Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 12:28, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)

Ciecia tez jeszcze troche mam,, moze w przyszlym tygodniu sie da.
Tej rabatki wzdluz domu nie moge narazie powiekszyc, bo tam jest kraweznik zabetonowany. troche sie juz zaczyna sypac wiec kiedys moze go wywalimy. Najpierw musimy zlikwidowac gorke truskawkowa. na jesien jej juz nie bedzie i wtedy mzna myslec o poszerzaniu rabaty. No i inne rzeczy mam teraz w planie a wszystkiego naraz sie nie da.
Roze sa juz w planie zakupowym. jak sie ociepli jedziemy kupowac.

No i moze uda Ci sie samej zobaczyc jak wszystko poroslo i co sie zmienio

Coś znowu straszą zimnem w marcu, ale i tak tnij
A wiesz co, możesz powiększyć, dalszą część zrób za krawężnikiem, a on niech sobie będzie. Fajne te róże, na zakupy jeszcze czas, co do planów, wiem że na raz się nie da, mam to samo, więc cię doskonale rozumiem
Póki co, niech będzie ciepło, na resztę mamy czas
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:29, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Katkak napisał(a)
Irenko też się nie mogę doczekać co ten seon pokaże. Sporo roślin przecież posadziłam w ubiegłym, więc teraz czekam na efekty Dużo rodków, azalii, ale też cebul różnych, czy bodziszków od babć z ryneczku. Pomysłów też mam sporo. Jeden nawet zaczęliśmy realizować. Choć póki co na razie to bardziej męska robota. Pochwalę się jako skończymy, bo z zapałem mojego ema różnie bywa .

Wiem i rozumiem, jak ta ciekawość męczy, tez to mam, bo tez dużo nowinek posadziłam. A u ciebie stale jakies ciekawe pomysły, co tym razem wymyśliłaś?? Będę czekac, a eMuś pewnie zaskoczy cię i zrobi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:31, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
pawel_snopek napisał(a)

Dziękuję za fotki To jednak dobrze że zamówiłem 3 sztuki
Ty masz cedry libańskie a ja zamówiłem cedry himalajskie niby podobne tępo wzrostu. Mają mieć około 120 cm wysokości ale się okaże jak będę je miał już w domu, oby były ładne. Dokupiłem też cypryśnika błotnego taki eksperyment. Warunki by miał u mnie idealne z racji że posadzę go na mocno podmokłym terenie Co do metasekwoi to też ją mam ma już około 5 lat ale tylko 180cm wysokości

To dobrze, 3 ładnie wyglądają. W realu można by je porównywać, pewnie igłami się różnią, moje kłują strasznie.
Z cyprysnikiem super pomysł, sa piękne, ale na suszy padną.
A może metasekwoja za mało był podlewana? Ona lubi wodę, nasza stale moczona, po 6 latach ma 5m.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:38, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Margarete napisał(a)
Irenko podejrzałam twoje "nadzieje" na wiosnę - już ją u ciebie widać, no może jeszcze nie wiosnę ale przynajmniej przedwiośnie....
U nas zima w ogrodzie, duzo śniegu i lód na parkingach, podjazdach czy chodnikach i na ten lód dziś spadł deszcz....ślisko jak cholera, żeby dość do auta figury łapałam że szkoda gadać.

Fajnie że już masz nareszcie rozwiązany problem z ciepłą wodą, to ważne...sama wiem jak to ciężko bez wody. Ja mam ciepłą z sieci miejskiej i zawsze latem jest konserwacja ciepłowni która trwa 10 dni, max 14...i to koszmar dla mnie, zmywanie, mycie...i to latem a co dopiero zimą...

Irenko czy to twoje źródło gdzie kupowałaś dla nas Carrex Elata Aurea jest daleko od ciebie ? czy wiosną jest szansa żeby tam jeszcze wiosną dokupić?


Małgos, takie przedwiośnie. Ale sucho, to juz podjazdy zamiotę i ścieżki. Misia strasznie brudzi, ciągle coś w pysku mieli
Tej ślizgawicy nie zazdroszczę, uważaj.
No te wiesz, co przechodziłam, ale chyba bym chciała mieć ciepło z elektrociepłowni, pewnie mniejsze koszty.
Carex Elata kupuję u mnie, 500m mam, jak chcesz to ci kupię, będziesz u dzieci, to sobie odbierzesz, albo przytargam je do ciebie, bo wybieram się do ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
violka171 12:52, 18 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Milka napisał(a)
Rany..mam ciepło i ciepłą wodę, mus nalewką opic, coby nie zapeszyć

ha ha ciepła woda a tyle radości,ot ile utrudnień może wywołać jej brak
cieszę się razem z Tobą
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Milka 13:00, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No Violu, cięzko było, od razu młodsza się poczułami lżejsza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 13:44, 18 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Irenko bedę pamietac o laurowisni. Cicie plańuje dopiero w II polowie marca.zetne u mnie i przyjade na cięcie u Ciebie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Milka 13:46, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo, bardzo dziękuję zatem czekamy na marzec
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
15:14, 18 lut 2017
Irenko na 4 stronie Twojej wizytówki dojrzałam śliwowiśnie,że chyba to co innego.
No i na piątej stronie też w wizytówce wypatrzyłam bez czarny 'Eva' post z dnia 23 sty 2017 z godziny 17.21. To on?
A co to za piękna paskowana trawa na pierwszym zdjęciu też z tego postu z tej godziny? Jest też w poście z godziny 17.15
Zacytowałabym zdjęcie ale nie można.
Milka 16:03, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, tak to ona, ogromna, potem druga w formie drzewa, natomiast dalej to nie bez lecz klon japonski GARNET szczepiony na pniu. Bez jest wsrod rodkow.
A trawa to ARUNDO DONAX zloty i srebrny, nie na nasz klimat, ale u mnie super sobie radzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies