Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

zbigniew_gazda 08:07, 13 gru 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Moim sarenkom - a widzę ich co rano
też milsze greenery niż zwykłe siano.
Ale gdzie znaleźć ten towar w zimie
jak mróz tęgi złapał i trzymie.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 08:19, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie tęgiego nie ma, na balkonie 1 w minusie,
na dole pewnie ciut mniej. Sarenek nie widzę na przedpolach,
pewnie zaszyły się w gąszcz. Ale i tam zieleni już nie ma,
cóż zima już rządzi, odwrotu nie ma. Wypada czekać na młodą zieleń!
Ale ku wiośnie marsz rozpoczęty, wszak sadziliśmy cebulki
i teraz czekamy na właściwe położenie słońca,
i tak co roku, schemat bez końca!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Jana 08:51, 13 gru 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Aż się uśmiałam z waszej rozmowy zazdroszczę talentu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
gobasia 14:40, 13 gru 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Haniu

U nas w "tym" grudniu spokojnie było
lecz wojsko także się pojawiło
nasz mundurowy w wielkiej podzięce
zrobił dziecko gminnej panience
widocznie obcy był mu instynkt ojcowski
więc czmychnął sobie niczym Twardowski
zostało dziecko i w metryce wpis nie codzienny
Matka Solidarność ,ojciec Stan wojenny
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 15:10, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj Basiu! Cieszę się, że znalazłaś chwilkę na wspomnienia. Trochę z humorem i trochę refleksji, i tak powinno być. Jak nie ma powodów do radości, to trzeba kpić!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 19:06, 13 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Społem nasze najpierw się sprywatyzowało, potem sklepy wydzierżawili własni pracownicy, a teraz na każdej ulicy Żabka, fresch markty, stokrotki, groszki i inne insekty. a Społem nie ma.

I tak to w naszym mieście wygląda.

Co do pogody, to narzekać nie mogę , kilka dni suchą nogą po chodnikach drepczę, na noc zapowiadają ochłodzenie do zera i niżej. Może tak źle nie będzie. Dobrze, że zdążyłam posadzić wszystko, co miałam do posadzenia. Jutro zabieram się za pierogi. W tym, roku dużo nie robię ..skończę na ilości 2 setek .. różnie wypełnionych.

Ale się nie spieszę, nie muszę ich lepić w jednym dniu. Zdążę przed terminem.


ze co skonczysz na 2 setkach i to nie duzo zakleiłabym sie chyba hi hi
kusisz Haniu kusisz az mi slinka poleciala
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 19:17, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violetko, Przy klejeniu pierogów nie więcej roboty niż przy Twoich super bombkach! Jak widzisz już uszka są zrobione i mrożą się. Jutro kolejna porcja z kaszą gryczaną i serem twarogowym wędzonym o ile go znajdę, jeżeli nie to na oscypku się skończy i też będzie pysznie! A kapuściane na końcu, bo pomocnika mieć będę. Musi się wprawiać. Oj, zapomniałabym o ruskich, ale te to same się pchają na kartę, nie muszę o nich pamiętać!



Uszka już były, to dziś na wieczór wspomnienie grzybkowe





____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 19:21, 13 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
no w sumie masz racje Haniu ze przy bombkach tez duzo pracy ja w tym roku i ruskie zrobie,jak zapodasz mi swoj przepis hi hi -poprosze
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 19:49, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przepis na ruskie? Toż to standard!

Ale prosze bardzo: 1 kg ziemniaków ugotować w mundurkach, po ostygnięciu obrać, przepuścić przez praskę, albo dobrze rozgnieść widelcem. Do tego dajemy 250g sera feta lub zwykłego twarogu,/Z fetą są bardziej pikantne/ starannie wymieszać dodając sól i pieprz. Ja dodaję jeszcze szczyptę ziół prowansalskich lub majeranku lub oregano. Zależy co mam na stanie. I nadziewamy kółeczka!

Ciasto: 350 g mąki zarobić z 1 jajkiem i 3/4 szklanki ciepłej wody. Wodę dolewamy stopniowo, dodać szczyptę soli. Wyrobić elastyczne ciasto, ew. podsypując mąką. Wałkować, wykrawać kółeczka.

Uwaga, do farszu z twarogiem dodaję tłuszczyk z podsmażoną cebulką. W wersji postnej olej, w wersji obiadowej boczek wędzony.

Do garnka dajemy wodę, solimy i dodajemy łyżkę oleju, żeby się pierogi nie kleiły.
Jak zagotuje się woda, możemy wrzucać pierogi, po wypłynięciu, gotujemy jeszcze chwile i odcedzamy. Możemy wrzucać pierożki na raty.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
lojalna_ 19:51, 13 gru 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Pyszności Haniu obśliniona sie ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies