.


Oj, rzeczywiscie, Bogdzia ma, zaraz do niej pobiegne
Haniu spojrz, tych juz kilka mam, czekam na nie, tez takie sliczne sa Ale chce ich jeszcze dokupic bo...to juz moje ulubione

https://www.google.de/search?q=crocus+pickwick&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiisrv00q3SAhUDSJoKHYQPBCEQsAQIHg&biw=1366&bih=662

I szukam bialych, duzych. Mam i je ale nazwy zapomnialam, musze poszkac

Sa rozowe krokusy ?
____________________
Bawarka
Kasiek 12:27, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Tess napisał(a)

A ja też już mam! Malutką, nieśmiałą.
Bo Twoja wiosna to wybuchła, że ho, ho.


Moja tez wiosenka jeszcze niesmiala, malutkie kroczki stawia ale...Cieszy kazdy nawet najmniejszy kwiatuszek i paczek
Tesiu masz krokusiki? Pokazesz? Chetnie tutaj, u mnie
____________________
Bawarka
Kasiek 12:28, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
MirellaB napisał(a)
A ja mam krokusy


Masz i sie nie chwalisz???? Dawaj je ino myk
____________________
Bawarka
hanka_andrus 12:41, 26 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Różowych krokusów nchyba jeszcze nie ma, a może nie widziałam? A pickwicków nie mam i tez je lubię, jak są w masie.
Za kolor różowy w ogrodzie o tej porze odpowiadaja pierwiosnki gruzińskie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Justyna 12:52, 26 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasiek, dzięki za odpowiedz. Znalazłam Twoj artykuł, biorę sie za studiowanie tematu. Stosowałaś Lavranem, czy inne nicienie? W całym ogrodzie, czy w miejscach gdzie zaobserwowałaś zerowanie opuchlakow. Na interwencje sąsiadów tez nie mam co liczyć, jeśli chodzi o dbanie o ogrod, jestem samotna wyspa.

Mam białe krokusy wielkokwiatowe w odmianie Joanna d'Arc - ślicznoty
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies