Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:04, 29 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A tutaj średnia wielkość pojedynczych kwiatów z reguły około 20 cm

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:19, 29 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ktoś pytał mnie (nie mogę teraz znależć kto) jak sobie radzę z tym pokładaniem się Anabelek. Każdej łodydze daję wzmocnienie w postaci cienkiego patyka (zostawiam z cięcia róznych krzewów). Tutaj pokazuję to wzmocnienie

Patyczki muszą być w miarę dyskretne. dodam, że w tamtym roku przywiązywałam łodygi do patyków sznurkiem czy drucikiem ale po pierwsze były widoczne a po drugie nietety przy bardzo silnych deszczach czy wiatrach łodyga łamała się w miejscu podwiązywania. "Opatentowałam" zatem mocowanie taśmą bezbarwną Jak się wpatrzeć to na zdjęciu widać (choć tak ogólnie jest to raczej niewidoczne)
Tutaj na szybko widok ogólny - jak widać raczej nie widać wzmocnień

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:27, 29 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i jeszcze na koniec biała Anabell w towarzystwie różowej

również duże kwiatostany

również i ona dostala wzmocnienie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
BasiaLT 08:17, 29 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Przepiękne masz te hortensje. Ja mam dopiero pierwszy rok więc są jeszcze młodziutkie. Ale i tak cieszą oczy
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
inka74 10:20, 29 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Witaj, przyszłam zobaczyć podwiązanie Anabelek Pink i wymiękłam jak zobaczyłam bukszpany i jak pięknie tniesz. Patent z Anabelką pozwolę sobie skopiować. Moja młoda jeszcze i aż 120 kwiatów nie ma ale też już sporo ich jest i po deszczu w większości leżą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
m_gocha 22:50, 31 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
inka74 napisał(a)
Witaj, przyszłam zobaczyć podwiązanie Anabelek Pink i wymiękłam jak zobaczyłam bukszpany i jak pięknie tniesz. Patent z Anabelką pozwolę sobie skopiować. Moja młoda jeszcze i aż 120 kwiatów nie ma ale też już sporo ich jest i po deszczu w większości leżą.
"Patent" z podwiązaniem Anabelek przeszedł pomyślnie kolejne testy. Po silnych ulewach nadal stją na baczność Możesz Iwonko zatem spokojnie stosować, jedynie trochę czasu i cierpliwości to wymaga... Ale cóż się nie robi dla roślinek
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:57, 31 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
BasiaLT napisał(a)
Przepiękne masz te hortensje. Ja mam dopiero pierwszy rok więc są jeszcze młodziutkie. Ale i tak cieszą oczy
Byłam u Ciebie Basiu i widzę, że hortensje masz piękne (a zwłaszcza jak na pierwszy rok). A że cieszą to coś o tym wiem
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:09, 31 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Czas hortensji... więc "ciut" hortensji. Bobo jej gęste kwiatostany
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:19, 31 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zaczyna kwitnąć Magical Candle. Ma mnóstwo kwiatów w niesamowicie limonkowym kolorze

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:31, 31 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A skoro w obiektyw weszła ogrodówka, która (nie bedę udawać że nie ) bardzo mnie cieszy swoim kwitnieniem (i to jeszcze takim wariackim ) to wzucę jakąś fotkę z nią w roli głównej


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies