Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

yolka 19:53, 13 gru 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12603
Zlituj się Hanka i schowaj te grzyby.... ech, zima....
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
hanka_andrus 19:57, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No jak to? Uszka bez grzybów? Przecież ususzone, ugotowane i przemielone nie są już fotogeniczne!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 20:48, 13 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Przepis na ruskie? Toż to standard!

Ale prosze bardzo: 1 kg ziemniaków ugotować w mundurkach, po ostygnięciu obrać, przepuścić przez praskę, albo dobrze rozgnieść widelcem. Do tego dajemy 250g sera feta lub zwykłego twarogu,/Z fetą są bardziej pikantne/ starannie wymieszać dodając sól i pieprz. Ja dodaję jeszcze szczyptę ziół prowansalskich lub majeranku lub oregano. Zależy co mam na stanie. I nadziewamy kółeczka!

Ciasto: 350 g mąki zarobić z 1 jajkiem i 3/4 szklanki ciepłej wody. Wodę dolewamy stopniowo, dodać szczyptę soli. Wyrobić elastyczne ciasto, ew. podsypując mąką. Wałkować, wykrawać kółeczka.

Uwaga, do farszu z twarogiem dodaję tłuszczyk z podsmażoną cebulką. W wersji postnej olej, w wersji obiadowej boczek wędzony.

Do garnka dajemy wodę, solimy i dodajemy łyżkę oleju, żeby się pierogi nie kleiły.
Jak zagotuje się woda, możemy wrzucać pierogi, po wypłynięciu, gotujemy jeszcze chwile i odcedzamy. Możemy wrzucać pierożki na raty.


skopiowane-zapisane ,dziekuje
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 21:04, 13 gru 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
hanka_andrus napisał(a)
Na rok następny kolor greenery!
Cóż to za kolor jest do cholery?

Kaniu kofam Cie

i za patroityczne wierszyki jeszcze bardziej
cmok cmok

po ruskich sie oblizalam tylko
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 21:20, 13 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basilikum napisał(a)

Kaniu kofam Cie

i za patroityczne wierszyki jeszcze bardziej
cmok cmok

po ruskich sie oblizalam tylko


Izabelko i z wzajemnością, za wycieczki, które mi serwujesz, za przepisy, co mi smakują, za owce, baranki, za wszystkie poranki!
I żeby Wam gaździno na tej Bawarii wszyscy wkoło zazdrościli porządku w każdym kątku, i fajnego chłopa do wszystkiego, bez wyjątku! Buziaczki!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 14:58, 18 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Co tu taka cisza zapanowała?pewnie przygotowania do świąt co Haniu
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 20:04, 18 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu! Prawdę mówiąc leniuchuję! Córka każe nogi na kanapie trzymać, bo podłogi odkurza i szoruje, wnuk w kuchni rządzi i babci nie dopuszcza. Pozostało mi książkę w łapę i odlot w inne strony wyobraźni. Ale i nowin żadnych nie ma, to co głowę ludziom zapracowanym zawracać. Choinka już ustrojona, ale zdjątko może jutro będzie, bo dziś mgła za oknem

Wesołych Świąt!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
asiak 20:10, 18 gru 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jak córcia z wnukiem dbają, to tylko się cieszyć
Zdrowych i spokojnych świąt Haniu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Basilikum 20:27, 18 gru 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Gdzie Ty ta choinke trzymasz? na balkonie zamiast lwa
ja napieklam znow ciastek i teraz jeszcze wnuka trohe pobawie i tez ksiazke i nogi do gory
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 21:08, 18 gru 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basilikum napisał(a)
Gdzie Ty ta choinke trzymasz? na balkonie zamiast lwa
ja napieklam znow ciastek i teraz jeszcze wnuka trohe pobawie i tez ksiazke i nogi do gory


Choinka jak co roku w kącie przy balkonowym wyjściu! Na balkon dojście jest, jakby trzeba było bigos wyciągać przed Sylwestrem.

Wigilijne Światełko Pokoju wręczone przez mojego wnuka z kolegami z Hufca wręczone! Można świętować, bo już się świeci!
Pierogi, przypadające na moją część prac przedświątecznych ulepiłam, i teraz tylko relaks! Czego i Wam jak najszybciej życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies