Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:47, 23 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Tzw. biżuteria ogrodowa (w tym przypadku to zdecydowane nadużycie w nazewnictwie)

i ostatnio zdobyte poidełko


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:58, 23 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niektóre hortensje już przekwitają, ale mają w tym swój urok
Tutaj Anabelki

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:07, 23 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niektóre ogrodówki też łapią zielony odcień

Ta ogrodówka ma ogromne pojedyncze kwiatki (około 5 cm) tworzące wielką kulę
A tak przy okazji ta ogrodówka wyhodowana własnymi ręcami z kawałeczka łodygi otrzymanej podcza pobytu nad morzem 2 lata temu . Chyba nazwę ją "Łebowska"
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:19, 23 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I takie tam trochę hortensjowe (próba z ustawieniami manualnymi)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:20, 23 sie 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i jeszcze mój psotnik
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
gosia_w_ogro... 04:57, 24 sie 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Witaj imienniczko! Trafiłam tu po działce sąsiada... ja też mam problem zaniedbań i chwastów, ale mam też światełko w tunelu, bo działka niedawno zmieniła właściciela...Twój ogród zadbany i ładny Mogłabyś zostać moją sąsiadką
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
jolka 07:52, 24 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ale śliczne masz poidełko dla ptaszków Też takie k c e m
Hortensje jesienne wyglądają pięknie.

Co do host, to Twoje wyglądają wspaniale w porównaniu do moich, które w większości mam ochotę po prostu ściąć. Jedna z przyczyn wg mnie jest taka, że w tym roku prawie wszystkie obficie kwitły, kwiaty leciały na liście, rosa i deszcz sprawia że kwiaty potem zagniwają na tych liściach, przyklejają się i w efekcie hosta wygląda beznadziejnie. Wiem, że to trochę moja wina, ale nie zdążyłam ich na bieżąco sprzątać. Na niektórych hostach mam jakieś rdzawe plamy. Ale już się tym nie przejmuję, niedługo odejdą w jesienny niebyt a w przyszłym roku może będzie lepiej
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anbu 08:25, 24 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Biżuteria ogrodowa bardzo fajna Poidełko wymiata
Ślicznie u Cię Gosiu Jest na czym oko zawiesić..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 08:35, 24 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Poidełko rewelacja. Westchnęłam sobie, bo u mnie za poidełko robi stary, trójnogi grill. Swoją funkcję pełni dobrze, ale już tak cudnie nie wygląda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorota123 21:18, 24 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
m_gocha napisał(a)
Dzięki Dorotko Niestety pielęgnacja nawet tak małego ogrodu sporo zajmuje mi czasu i chyba sporo za dużo. Tak sobie pomyślałam ostatnio, że w ciągu tego lata nie miałam czasu poleniuchować na hamaku czy leżaku , bo wciąż albo coś przycinam, przesadzam, odchwaszczam, obmyślam... Chyba muszę się zreorganizować A jak Ty sobie radzisz ze swoim królestwem?



To moje "królestwo" pożera mój czas i siły bardzo systematycznie, tyle, że ja to lubię. Znów tnę bukszpany drugi raz w tym roku, mam ich tak dużo, że nie wiem kiedy skończę. Staram się mieć też czas na relaks, ale zawsze jak leniuchuję leżąc na huśtawce przypomni mi się, że właśnie coś miałam przesadzić, przyciąć, rozmnożyć. Zrywam się z tej huśtawki niby zrobić tylko tę jedną rzecz, ale po drodze widzę, że kanciki trawnika zarastają, no to poprawię - tylko kawałeczek..... i ciągnę całą długość rabaty, aż już w końcu nie widać bo się ciemno robi. A na drugi dzień jest tak samo.
Psotnik jest tak śliczny, że za sam wygląd można mu wszystko wybaczyć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies