Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród miejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród miejski

skarabeusz 21:58, 30 mar 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
jeśli słońce nagrzewa takie podkłady wychodzi z nich zapaszek i jest niefajnie. Na większych powierzchniach jest ok, ale będziesz się zasłaniać i mówię ci nie dawaj podkładów. Ja mam przy podjeździe i tylko tam ew. się sprawdzają, ale nie tam gdzie wypoczywasz.
Mówisz, że surowe nietrwałe, ale sama pisałaś, że kilka lat tam będziesz więc spoko wytrzymają a zdrowiej.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Pluszakowa 23:07, 30 mar 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Ten zapach to fakt, ale nigdy nie był zbyt uciążliwy a tam podkłady są przy samym trasie. Jednak surowe to moim zdaniem bardzo szybko się rozpadną. Drewno na ziemi bez impregnacji jest zupełnie bez szans.

Ale rozumiem początkowo myślałam żeby taras też zdobić z podkładów ale tu decyzja jest na nie i będzie drewno impregnowane na legarach.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
AgataP 09:01, 31 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madzia odpowiedz mi w moim wątku, to dziś machnę zdjęcia
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:02, 01 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pluszakowa napisał(a)


Witam

Dlaczego nie dawałabyś podkładów? Surowe raczej są mało trwałe. U mojej mamy jest taka ścieżka/schodki z podkładów i jest ok. Jeden był chyba gorzej jakości bo szybkiej zbutwiał. Jestem ciekawa dlaczego i ewentualnie co w zamian.


Ja mam ścieżkę zrobioną przy użyciu podkładów. Kupione ze składu, rok leżakowały u nas, a potem poszły na ścieżki. Nie wyczuwam zapachu, choć dobrze go kojarzę bo ojciec był kolejarzem więc nie obce mi tego typu zapachy - podkłady kolejowe i ropa do lokomotyw
Mam je przy tarasie i pod domem, w tym roku po wysypaniu podwórka żwirem zamierzam je umyć i zaolejować, by ściemniały.
Aha no i mam dwójkę dzieci, bardziej boję się konserwantów w żywności niż kontaktu z podkładami.
____________________
Z Pszenicznej...
zszywka 16:33, 01 kwi 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Najlepiej na początku inwestuj w drzewa i w żywopłoty, a później reszta Jeżeli mieszkasz w takiej okolicy, najlepiej się zasłonić i mieć swoją prywatność Trzymam kciuki i powodzenia
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Pluszakowa 20:14, 01 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
AgataP napisał(a)


Ja mam ścieżkę zrobioną przy użyciu podkładów. Kupione ze składu, rok leżakowały u nas, a potem poszły na ścieżki. Nie wyczuwam zapachu, choć dobrze go kojarzę bo ojciec był kolejarzem więc nie obce mi tego typu zapachy - podkłady kolejowe i ropa do lokomotyw
Mam je przy tarasie i pod domem, w tym roku po wysypaniu podwórka żwirem zamierzam je umyć i zaolejować, by ściemniały.
Aha no i mam dwójkę dzieci, bardziej boję się konserwantów w żywności niż kontaktu z podkładami.


bardzo pocieszające, bo wszystkie inne opcje są dużo drożdże a wole wydać na rośliny.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Pluszakowa 20:20, 01 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
zszywka napisał(a)
Najlepiej na początku inwestuj w drzewa i w żywopłoty, a później reszta Jeżeli mieszkasz w takiej okolicy, najlepiej się zasłonić i mieć swoją prywatność Trzymam kciuki i powodzenia


Dzięki i witam u mnie

Odgrodzenie się to plan nr 1. Zdjęcia wrzucę jak na placu będzie już pusto.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Dominika11 14:28, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj
tak jak piszą dziewczyny - najpierw musisz sie odizolowac od niepożadanych gapiów, a reszta przyjdzie na spokojnie

będę zaglądać i kibicować
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Pluszakowa 16:48, 10 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Coraz bardziej myślę o porzuceniu w projekcie podkładów. Miały stanowić obrzeże rabat i ułatwiać koszenie. Teraz myślę co w zmian i nie mam pojęcia...

Aktualizacja moich patyków
____________________
Magda Mały ogród miejski!
zszywka 22:13, 10 kwi 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Na początek mogłabyś zrobić obrzeża z roślin a przed nimi w odstępie kancik i nie musiałabyś inwestować w obrzeże

A patyczki to hortensje? Bardzo fajnie sie zazieleniły Proponowałabym żebyś je podcięła aby sie rozgałęziły i zagęściły
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies