Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:07, 11 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Mysle ze to ostatni wpis dyskusyjny, pomiedzy mna a Anda Ostatni, bo znalazlam i potwierdzilam mocnymi argumentami i faktami to, co wczesniej na ten temat napisalam.

Przyt.
Anda napisał(a)


Kasiu, czytałam Dziękuję za linka. Być może wszystkie trzy są poprawne. Niemieccy producenci i hodowcy propagują jednak tą sprawdzoną metodę. Oni też od wieków czy też paru generacji zajmują się różami. Ja się też będę trzymała tej sprawdzonej, bo po prawdzie to nie wiem, po co to zmieniać? Czy róże lepiej rosną, jeśli okulizacja jest nad ziemią lub płytko posadzona a nie pod ziemią? Śmiem wątpić. Butwienie pędów u róż następuje wtedy, gdy róża jest martwa, nie wcześniej Czy róże lepiej rosną po płytszym posadzeniu? Nie sądzę. Wręcz przeciwnie. Mniej korzeni słabiej trzyma różę w ziemi. Miejsce okulizacji jest najbardziej wrażliwym i najsłabszym miejscem u róży. Jeśli chociażby pies na niego nasika lub myszy obgryzą to miejsce, albo mąż nadepnie przy koszeniu trawnika i ułamie, to po róży. Już nic tam nie odrośnie. Dla mnie najbardziej logicznym rozwiązaniem jest chronienie tego miejsca pod ziemią. Oczywiście nikomu nie zabraniam innego sadzenia, ale nie będę nikomu takiego doradzać


Ewa, dziekuje za mila dyskusje Ale, niestety, nie przekonuje mnie Twoje zdanie, nie bo nie i byc moze. To nie sa argumenty. Wszystkie te trzy metody, sa sprawdzone, wszystkie trzy maja plusy i minusy...Przykro sie czyta, ze stawiasz niemieckich szkolkarzy/hodowcow na piedestalach, zapominajac o osiagnieciach naszych polskich...Znanych rowniez w swiecie- hodowcow roz...I nie tylko. Dziwi mnie fakt, ze poddajesz watpliwosci rzetelnosc i doswiadczenie polskich hodowcow...Pan Cwik jako jeden z niewielu w Polsce, zdobyl certyfikat Kordesa...Pan Cwik, po rozmowie ze mna, ( moze zabrzmi to zarozumiale, ale...To fakt) zmienil na swojej stronie glownej, wpis dotyczacy sadzenia roz. I tam Cie odsylam, rowniez osoby zainteresowane i sledzace ten temat. Czy sadzisz, ze taki hodowca moze sie mylic? Nie. Zreszta nie on jeden jest tego samego zdania. Dlatego bede bronic swojego zdania, zdania wypracowanego na faktach. Pytasz czy roze lepiej rosna po plytszym posadzeniu. Tak i lepiej/obficiej kwitna. I to rowniez potwierdza specjalisci od roz. Pomijam juz temat osiusiania przez psa...ale Gdy miejsce okulizacji jest nad ziemia, to szybciej wyschnie, gdy pod, bedzie stalo i kilka godzin w siuskach...Czy nadal tak uwazasz? Ewo, zapraszajac Cie do dyskusji, mialam nadzieje na fajna wymiane informacji, rzetelnych informacji...Wiedzac, ze lubisz roze. Nikt Cie ani nie zmusza, ani nie namawia do innej metody, ale jedynie pokazuje, ze sa i inne, i trzeba przy sadzeniu roz, brac pod uwage, zarowno miejsce, ziemie jak i klimat. I do kazdego z tych wytycznych sie dostosowac...Wtedy to, bedziemy sie cieszyc, naprawde pieknymi okazami...Napisalas w poprzednich swoich wypowiedziach, ze Wlochy, Grecja moze tak...I tu tez sie nie zgodze...Bo wlasnie w tych klimatach, powinno chronic sie roze i tam, sadzic ponizej miejsca szczepienia... Temat rzeka, koncze te dyskusje stwierdzeniem, ze tak jak i innym roslinom, tak i rozom, trzeba stworzyc odpowiednie dla nich miejsca i- sposob sadzenia.





____________________
Bawarka
Kasiek 21:09, 11 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Na temat roz, znalazlam rowniez wytyczne dotyczace ich podlewania...I nie, jak do tej pory czytalam, 10 litrow na krzak, tylko rowniez i tu, trzeba wziasc pod uwage, wielkosc rozy...Postaram sie za chwilke wstawic fotke...
____________________
Bawarka
Kasiek 21:48, 11 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763


Sposob podlewania dla miedzy innymi, roz.

1. Po posadzeniu, raz na tydzien, dwa- w zaleznosci od pogody.
2. Po okolo 2 miesiacach zwiekszyc przerwe, podlewajac co 2, 3 tygodnie

Mysle ze dalszego tekstu nie trzeba tlumaczyc, chodzi o wielkosc rosliny i zalecana ilosc w litrach

Szczerze powiem, ze te informacje widze po raz pierwszy...Nie bede sie w to wglebiac, chociaz, napewno ja zapamietam i z wieksza uwaga bede moje pozostale roze podlewac.
____________________
Bawarka
Kasiek 21:51, 11 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Dzisiejsza wiosna...
Niektore piwonie juz takie, a niektore w malych kielkach...


Magnolie


Tulipany


I rubens
____________________
Bawarka
anabuko1 07:57, 12 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Waw.
Ale już masz tulipanki ładnie rozwinięte.
I już będą kwitly. I magnolie.
Twoja wiosna jest szybsza.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mixtoorka 09:38, 12 mar 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Kasiek napisał(a)
Dzisiejsza wiosna...


I rubens



no na tego tu czeka wielu wielu

Ściskam!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Kasiek 23:32, 13 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Tulipankami i paczkami kwiatowymi Rubensa, na chwilke sie z Wami pozegnam
CDN...

____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 00:01, 15 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
Kasiek napisał(a)
Na temat roz, znalazlam rowniez wytyczne dotyczace ich podlewania...I nie, jak do tej pory czytalam, 10 litrow na krzak, tylko rowniez i tu, trzeba wziasc pod uwage, wielkosc rozy...Postaram sie za chwilke wstawic fotke...




Przeczytałam i też się dziwię. Wejdź jeszcze na portal szkółki "Hyży". Ma bardzo dużo i mądrych porad odnośnie wszystkiego co związane z różami, sadzenie, podlewanie, nawożenie (to tam dowiedziałam się, że róże już teraz powinno się nawozić bo nim nawóz dojdzie do korzeni to mija ok 3-4 tygodni), przycinanie wiosna jesienia, czym ściółkować np o. Sciolkuje korą która dla roz jest bardzo dobra mimo że zakwasza. O podlewać tylko 3 razy róże w zeszłym roku.

Też uważam, że nasi szkółkarze są na bardzo wysokim poziomie fachowym. I nie ma się co zachlystywać Niemieckimi. Cudze chwalicie......

Polecam gorąco wykładu pana Hyzego odnośnie róż. Zob jeszcze na priv.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Pola 12:16, 15 mar 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Kasiu, dziękuję za informacje na temat sadzenia róż dla mnie to bardzo ważne mam ich trochę, a chciejstw jeszcze sporo.
Bardzo lubię twoją dociekliwość. Dwa tygodnie urlopu od pracy zawodowej to czas na ogarnięcie ogrodu i ogrodowiska
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
eda 16:01, 15 mar 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)


Sposob podlewania dla miedzy innymi, roz.

1. Po posadzeniu, raz na tydzien, dwa- w zaleznosci od pogody.
2. Po okolo 2 miesiacach zwiekszyc przerwe, podlewajac co 2, 3 tygodnie

Mysle ze dalszego tekstu nie trzeba tlumaczyc, chodzi o wielkosc rosliny i zalecana ilosc w litrach

Szczerze powiem, ze te informacje widze po raz pierwszy...Nie bede sie w to wglebiac, chociaz, napewno ja zapamietam i z wieksza uwaga bede moje pozostale roze podlewac.


tak tak w podlewaniu mój tato mówi - chodzi o to żeby system korzeniowy był lepszy korzenie muszą się troszkę zmusić do rozrastania by czerpać więcej tego co dobre i w sadzeniu też chodzi o to samo wydaje mi się roślina lepsza zdrowsza gdy wykształci się jak nie będzie miała za dużo podane od razu a stopniowo trochę się wysili ale sieę rozpisałam hiii...buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies