Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 22:50, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
anbu napisał(a)


Jolu świetne masz te żywopłoty, uwielbiam żywopłoty z buksa


Ale ja zaczynam się martwić, że choróbska je wykończą ;( Ale podobaj,a mi sie więc jeśli tym razem sie nie powiedzie, w przyszlym roku dosadzę nowe
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:56, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
kamila66 napisał(a)
Jestem zdumiona jak szybko działasz. Wszystkie nasadzenia w dziesiątkę. Sąsiadom pewnie szczęka opada , że takie zmiany w Twoim ogrodzie, nie było ogrodu jest ogród czary mary Bardzo mi się podoba
Masz kwitnącego tulipnowca, znasz odmianę? Wiem, że kolumnowe i szczepione wchodzą w szybki okres kwitnienia.


Kamilko, witam Cie serdecznie
Nasadzenia są nowe, więc na pewno część to niewypal U mnie piaseczek i kwaśna gleba więc chciejstwa niekoniecznie się sprawdzają
Sąsiedzi tez lubia roslinki więc sama mam co u nich oglądać Gdyby tak można bylo czary-mary to ja pierwsza staję w kolejce

Tulipanowiec to fastigiata - kolumnowy, a czy jakąś dodatkowa nazwę ma, to nie wiem Myślę, że 8-10 lat to mój ma Uwielbiamy go i mam nadzieję, że będzie kwitl co roku, kwiaty ma naprawdę urokliwe
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 23:00, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Milka napisał(a)
Też przypatrując się naturze, stwierdzam, że ją nieudolnie tylko kopiujemy, jak ona potrafi łączyć, kolor i fakturę
moim krwawnikom w trawniku pozwoliłam bujnąć, duet z lawendą się stworzył


Masz rację, wystarczy połazic po takiej łące i od razu czujemy sie we właściwym miejscu Nikt tak nie potrafi Ja troche się boję pozwolić dzikim roślinom zająć mój ogród bo potrafią być ciut ekspansywne Ale krwawnik jest OK, też mi się podoba.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 23:01, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kawa napisał(a)
super przycięte kulaski
no żywopocik
uwielbiam jak Anbu


Kulaski, to właściwe slowo
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 23:01, 24 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Cudną miałaś wycieczkę i super towarzystwo , róże wspaniałe podoba mi się ta biała NN spod płotu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 23:04, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Bogdzia napisał(a)
Klasztorna piękna a z łąką masz racje , tez mi sie zdarzało z zachwytem patrzec na takie dzikie zakatki i myślec to po co ja sie tak narabiam jak samo moze by lepiej rosło?


Samo niestety nie chce rosnąć. Na łące tak, ale w ogrodzie jakoś nie ma ochoty
Kiedy spaceruję u mnie po łąkach i lesie, to tak samo myslę Tam jakos chwasty nie rosną, pryskac nie trzeba, to niesprawiedliwe ;(
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 23:08, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
JoannA napisał(a)
Przychodzę z wizytą zwabiona zapachem róż.
Cudowny ogród tworzysz Jolu, a zapał z jakim pracujesz pozwoli Ci w szybkim czasie stworzyć raj o jakim marzysz.
Podziwiam piękne kwiaty tulipanowca, grujecznik to prawdziwa perełka. Róż nie muszę chwalić bo już pewnie zauważyłaś że jestem ich miłośniczką.
O bukszpany się z martw, w pierwszym roku po posadzeniu mogą tak wyglądać. Gdybyś spotkała gdzieś florowit jesienny do zimozielonych to kup i podlewaj od sierpnia do października. Stosowałam go 2 lata temu bo moje bukszpany też przysparzały mi trochę zmartwień.
http://www.florovit.pl/hobby/produkty/florovit-do-roslin-zimozielonych-jesienny
Pozdrawiam


Dziękuję Joasiu
To samo pomyślałam, kiedy oglądałam Twój ogród. Wędrowanie po waszych ogrodach przyprawia o zawrót glowy, ale to dobrze, bo ma sie motywacje do pracy we wlasnym
Tulipanowca uwielbiam tylko martwię sie czy nie będzie za wysoki - rośnie dosyć blisko domu
Grujeczniki to nowe nabytki więc dopiero sie ich uczę

Dzięki za rady bukszpanowe - poszukam tego florowitu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 23:09, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)
Ale nakupowalas ja tam nawet teraz nie jeżdżę, żeby nie kusilo


Ja tylko tam przejeżdżałam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 23:11, 24 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudną miałaś wycieczkę i super towarzystwo , róże wspaniałe podoba mi się ta biała NN spod płotu


Niestety nie znam nazwy ale Kasya na pewno tak
Wycieczka byla fantastyczna a towarzystwo wspaniałe
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 00:19, 25 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jolanko!! Ogarnęłam caaaaluteńki wątek Gdzieś mignęłaś mi najpierw u kogos, zobaczyłam, że jeszcze nie ma "pińciuset" stron, więc zabrałam się do czytania, tym bardziej, że rabaty u Ciebie dosyć świeże. Ja można powiedzieć, że zaczelam dopiero w tym roku prace w ogrodku i podglądam sobie jak radza sobie inni, którzy tez sa bardziej na początku a nie mają wieloletnich ogrodów.

Na początek - brawa za przygotowanie ziemi pod trawnik, mega oklaski, naprawdę robi wrażenie ogrom pracy!!

Piękne różyczki posadziłaś - ja z Twoich mam New dawn - szkoda, że takie nietrwale kwiaty, ale za to dużo Mam tez cinderelle ale jak oglądam inne roze, to mi się zachciewa, oj bardzo.. U mnie jeszcze Louise Odier i 3 NN.

Bukszpanowe obwodki też coraz bardziej mi się chce... lista chciejstw sie wydluza, a miejsca mało, wrrr...

Będę zaglądać, bo miło się czyta u Ciebie
Buziole!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies